Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

...... dziś odpalamy piec, zobaczymy jak się to skończy :) mam nadzieję że obędzie się bez przygód - jak u Piotra :) ........

 

i jak tam z piecem?

 

u nas przygoda z zamurowanym kominem zakonczona szczesliwym finalem a u Was?

 

u nas niebawem zaczna tzw "cekolowanie" preparatem KNK200 - przed tym gruntowanie - dzis wlasnie zakupilem grunt na tynk cem-wap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

no tak

 

nie wiem jakie sa zarobki w policji ale faktycznie jest moda na "strajkowanie"

 

patrze na to troche z boku i srednio mnie to intersuje

 

ksztalcilem sie na urzednika, pracowalem pol roku w urzedzie, malo placili

 

co zrobilem?

 

strajkowalem, protestowalem?

 

NIE

 

zmienilem prace i jestem na razie dadowolony :)

 

jak przestane byc szczesliwy to co zrobie?

 

bede strajkowac?

 

NIE

 

zmienie prace :D

 

policjant, strazak, lekarz, zolnierz to troche inna specyfika ale mysle ze glowna zasada jest taka sama

 

mam w rodzinie goscia ktory przez kilkanascie lat pracowal w wojsku, teraz jest kierowca tira i jest z kasy zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Piotrulex, ja też jestem z wykształcenia nauczycielem i nie pracuję w zawodzie, tzn. pracowałam rok, ale mnie nie wciągnęło na tyle, żeby za te pieniądze zostać. więc zmieniłam pracę, ale z drugiej strony tacy nauczyciele koło 50-tki raczej nie zmienią pracy, bo mają zbyt duże doświadczenie w tym co robią, pewnie to lubią i co najważniejsze pewnie nikt ich nie będzie chciał gdzie indziej. Podobnie jest z policją - policjanci kończą swoje policyjne szkoły i niekoniecznie mają przygotowanie do innej pracy. Ja się więc wcale nie dziwię, że oni protestują albo wyrażają swoje niezadowolenie. Ale z drugiej strony taki policjant w wieku 35 lat może iść na emeryturę i rozpocząć pracę w innym zawodzie mając i tak jakieś zabezpieczenie w postaci tej emerytury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......... z drugiej strony taki policjant w wieku 35 lat może iść na emeryturę i rozpocząć pracę w innym zawodzie mając i tak jakieś zabezpieczenie w postaci tej emerytury.

 

no wlasnie .......

 

wiec jakby tak siadl, pomyslal i policzyl te wszystkie przywileje zwiazane ze swoim zawodem to naprawde wyjdzie ta srednia pensja wyzsza niz co miesiac wplywa na konto

 

ja dawno temu postanowilem, ze nigdy nie bede narzekac na pracodawce

 

jak bede mial w planie marudzic, ze sie czepia, malo zarabiam, musze za ciezko tyrap to predzej sie zwolnie i znajde sobie inna prace

 

faktycznie ograniczeniem moze byc wiek ale nie bierzmy go na razie pod uwage gdyz w tej dyskusji to nas osobiscie raczej nie dotyczy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

i jak tam z piecem?

 

u nas przygoda z zamurowanym kominem zakonczona szczesliwym finalem a u Was?

 

u nas niebawem zaczna tzw "cekolowanie" preparatem KNK200 - przed tym gruntowanie - dzis wlasnie zakupilem grunt na tynk cem-wap

 

No i piec odpalili dopiero wczoraj (czyli z jednodniowym opóźnieniem), bo coś się serwisantowi nie spieszyło - normalka. Na szczęście poszło bez problemów, ale... dziś kolega małżonek dostał od chłapaków telefon że od wczoraj poszło 60 kg pelleta :o :o :o :evil: :evil: :evil:

po telefonie do serwisanta, co jakoś wcale nas nie uspokoiło, dowiedzieliśmy się że piec się jeszcze "dostraja" + nieocieplone i mokre ściany- generalnie normalka, hmmm

sama nie wiem, a co Wy o tym myślicie?

U nas gładzie MOŻE od następnego tyg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... dziś kolega małżonek dostał od chłapaków telefon że od wczoraj poszło 60 kg pelleta :o :o :o :evil: :evil: :evil:

po telefonie do serwisanta, co jakoś wcale nas nie uspokoiło, dowiedzieliśmy się że piec się jeszcze "dostraja" + nieocieplone i mokre ściany- generalnie normalka, hmmm

sama nie wiem, a co Wy o tym myślicie?

U nas gładzie MOŻE od następnego tyg

 

my mamy ekogrosze i podajnik 140 czy 180 kg - sam nie wiem

 

na poczatku starczalo na 3 dni, pozniej 4 a teraz 5 dni

 

jak sie pozaklada termostaty, zalozy brame w garazu, w piwnicy lekko pozakreca to mysle ze zuzycie jeszcze zmaleje

 

u Was pewnie podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze komus sie przydadza moje wyceny bram garazowych z napedem

 

Brama segmentowa o wymiarach 240x200 na siskie nadproze

 

zloty dab, ocieplana 4cm

 

 

Nalazek Hormann - 3830zł

 

Ambram Normstahl - 4370zł

 

Świt Krispol - 4420zł

 

Darro Normstahl - 4500zl

 

 

Wybralem nalazka po delikatnych negocjacjach, cene uzyskalem mysle dosc dobra, mialem jeszcze wycene z fart produktu ale gdzies zapodzialem - byla podobna do nalazka

 

ceny oczywiscie brutto z montazem na 7% vat

 

ceny z sierpnia zeszlego roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mamy ekogrosze i podajnik 140 czy 180 kg - sam nie wiem

 

na poczatku starczalo na 3 dni, pozniej 4 a teraz 5 dni

 

jak sie pozaklada termostaty, zalozy brame w garazu, w piwnicy lekko pozakreca to mysle ze zuzycie jeszcze zmaleje

 

u Was pewnie podobnie

Mam nadzieję :) Piotrulex gdzie kupujecie ekogroszek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tom212 - dziękuję za namiary :)

 

Teraz to każdy kontakt jest ważny.

 

Swoją drogą to na rynku budowlanym dzieje się coś niesamowitego. Wycena budowy mojego domu - robocizna do stanu surowego otwartego waha się od 50k do 88k. Co najlepsze to przy tej najwyższej ofercie sam musze sobie wykonac fundamenty :evil: Gość wejdzie na budowę, postawi ściany i dach i po 3 m-cach zainkasuje 88k. Załóżmy że zatrudni sobie do pomocy 2 osoby, zapłaci im po 2k na m-c to dla niego wyjdzie ponad 25k wypłaty na m-c. Jakieś nieporozumienie, a jak znam życie to cała robotę wykonają pomocnicy a szef ręka nie kiwnie.

 

Kurczę, a jakby zrobić zaocznie szkołę budowlaną, to możnaby nieźle zaoszczędzić budując pio pracy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...