Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy w TV są programy o budowaniu?


slawwoj

Recommended Posts

ty jeszcze wierzysz w tą mamonę ?

 

przeciez kazdy program bedzie subiektywny

pokaza ci to co chcial sponsor! niedopuszczajac konkurencji do slowa

 

masz internet szukaj roznych opinii zupelnie skrajnych o tym samym a nie czekaj na jedną jedynie sluszna dla kazdego.

 

 

P.S. Potem sie dziwic ze wygrywaja politycy,poglady,przedmioty ktore sie najbardziej reklamuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A PAMIĘTACIE JAK CEZAREMU ŻAKOWI W RAZ Z ŻONĄ BUDOWALI DOM? JEDNYM ZE SPONSORÓW BYŁ BRASS. POŁOZYLI IM SWOJĄ DACHÓWKĘ I PO DWÓCH DNIACH PYTAJĄ SIĘ ŻAKA CZY SIĘ SPRAWDZIŁA. A ON GADA, ŻE OCZYWIŚCIE, SPRAWDZIŁA SIĘ BUHAHAHA ( PO DWÓCH DNIACH!!!!) KOMICZNE TO BYŁO. UŚMIAŁEM SIĘ WTEDY NIEŹLE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mogli by w polskiej TV puścić.? Pana "Zenka" klejącego mury, który nie jest w stanie dwoch zdań złożyć? ;) A może właśnie to byłby sposób na wysoką oglądalność. Takie polskie budowlane reality show. Myślę, że może to byłoby lepsze od programu "Usterka". Jedno jest pewne, wielu ludzi, którzy z odległości budują nie wchodząc w szczegóły i na pytanie znajomych o budowę odpowiadają, że budowa idzie świetnie, przejżałoby na oczy. I może wielu nauczyłoby się ograniczonego zaufania do fachowców. Szczególnie tych, którzy robią wszystko i na wszystkim się znają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możemy krytykować "Pana Zenka" i jemu podobnych. Ostatnio chyba na BBC Prime "leci" (nie pierwszy raz) dom za milion funtów. Może to nie jest o budowaniu ale przynajmniej w "Eldorado" gdzie nasze majstry wyjeżdzają. I co... i widać jak do bani tam bywa i organizacja i wykonanie. Sporadycznie wpadki przytrafiają się w "Wielkich projektach". Te chyba są powtarzanie na Discovery, ale głowy nie dam. W zasadzie oba odbiegają od naszych realiów, ale przyjemnie popatrzeć jak gdzie indziej coś knocą lub coś się im udaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możemy krytykować "Pana Zenka" i jemu podobnych. Ostatnio chyba na BBC Prime "leci" (nie pierwszy raz) dom za milion funtów. Może to nie jest o budowaniu ale przynajmniej w "Eldorado" gdzie nasze majstry wyjeżdzają. I co... i widać jak do bani tam bywa i organizacja i wykonanie. Sporadycznie wpadki przytrafiają się w "Wielkich projektach". Te chyba są powtarzanie na Discovery, ale głowy nie dam. W zasadzie oba odbiegają od naszych realiów, ale przyjemnie popatrzeć jak gdzie indziej coś knocą lub coś się im udaje.

W Wielkiej Brytanii budownictwo indywuidualne czasami przypomina nasze budowanie na wsiach ale nawet nie domów tylko budynków gospodarczych - po za tym bodjaże nie ma tam czegoś takiego jak uprawnienia i uprawniony kierownik budowy więc cuda się zdarzają czasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wielkiej Brytanii budownictwo indywuidualne czasami przypomina nasze budowanie na wsiach ale nawet nie domów tylko budynków gospodarczych - po za tym bodjaże nie ma tam czegoś takiego jak uprawnienia i uprawniony kierownik budowy więc cuda się zdarzają czasami.

 

Tak to bardzo dziwny kraj...

Pamiętam odcinek w którym (w Wielkich projektach) projekt tworzono w trakcie budowy. Nadzór pełni architekt (ale to chyba nie chodzi o kierownika budowy) itp.

 

O jakości pracy opowiadał mi znajomy który od roku pracuje w GB w budowlance. Nie dziwię się po tym co opowiadał, że w zasadzie każdy Polak znajduje tam pracę jeśli na prawdę chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "Wielkich projektach" (na Discovery) był kiedyś odcinek o domu ze słomy i gliny. REWELACJA.

I ta końcowa wypowiedź inwestora:

"Wreszcie mogę wziąć normalną kąpiel w ciepłej wodzie"

Poprostu chłop od lat mieszkał w zbitej wiacie a tu takie luksusy jak wanna. Ogólnie sam projekt imponujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "Wielkich projektach" (na Discovery) był kiedyś odcinek o domu ze słomy i gliny. REWELACJA.

I ta końcowa wypowiedź inwestora:

"Wreszcie mogę wziąć normalną kąpiel w ciepłej wodzie"

Poprostu chłop od lat mieszkał w zbitej wiacie a tu takie luksusy jak wanna. Ogólnie sam projekt imponujący.

 

To był dom Bena. Większość budowy wykonywali różnic ludzie którzy mu pomagali. O ile pamiętam do konstrukcja byłą z drewna orzecha albo kasztanowca i jak piszesz wypełnienie ścian słomą zbitą kołkami i pokrytymi tynkiem z gliny (tynk własnej produkcji).

Nie wiem czy pamiętasz jak gromadził deszczówkę i miał instalację elektryczną zasilaną z akumulatorów z łodzi podwodnej i łądowanej z nałego wiatraka i kolektorów...

Dla mnie był to jeden z najciekawszych odcinków który stawiam na równi z domem z widokiem na zatokę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "Wielkich projektach" (na Discovery) był kiedyś odcinek o domu ze słomy i gliny. REWELACJA.

I ta końcowa wypowiedź inwestora:

"Wreszcie mogę wziąć normalną kąpiel w ciepłej wodzie"

Poprostu chłop od lat mieszkał w zbitej wiacie a tu takie luksusy jak wanna. Ogólnie sam projekt imponujący.

 

To był dom Bena. Większość budowy wykonywali różnic ludzie którzy mu pomagali. O ile pamiętam do konstrukcja byłą z drewna orzecha albo kasztanowca i jak piszesz wypełnienie ścian słomą zbitą kołkami i pokrytymi tynkiem z gliny (tynk własnej produkcji).

Nie wiem czy pamiętasz jak gromadził deszczówkę i miał instalację elektryczną zasilaną z akumulatorów z łodzi podwodnej i łądowanej z nałego wiatraka i kolektorów...

Dla mnie był to jeden z najciekawszych odcinków który stawiam na równi z domem z widokiem na zatokę.

 

Niezły był też odcinek z "domem Batmana" czyli wielką betonową kostką, gdzie w końcu inwestorzy zamieszkali w niwykończonym domu bez okien i drzwi bo musieli sprzedać mieszkanie i odcinek w szwajcarii - ciekawe że tam też inwestor jest zależny od humorów wykonawcy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamiętacie odcinek gdzie facet budował dom podziemny w skarpie - to chyba był jakiś weterynarz, ale pewny nie jestem. Fajna tez byłą kobitka która niedokończyła domu tak rozwijała swoje wizje i pomysły - to był chyba pierwszy odcinek. Kobieta wydała chyba największe pieniądze a niedokończony dom sprzedała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...