Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Mozecie polecici jakiegos instalatora/firme od alarmow ktorzy robia instalacje miedzy innymi kontraktony w profilu okna PCV ?

 

moze nie w temacie ale czy dowiadywales sie co z gwarancja na okna?

 

my zrezygnowalismy wlasnie dlatego z kontaktronow, pomontowalismy czyjki w kazdym pokoju, ktore zreszta pelnia nie tylko funkcje antywlamaniowa ...

 

kontaktron to przeciez tylko magnes, szybe mozna zbic, moze wybuchnac pozar - magnes na to jak na lato :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozecie polecici jakiegos instalatora/firme od alarmow ktorzy robia instalacje miedzy innymi kontraktony w profilu okna PCV ?

 

moze nie w temacie ale czy dowiadywales sie co z gwarancja na okna?

 

my zrezygnowalismy wlasnie dlatego z kontaktronow, pomontowalismy czyjki w kazdym pokoju, ktore zreszta pelnia nie tylko funkcje antywlamaniowa ...

 

kontaktron to przeciez tylko magnes, szybe mozna zbic, moze wybuchnac pozar - magnes na to jak na lato :D

 

Tak wiem ze traci sie gwarancje ale same czujki to malo bo one zadzialaja kiedy ktos juz wejdzie do domu a kontrakton pozwala miec zabezpieczony dom kiedy jestes w domu (wlaczasz np same kontraktony), informuje o stanie okien czy nie zostawiels otwarte kiedy wychodzisz z domu. Sam kontrakton to malo potrzebna jest tez czujka inercyjna na oknach ktora pzowala poinformowac o sytuacji uderzenia a wiec probe wybicia okien lub wywazania kiedy te zabezpieczenia zostana zlamane wtedy wlamywacz jest juz w domu i moze zadzialac dopiera teraz czujak ruchu PIR. (jak wytna szybe blisko kalmki okna - bardzo czesto uzywana metoda- to czujka zbicia szyby nie zadziala)

Oczywiscie nie ma idealnych zabezpieczen ale kontraktony maja swoje cenne zalety ktore bardzo dobrze uzupelniaja system zabezpieczenia

 

Wiem tez ze niektore firmy zakladaja w profilu okna kontaktrony ale nie kazda. Tak naprawde jak poczytasz dokladnie gwarancje na okna to kiedy przyjdzie ci z niej skorzystac to zobaczysz jakie wykrety robia firmy czego nikomu nie zycze. Mam w mieszkaniu oka PCV od 8 lat i nie mialem powodow skorzystac z napraw gwarancyjnych a okna nie byly jakies marki z najwyzszej kategorii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje

 

generalnie wlamania sie nie boimy

 

u nas alarm to bardziej prewencja

 

zostawiamy czesto rozszczelnione czy uchylone okna i dlatego wolelismy kontaktronow nie montowac

 

mamy zwykle pir i dualne pomontowane doslownie wszedzie, np. ewentualny pozar w kotlowni czy zostawione wlaczona kuchenka lub zelazko w prasowalni

 

nie ma idealnego rozwiazania i dobrze wszyscy o tym wiemy, alarm mam dla lepszego samopoczucia, bajeru, bedzie sterowac otwieranie bram czy furtki, modul gsm tez bedzie potrafil np. sms-em cos tam wlaczyc. w skrzynce alarmowej ponadto lacze i rozprowadzam telefony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Lumik, daj znać gdzie budujesz :D

 

Buduje w Pigży, gmina Łubianka.

 

W niedziele rozmawiałem z jedną ekipą budowlaną gość konkretny robote wycenił na ok. 40 tyś (stan surowy + dach bez dachówki). - dom ok 150 m2 z użytkowym poddaszem.

 

Pewnie to nie jest mało ale gość ma dobre opinie.

 

Ale musze nadal szukać ekipy bo jeszcze nie padło słowo: tak.

 

Proszę o namiary na ekpiy budowlane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedziele rozmawiałem z jedną ekipą budowlaną gość konkretny robote wycenił na ok. 40 tyś (stan surowy + dach bez dachówki). - dom ok 150 m2 z użytkowym poddaszem.

 

Pewnie to nie jest mało ale gość ma dobre opinie.

 

Wg mnie to wcale nie jest wygórowana cena jak za dobrą, sprawdzoną ekipę. My płacimy 40 tys. za segment bliźniaka, różnica jedynie taka, że z położeniem dachówki, ale to zawsze 1 ściana mniej, więc się wyrównuje...

 

Poza tym ekipa jest w porządku i np. mimo że tarasów nie mieliśmy w umowie, to i tak się zobowiązali, że w tej cenie zrobią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebawem mam dostac faxem wycene na betonowego euronita i ceramicznego koramica - mam nadzieje, ze nie dostane zawalu serca :D

 

Hehe, jak nie dostaniesz zawału, to daj znać jakie ceny... Może niebawem też mnie zainteresuje temat.

 

jeszcze zyje a to tylko dlatego ze jak zwykle kupa klientow, jakis wyjazd na budowe, pilna wysylka i nie przygotowal dla mnie jeszcze wyceny

 

mam zadzwonic za godzinke wiec zadzwonie moze za dwie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koramic L15 angoba z 4 koloory do wyboru w tej cenie

 

ceny netto

 

dachowka - 2,46

gasior - 17,25

szczytowa - 20,98

wentylacyjna - 30,40

zam.pocz.płytka nr 11 ??? - 25,00

 

jak sie zapatrujecie na te ceny?

 

jak bym do wyceny czerwonego betonowego euronitu dodal dokladnie 50% to wychodzi mi wartosc oferty na ceramicznego koramica

 

mam normalnie dylemata :o

 

zdecydowac sie musze do jutra rana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...