Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kable i maty grzejne na allegro


Honorka

Recommended Posts

Nie ukrywam, że cena jest konkurencyjna do tych oferowanych w sklepach elektrycznych. Na allegro pełno pozytywnych komentarzy. Sprzedawca gwarantuje dobrą jakość. Mówi o sprawdzonej 14-letniej już bezawaryjności.

Ja mam poprowadzone wodne ogrzewanie podłogowe. Elektrycznym chciałam tylko wspomagać nieogrzewane, przejściowe miesiące.

Warto się zaopatrzyc w taki kabel? Czy to jednak duże ryzyko?

Ktoś ma? Działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Dolacze sie do pytania - ceny mat nawet w marketach budowlanych lekko powalaja. Moze osoby siedzace w temacie doradza jakies maty w cenach nizszych niz Devi czy Thermoval, na ten przyklad? Potrzebuje maty na powierzchnie ok. 40 m2 pod plytki lub panele w pokoju dziennym (jeszcze nie wiem, co poloze na podloge). Wg cen z Castoramy wychodzi koszt ok. 5tys. zl (lekki szok dla mnie) za gotowe maty Devi. Czy mozna zrobic to sporo taniej? Nie chodzi mi o ogrzewanie pomieszczenia tymi matami, jedynie o likwidacje uczucia zimna podczas chodzenia po plytkach.

 

Przy okazji zapytam o alternatywne rozwiazanie, tj. poprowadzenie ogzrewania podlogowego w 2 ponieszzceniach. Problem w tym jednak, ze do dyspozycji mam tylko 3 cm do poziomu zero posadzki, wylewki juz zrobione (wczesniej niestety nie przewidywalismy podlogowki). Czy na posadzce betonowej mozna polozyc sama folie z ekranem aluminiowym (posadzka 7 cm, pod nia styro 15 cm), na to rury 16 mm zalane zaprawa do klejenia plytek z jakims plastyfikatorem i na to kleic plytki?

Jeszcze jedno pytanie (moze herezja, ale zapytam) - czy obwod podlogowki na pow. ok. 18-20 m2 mozna wlaczyc do obwodu zasilania istniejacego grzejnika czy raczej do powrotu? I czy pompa w kotle CO wystarczy do przepchniecia wody w obwodzie podlogowki czy tez musze instalowac osobna pompe do podlogowki? Na odcinku miedzy kotlem CO a grzejnikiem rurki (pex) schodza pionowo w dol od kotla, nastepnie biegna pod posadzka, wchodza w sciane w ksztalcie litery C i wychodza ze sciany zakonczone zaworem katowym pod grzejnikiem. Czy mozliwe jest wpiecie polozonej (oczywiscie) w poziomie ale ok. 20 cm wyzej podlogowki w obwod zasilania badz powrotu grzejnika i czy pompa od kotla przepchnie wode w tym ukladzie?

 

pozdrawiam

tomek_2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałem,bo podłoga wyszłaby o 5mm wyżej.Musiałbym albo lać cieńszą płytę (ryzykowne) albo dać cieńszą izolację (i wtedy mata ogrzewałaby strop zamiast podłogę).Ponieważ w łazience jest rozdzielacz do kalafiorów i biegną wszystkie rury ogrzewania uznałem że podłoga nie będzie totalnie zimna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sosując powrót z grzejnika dla tak dużej podlogówki 20m2 sprawa jest przesądzona - nie grzeje podłoga !!!

Taka powierzchnia niestety nie może tez być wykonana ani na RTD ani na RTL-u.

Musi byc zrobiona na odrębnym obwodzie.

Mieszanie musi być - wszystko dziej się w skrzynce rozdzielaczowej.

Takiej podłogi nie da się ogrzać z grzejnika ani zasterowac RTL-em.

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Na allegro poza firmami oferującymi tzw. szajs są również solidne firmy, proponujące wysokiej jakości produkty w atrakcyjnych cenach.

Warto przede wszystkim zwrócić uwagę, czy sprzedawane produkty posiadają jakieś certyfikaty, atesty, itp. poza tym warto sprawdzić warunki gwarancji i dowiedzieć się w jaki sposób są realizowane ewentualne reklamacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...