Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Sowiego Gniazda


sowa monikaka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 365
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Też zaczynalismy od poszukiwania domu do kupienia i też nie znaleźliśmy żadnego godnego uwagi. Też mieliśmy problem ze znalezieniem działki z podobnych powodów. Dodatkowo u nas nie było planu zagospodarowania i ci, którzy chcieli sprzedawać, nie mogli działek podzielić, a na hektar, niestety, nie było nas stać.

Piękny kawał działki macie! My tylko 10 arów budowlanej i 14 arów rolnej przeznaczonej w planie pod cmentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cmentarz jest w planie zagospodarowania i nawet kościół kupił trzy pierwsze paski ziemi pod niego. Potem się zacięło, bo właściciel kolejnych dwóch zawziął się, że nie sprzeda. Ksiądz ogrodził ten swój kawałek (zresztą zapędził się z ogrodzeniem o, bagatelka, 30 metrów) i... czekał, aż tamten uparty umrze. Nie doczekał się - umarł pierwszy (brzmi to makabrycznie, ale tak po prostu było). Jeden z kolejnych pasków ziemi należy do nas. Na razie nikt się nie pytał, czy go sprzedamy pod cmentarz. Póki co, do cmentarza mamy od działki ponad 150 m.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładną działeczkę macie :p, domek też fajnie zapowiada się. Ciekawa jestem jakie zmiany nanieśliście do projektu ? Pozdrawiam

 

Dzięki,

jesli chodzi o zmiany to zlikwidowalismy okna w garażu, przenieslismy kotłownię do pomieszczenia przy garażu-bo ogrzewać będziemy eko groszkiem.

Od wejścia w lewo zabudujemy ściankę żeby powiększyć łazienkę, po prawej będzie przedpokój. Miedzy kuchnia a jadalnia będzie murek zamiast pełnej ścianki, w wykuszu w jadalni jest jedno okno zamiast trzech.

Chyba to wszystkie zmiany z tych istotniejszych.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
No, gnazdko super. A jesli ekipa nie wypija procentów , to znaczy jest super. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę, że zona napracowała się nad dziennikiem, prawie tak, jak nad budową Faworyta. Musze przyznac że, w związku z moją pracą większośc obowiązków przy budowie spada na nią i spisuje się doskonale. Walczy z dostawcą o ceny i materiały, nie odpuszcza wykonawcom ............ rewelacja.

 

Mąż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładną działeczkę macie :p, domek też fajnie zapowiada się. Ciekawa jestem jakie zmiany nanieśliście do projektu ? Pozdrawiam

 

Zmian było dośc sporo,opisałam je w wątku Faworyt z pracowni MGProjekt

Przede wszystkim zmienilismy ustawienie kotłowni-ponieważ bedzie piec na eko groszek, wiec kotłownia będzie za garażem,kolejna zmiana to umieszczenie w wykuszu tylko jednego okna, zamiast trzech, bo byłby problem z zamontowaniem rolet zew. w nadprożach a bardzo mi na tym zależało. Pokrycie dachu bedzie z blachodachówki zamiast dachówki(koszty).

Drobne korekty wprowadzamy na bieżąco podczas kolejnych etapów.

Pozdrawiam

Sowa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cmentarz jest w planie zagospodarowania i nawet kościół kupił trzy pierwsze paski ziemi pod niego. Potem się zacięło, bo właściciel kolejnych dwóch zawziął się, że nie sprzeda. Ksiądz ogrodził ten swój kawałek (zresztą zapędził się z ogrodzeniem o, bagatelka, 30 metrów) i... czekał, aż tamten uparty umrze. Nie doczekał się - umarł pierwszy (brzmi to makabrycznie, ale tak po prostu było). Jeden z kolejnych pasków ziemi należy do nas. Na razie nikt się nie pytał, czy go sprzedamy pod cmentarz. Póki co, do cmentarza mamy od działki ponad 150 m.

 

Chyba przyblizyc nie moga bardziej, bo istnieje chyba cos co nazywa się ochronną strefą sanitarną, więc bliskie sąsiedztwo raczej nie wchodzi w grę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, gnazdko super. A jesli ekipa nie wypija procentów , to znaczy jest super. :)[/quNaprawdę jak dotąd nie mam do nich zastrzeżeń, choc ostatnio mój szef ekipowy załatwił mi dostawę materiałów, że jak odebrałam fakturę to sobie usiadłam-bloczki Porotherm PW 25 po 5,30 sztuka,mimo że prosiłam o dostawę z firmy Leier,gdzie jakośc jest porównywalna a cena jednak niższa. Tłumaczył sie brakiem Leiera i niechęcią do oczekiwania-czyli nicnierobienia :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dziekuję za miłe słowa,budowa to naprawde fascynujące doswiadczenie.

Lubię "budowac",bardzo niesmiało myslę o efekcie koncowym-o tym jak usiądę z kubkiem kawy na swoich schodach i popatrzę na swój kawałek podłogi. Ale doprawdy myslę o tym po cichutku i boję się bardzo marzyc że się uda :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, fajnie ze Wam dobrze idzie budowa.

Przypilnuj by dokładnie okorowali wszystkie elementy więźby - inaczej na 100% będą robale !!!

Czym będziecie kryć?

 

A co to jest to okorowanie? Bo na elementach kory nie ma więc chodzi o cos o czym nie mam pojęcia-plizzz wytłumacz co to jest :oops: :-? :D

Pokrycie bedzie z blachodachówki-czekamy na wyceny z Ruukki,Blachprofi2,Lindab i Plannja.

 

Pozdrawiam cieplutko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, fajnie ze Wam dobrze idzie budowa.

Przypilnuj by dokładnie okorowali wszystkie elementy więźby - inaczej na 100% będą robale !!!

Czym będziecie kryć?

 

A co to jest to okorowanie? Bo na elementach kory nie ma więc chodzi o cos o czym nie mam pojęcia-plizzz wytłumacz co to jest :oops: :-? :D

Pokrycie bedzie z blachodachówki-czekamy na wyceny z Ruukki,Blachprofi2,Lindab i Plannja.

 

Pozdrawiam cieplutko :D

 

jak nie ma kory to są okorowane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...