Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kurczę, a jakby zrobić zaocznie szkołę budowlaną, to możnaby nieźle zaoszczędzić budując pio pracy :wink:

 

jak bedziesz konczyl budowac dom to tak jak bys ta budowlanke skonczyl

 

nastepny dom wybudujesz na sprzedaz

 

moze to zart ale mnie troche korci aby wejsc w ten interes gdyz naprawde mozna dobrze zarobic :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • piotrulex

    1905

  • agnieszkakusi

    1365

  • nastka79

    1031

  • JaMajaD

    458

Najaktywniejsi w wątku

Mam do Was prośbę. Czy ktoś może polecić mi ekipę/firmę budowlaną, którawybuduje mi dom w stanie surowym otwartym w tym roku. Najlepiej to brać kogoś z polecenia - nie mam zaufania do ekip z ogłoszenia, książki telefonicznej. Jeśli znacie kogoś takiego to będę zobowiązany :)

Zawsze łatwiej zaczynać poszukiwania mając jakiś punkt zaczepienia

 

Ja rownież proszę o namiary na dobrą ekipę oraz potrzebuje namiarów na architekta który również zajmnie się załatwieniem pozwolenia na budowe.Proszę o wiadomości na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angelb, jeżeli chodzi o architekta, to my załatwialiśmy wszystko w Thermoprojekcie na Pigwowej na Wrzosach. Idealni to oni nie są, ale załatwili co trzeba. Później zmiany nanosiła nam bardzo fajna kobitka z biura Afgan, ale nie mam do niej namiarów - może poszukaj w internecie, bo z nią to nam się naprawdę dobrze współpracowało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam ekipy do tynków wewnetrznych, to jedna sprawa.

 

Drugi temat nieodłączny z pierwszym, wapienno cementowe czy gipsowe

 

Pomóżcie?!?

 

ja mialem taki wybor:

 

gipsowe z materialem - 23 zeta

 

cem-wap tylko robocizna - 18 zeta

 

mam cem-wap ktore zrobil nam majster ktory od poczatku buduje dom. jestesmy bardzo zadowoleni, niebawem zaczynamy gladziowanie KNK 200

 

naszym zdaniem cem-wap sa lepsze, trwalsze i zdrowsze (niekoniecznie tansze) ale ten watek nieod tego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: czy ktoś z Was użytkuje, zastanawia się nad kominkiem z płaszczem wodnym? My na pewno wchodzimy w taką opcję, ale oczywiście mamy dylemat dotyczący wkładu, hmmm Jeśli ktoś rozpracował już temat to proszę o info :)

pozdrawiam

 

jak my sobie policzylismy jaka jest roznica miedzy kominkiem z plaszczem oraz poptrzebna do tego instalacja a "normalnym" kominkiem to kwota byla naprawde mocno duza

 

jak sie zastanowilismy jakie by trzeba by bylo poczynic oszczednosci palac w takim kominku z plaszczem to wyszlo ze w salonie bedzie koltownia a w kuchni sklad opalu

 

nie o to chodzi - salon to nie kotlownia

 

jesli chodzi o kosztz to gra nie warta swieczki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: czy ktoś z Was użytkuje, zastanawia się nad kominkiem z płaszczem wodnym? My na pewno wchodzimy w taką opcję, ale oczywiście mamy dylemat dotyczący wkładu, hmmm Jeśli ktoś rozpracował już temat to proszę o info :)

pozdrawiam

 

Ja takie rozwiazanie planuje. Rozwazlem wersje kominek i DGP ale moje druga polowa jest alergikiem i ta wersja odpadla. Kominek z plaszczem wodnym ma sens tylko jako uzupelnienie do instalacji gazowej. Bo jesli masz w planie piec na paliwo stale to nie warto tym sobie glowy zawracac.

 

Co do wkladow to opcje polaryzuja sie moco miedzy 2 moze 3

- makroterm turbokominek

- lechma

- bryski

 

Ceny kompletu zestawu wszystkich sa podobne.

 

Ja wyszedlem z zalozenia skoro mam kominek i bede go uzywal kiedy bede chcial to warto aby w tym czasie ogrzal wode w CO ale nie bedzie to moje podstawowe zrodlo ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak my sobie policzylismy jaka jest roznica miedzy kominkiem z plaszczem oraz poptrzebna do tego instalacja a "normalnym" kominkiem to kwota byla naprawde mocno duza

 

jak sie zastanowilismy jakie by trzeba by bylo poczynic oszczednosci palac w takim kominku z plaszczem to wyszlo ze w salonie bedzie koltownia a w kuchni sklad opalu

 

nie o to chodzi - salon to nie kotlownia

 

jesli chodzi o kosztz to gra nie warta swieczki :wink:

 

Generalnie zacznijmy od tego, że u nas nie jest to podstawowe źródło ciepła i nie nastawiamy się na notoryczne palenie w kominku- pracujemy i jakoś nie wyobrażam sobie biegania np. porannego do kominka aby go rozpalać- nie takie jest założenie. W związku z tym salon nie będzie kotłownią :)

Zdecydowanie uważamy że nie wszystko w domu musi się zwrócić, uznaliśmy poprostu że to dobry pomysł, aby w trakcie użytkowania kominka obsługiwał on co.

