Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

agnieszkakusi

Ola, domek mniam, mniam...ale ja jestem zagorzałą fanką parterówek Co to za projekt?

dzięki bardzo :D projekt to bauherr dm05 http://www.dom-parterowy.pl/informacje.php?kategoria=dm&id=dm05

z drobnymi zmianami wewnątrz.

Agnieszka czy Twoja córcia jest 2004?

romek163

bardzo ładny domek. Parterówki są super tylko dla domów o większej powierzhni potrzebne są spoore działki. Może więcej zdjęć ?

dzięki dzięki, :) Tak naprawdę nie znam tematu minimalnych wymiarów działek. U nas historia działki i projektu wyglądała tak samo: jak zobaczyliśmy działę to stwierdziliśmy że ta i żadna inna no i z projektem to samo :D :D

Prawdą jest, że przy wyborze projektu specjalnie nie mieliśmy się nad czym zastanawiać - 2200m powierzchnia działki. Co do zdjęć to muszę zabrać na działę naładowany tel :)

nastka79

Ola?? Chyba Maya? Ale Maya buduje parterówkę...

Agnieszka o co chodzi?

Pozwole sobie wyjaśnić :D zalogowana jestem jako maya04, a na imię mam Ola :wink:

pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

 

Mam juz wycenę mojej kotłowni:

 

pompa ciepła alpha inno tech 8 kw, zasobnik cwu 200l + kolektor poziomy ok. 350 m2 + bufor ciepła 200l + automatyka pogodowa + wszystko co potrzebne do uruchomienia kotłowni + robocizna za... 39 000 PLN

 

Centralne ogrzewanie - podłogówka 38 m2 + 10 grzejników płytowych + wszystko co jest potrzebne by działało + robocizna 15000 PLN

 

Chyba dobra cena - w każdym razie spodziewałem się większej; w piątek mam jeszcze spotkanie w konkurencyjnej firmie

 

Co Wy na tę wycenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :D

 

Mam juz wycenę mojej kotłowni:

 

pompa ciepła alpha inno tech 8 kw, zasobnik cwu 200l + kolektor poziomy ok. 350 m2 + bufor ciepła 200l + automatyka pogodowa + wszystko co potrzebne do uruchomienia kotłowni + robocizna za... 39 000 PLN

 

Centralne ogrzewanie - podłogówka 38 m2 + 10 grzejników płytowych + wszystko co jest potrzebne by działało + robocizna 15000 PLN

 

Chyba dobra cena - w każdym razie spodziewałem się większej; w piątek mam jeszcze spotkanie w konkurencyjnej firmie

 

Co Wy na tę wycenę?

 

liczyles sobie w jakiejs wolnej chwili po ilu latach taka inwestycja wyjdzie "na zero" zakladajac nawet ze nic sie nie zepsuje aby ulatwic obliczenia?????

 

mam nadzieje ze nie jest to tak jak z solarami gdzie srednio dla domku jednorodzinnego i 4-osobowej rodziny wychodzi na zero po 30 latach ...

 

no chyba ze kogos stac na proekologiczne podejscie do tematu, solary czy pompy ciepla. pewnie tez bym montowal gdyby mnie bylo na to stac dla lepszego samopoczucia, ze zrobilem cos dla siebie, innych, naszych dzieci czy ZIEMI a tak to darowalismy sobie calkowicie ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poniedziałek na rano umówiłam się na obmiar bramy garażowej. Padło na Fart Produkt. Już się nie mogę doczekać :oops:

 

tez byli u nas robic pomiary

 

bez napedu mieli dobra cene, z napedem juz gorzej bo drogo wychodzil

 

mielismy dobra oferte z nalazka na hormana i tam tez sie zdecydowalismy zakupic

 

DZIS ZAMOWILISMY:

 

- dachowke ceramiczna Koramic jasny braz angoba L15

 

- rynny ciemno brazowe Marley

 

- blache na obrobki ciemno brazowa proszynski

 

- drzwi wewnetrzne pol-skone dynamic vario olcha w ekonomicznym okleinowanym wariancie - od 14.01. mieli podwyzke

 

- drzwi zewnetrzne drewniane bardzo mocno przeszklone DREWPAL zloty dab

 

- parapety wewnetrzne marmurowe Breccia od Gawrysia na Malej Nieszawce

 

- kilka dni temu zamowilisy hormana z nalazka ale o tym chyba pisalem

 

