Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy w TV są programy o budowaniu?


slawwoj

Recommended Posts

W niemczech oglądałam fragment ciekawego programu - niestety tylko fragment :roll: - o "domach gotowcach", zamawiasz wg projektu, przywożą go tirem, i stawiają jak wielką płytę, ściana po ścianie, ścianki działowe też wstawiają całe, są w nich już przygotowane instalacje elektryczne itp, mocują te ściany ze sobą jakimiś kotwami. Stropy też są w postaci wielkich płyt, a potem znów pięterko.... dachu już nie widziałam niestety...

 

Dwa dni i mieszkasz... I to nie są domy w technologi szkieletu drewnianego.

 

Może trafię na ten program znowu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to na Discovery kiedyś leciał program jak przewozili dom/biuro (już nie pamiętam dokładnie co to było - budynek starej stacji kolejowej??). Załadowali domek na samochodzik i sobie przewieźli w inne miejsce. Największe problemy mieli z "wąskim" skrzyżowaniem i z liniami elektrycznymi, bo elektrownia zapomniała im zdjąć linie a domem zaczepiliby.

Też ciekawy programik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niemczech oglądałam fragment ciekawego programu - niestety tylko fragment :roll: - o "domach gotowcach", zamawiasz wg projektu, przywożą go tirem, i stawiają jak wielką płytę, ściana po ścianie, ścianki działowe też wstawiają całe, są w nich już przygotowane instalacje elektryczne itp, mocują te ściany ze sobą jakimiś kotwami. Stropy też są w postaci wielkich płyt, a potem znów pięterko.... dachu już nie widziałam niestety...

 

Dwa dni i mieszkasz... I to nie są domy w technologi szkieletu drewnianego.

 

Może trafię na ten program znowu....

 

Też był o tym odcinek w "Wielkich projektach". Był to Huf Haus czy jakoś tak. Niemiaszki jechali z koxem aż miło. Kiedy spóźnił się o parę godzin miejscowy dźwig , z niemiec doleciał dodatkowy robotnik żeby zmieścić się w terminie. Albo mimo protestów właścicieli, zrywali płytki w kuchni bo inspektor z niemiec dopatrzył się rożnicy w fudze o 1 mm, :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...