Faktem jest, że całe ustrojstwo jest stosunkowo drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do wkladow to opcje polaryzuja sie moco miedzy 2 moze 3

- makroterm turbokominek

- lechma

- bryski

 

Ceny kompletu zestawu wszystkich sa podobne.

 

Ja wyszedlem z zalozenia skoro mam kominek i bede go uzywal kiedy bede chcial to warto aby w tym czasie ogrzal wode w CO ale nie bedzie to moje podstawowe zrodlo ogrzewania.

 

U nas typy były zblizone, ale po oglądzie na żywo najbliżej nam do idro firmy edilkamin. Widziałeś te wkłady na zywo?

Założenie u nas jest identyczne, kominek ma byc dla nas a nie my dla niego :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Generalnie zacznijmy od tego, że u nas nie jest to podstawowe źródło ciepła i nie nastawiamy się na notoryczne palenie w kominku- pracujemy i jakoś nie wyobrażam sobie biegania np. porannego do kominka aby go rozpalać- nie takie jest założenie. W związku z tym salon nie będzie kotłownią :)

Zdecydowanie uważamy że nie wszystko w domu musi się zwrócić, uznaliśmy poprostu że to dobry pomysł, aby w trakcie użytkowania kominka obsługiwał on co.

Faktem jest, że całe ustrojstwo jest stosunkowo drogie.

 

pewnie ze nie musi sie zwrocic

 

tylko po co masz kupowac drozszy kominek aby w trakcie palenia grzal Ci wode jak do tego masz juz kupiony piec ktory i tak ja grzeje?

 

kominek taki jest wiekszy, brzydszy, drozszy

 

pewnie ze to sie nie musi zwrocic tylko po co wydawac dodatkowo kase na cos co juz masz? bo piec przeciez masz?

 

kiedys sobie myslalem tez kupimy takie ustrojstwo. obliczylismy i wyszlo ze niepredko wyjdziemy na zero, zakladajac oczywiscie ze bedzie nawet super dzialac i czesto bedzie nam sie chcialo palic w tym kominku. pozniej sobie myslelismy ze moze jakos kataklizm, ciezka zima, wichura, brak produ to my sobie napalimy w kominku z plaszczem i bedzie cieplo w calym domu - niestety, bez pradu to nic z tego nie bedzie bo grawitacyjnie to teraz malo kto potrafi robic

 

Naprawde dlugo nad tym myslelismy i kazdemu kto tez o tym mysli radze aby przemyslal wszelkie aspekty :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze nie musi sie zwrocic

 

tylko po co masz kupowac drozszy kominek aby w trakcie palenia grzal Ci wode jak do tego masz juz kupiony piec ktory i tak ja grzeje?

 

kominek taki jest wiekszy, brzydszy, drozszy

 

pewnie ze to sie nie musi zwrocic tylko po co wydawac dodatkowo kase na cos co juz masz? bo piec przeciez masz?

 

kiedys sobie myslalem tez kupimy takie ustrojstwo. obliczylismy i wyszlo ze niepredko wyjdziemy na zero, zakladajac oczywiscie ze bedzie nawet super dzialac i czesto bedzie nam sie chcialo palic w tym kominku. pozniej sobie myslelismy ze moze jakos kataklizm, ciezka zima, wichura, brak produ to my sobie napalimy w kominku z plaszczem i bedzie cieplo w calym domu - niestety, bez pradu to nic z tego nie bedzie bo grawitacyjnie to teraz malo kto potrafi robic

 

Naprawde dlugo nad tym myslelismy i kazdemu kto tez o tym mysli radze aby przemyslal wszelkie aspekty :wink:

 

oki :) każdy z ma swoją wizję :)

Piotr to będziecie mieli kominek? Rozpatrywałeś juz opcje wkładu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

oki :) każdy z ma swoją wizję :)

Piotr to będziecie mieli kominek? Rozpatrywałeś juz opcje wkładu?

 

okioki

 

kazdy ma prawo miec swoja wizje i nie sposob z tym polemizowac - mozemy tylko pisac dlaczego my zrobilismy inaczej

 

kominek jest w planie

 

zrobimy go na koncu gdyz wole zeby zabraklo na kominek jak kupimy pralke i dodowke niz odwrotnie

 

nic w temacie "normalnych" wkladow sie nie orientowalismy, decyzje w tym zakresie pozostawimy na "odpowiedni" czas :wink:

 

jest komin, miejsce, wylewka bez styropianu, jest wstepny projekt designu obudowy - realizacja pozniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...