ETAP PRAC

 

- powoli konczymy regipsy na poddaszu

 

- rozmowy z dekarzami - mamy za 30 zeta od metra (dachowka, obrobki blacharskie, rynny, 2 okna velux i wylaz dachowy velux - jednym slowem caly kompletny dach)

 

- do wytynkowania zostalo doslownie kilka metrow kwadratowych scian wew

 

- alarm dziala jak marzenie i wiem nawet o ktorej chlopaki zaczynaja i koncza prace :)

 

papa

 

CALY CZAS CZEKAJA NAS ROZMOWY O KUCHNI ORAZ KAFELKACH - odkladamy z powodu braku czasu :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyceny to moja jest z ZIBKORa. W piątek jadę do Ciepłodomu do B.

Wycena jest na projekt Muratora M08a czyli coś ok. 140 m2.

 

Co do zwrotu inwestycji - nie jest to dla mnie żadne kryterium wyboru. Co do podejścia proekologicznego - żaden argument :oops:

 

Ja poprostu szukam bezobsługowego, taniego i czystego w eksploatacji ogrzewania, o którym nie będę musiał myśleć. Ja w swojej Brzozówce mam do wyboru:

 

1. gaz ziemny - może za 10-15 lat :-?

2. gaz płynny - nie stać mnie

3. olej - nie stać mnie, nie mam miejsca i walory zapachowe mi nie odpowiadają

4. prąd - nie stać mnie

5. paliwo stałe - dobry piec to 10k (takiego za 2k z hipermarketu nie chcę), komin pewnie drugie tyle plus zbiornik i instalacja; nie mam miejsca na składowanie opału, nie mam chęci na czyszczenie pieca i dosypywania do niego, nie chce jeździć po miał, węgiel etc. - nie mam na to czasu, dużo nie ma mnie w domu

6. pompa droższa w instalacji, tańsza w eksploatacji, wygodna, czysta, bezobsługowa; czy mnie na nią stać? myślę, że tak, jak odejmę koszty kominów, zbiorników na wodę, pieców a i może uda się wyrwać 20% dofinansowania ze starostwa

 

Piotrulex - ile Ty wydałeś na swoją kotłownię?

 

To nie jest tak, że ja obstaję przy pompie - gdyby było przyłącze gazowe to nie zastanawiałbym się przez chwilę - dwufunkcyjny piec kondensacyjny i po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyceny to moja jest z ZIBKORa. W piątek jadę do Ciepłodomu do B.

Wycena jest na projekt Muratora M08a czyli coś ok. 140 m2.

 

Co do zwrotu inwestycji - nie jest to dla mnie żadne kryterium wyboru. Co do podejścia proekologicznego - żaden argument :oops:

 

Ja poprostu szukam bezobsługowego, taniego i czystego w eksploatacji ogrzewania, o którym nie będę musiał myśleć. Ja w swojej Brzozówce mam do wyboru:

 

1. gaz ziemny - może za 10-15 lat :-?

2. gaz płynny - nie stać mnie

3. olej - nie stać mnie, nie mam miejsca i walory zapachowe mi nie odpowiadają

4. prąd - nie stać mnie

5. paliwo stałe - dobry piec to 10k (takiego za 2k z hipermarketu nie chcę), komin pewnie drugie tyle plus zbiornik i instalacja; nie mam miejsca na składowanie opału, nie mam chęci na czyszczenie pieca i dosypywania do niego, nie chce jeździć po miał, węgiel etc. - nie mam na to czasu, dużo nie ma mnie w domu

6. pompa droższa w instalacji, tańsza w eksploatacji, wygodna, czysta, bezobsługowa; czy mnie na nią stać? myślę, że tak, jak odejmę koszty kominów, zbiorników na wodę, pieców a i może uda się wyrwać 20% dofinansowania ze starostwa

 

Piotrulex - ile Ty wydałeś na swoją kotłownię?

 

To nie jest tak, że ja obstaję przy pompie - gdyby było przyłącze gazowe to nie zastanawiałbym się przez chwilę - dwufunkcyjny piec kondensacyjny i po sprawie

 

pobieznie czytajac wynika, ze nie stawiasz kominow

 

???

 

czyli jak kiedysz bedziesz chcial/mogl/musial wstawic piec np. gazowy (ktory kosztuje z 3 kola) czy inny to nie da rady???

 

ups

 

ja bym tak nie ryzykowal

 

 

koszty, zaczynajac od najnowszych za wode, kanalizacje i centralne razem z robocizna:

 

01.01.08 Części do kotłowni 1 070,00

31.12.07 Wykonanie i uruchomienie kotłowni 1 050,00

27.12.07 Kocioł, ogrzewacz, pompy, zawory do kotłowni 9 950,00

19.12.07 Akcesoria hydrauliczne (reszta) 1 000,00

11.12.07 Wykonanie centralnego ogrzewania (35x20+12x100) 1 900,00

08.12.07 Akcesoria hydrauliczne (pozostaje 1000zł) 6 870,07

09.10.07 Wykonanie wody i kanalizacji (14pkt+odp.+cyrkulacja) 1 600,00

28.09.07 Zaliczka na akcesoria hydrauliczne 5 000,00

 

wychodzi okolo 28 tysiakow chyba ze cos zle policzylem (myslalem ze mniej nas to kosztowalo)

 

kosztu komina nie jestem w stanie a szybko zliczyc ale jak pomysle to okolo napisze :wink:

 

przyzwoity kociol z podajnikiem, grzejniki purmo, trocje podlogowki, instalacja na twardej miedzi - wszystko jak nalezy

 

ps. do nas gaz ciagna i na kociol gazowy mam przygotowany zapasowy komin oraz nieco miejsca w sasiednim, specjalnym pomieszczeniu obok kotlowni - w razie zego wole sie nie ograniczac :D

 

w planie mamy rowniez kominek i na 3 gore sypialnie mozna spokojnie zrobic Dystrybucje Goracego Powietrza gdyz komin od kominka jest centralnie obok tych 3 pokoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

pobieznie czytajac wynika, ze nie stawiasz kominow

 

???

 

czyli jak kiedysz bedziesz chcial/mogl/musial wstawic piec np. gazowy (ktory kosztuje z 3 kola) czy inny to nie da rady???

 

ups

 

ja bym tak nie ryzykowal

 

 

Do pieca kondensacyjnego komin nie jest niezbędny wystarczy przebić się przez ściane i wyprowadzić spaliny na zewnątrz.

 

Wynika to z konstrukcji kondensatów - mają wbudowane wentylatory wymuszające obieg powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

pobieznie czytajac wynika, ze nie stawiasz kominow

 

???

 

czyli jak kiedysz bedziesz chcial/mogl/musial wstawic piec np. gazowy (ktory kosztuje z 3 kola) czy inny to nie da rady???

 

ups

 

ja bym tak nie ryzykowal

 

 

Do pieca kondensacyjnego komin nie jest niezbędny wystarczy przebić się przez ściane i wyprowadzić spaliny na zewnątrz.

 

Wynika to z konstrukcji kondensatów - mają wbudowane wentylatory wymuszające obieg powietrza.

 

ja ma piec na ekogroszek

 

jak doprowadza gaz (a ciagna) to moze dokupie gazowy (np. na lato tylko do grzania wody) dla wygody i calkowitej bezobslugi

 

jak koniunktura sie zmieni to moge sobie wstawic:

mialowy

pellety

owies

wegiel

olej opalowy

jakas tam prasowana slome

 

majac komin, ktory zreszta moim zdaniem jest ozdoba domu, nie zamykam sobie zadnej drogi a w naszym Panstwie warto miec alternatywe gdyz komus moze przyjsc do glowy wprowadzenie jakiegos podatku od pomp ciepla czy solarow (bo w koncu z Panstwowego nieba to slonko swieci) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ldziska gdzie zamawialiście płytki??!! Pytam, bo nam wycenili i mowę m i odjęło. :o :o :o :evil: :(

Czy ktoś z Was zamawiał w necie? Jeśli tak to na jakich stronach

Plisssss help sprawa dość pilna

 

my do kotlowni bralismy w glazura za grosze na rogu polnej a chrobreho w takim duzym bialym namiocie

 

jedne z plytek nie byly kwadratowe tylko kazda ze scianek miala albu brzuch albo wklesniecie a nie taka miala byc wada tej plytki wiec raczej wiecej tam nie dokonam zakupu (znajomi robili sbie lazienke w plytkach od nich i nie bylo zadnych bledow)

 

kazda plytka ma producenta i nazwe - porownaj na allegro bo pelno tam tego

 

jakie plytki w jakich cenach i gdzie wybraliscie ze taka straszna cena?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...