Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Pistacjowego zawrótu głowy Dabell


dabell

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 448
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziękuję wszystkim za gratulacje :-) z okazji ukończenia stropu.

Jestem baaardzo szczęśliwa z tego powodu - kamień z serca spadł :p . Pogoda nam dopisała - jak do tej pory to aż nie chce mi się wierzyć, że to już grudzień. Plany planami, a obawiałam się że rzeczywistość nas może przytłoczyć. A tu nic - późną jesienią mamy super wiosnę :-).

 

nie tylko sliczny...bardzo śliczny ! ;-)

pozdrawiam

PS.

U nas w tygodniu przed wyborami co prawda nie wylali asfaltu, ale załatali wszystkie dziury :lol:

 

Ivo - no ładnie :-) - stary wójt ostro zabrał się za zbieranie poparcia :lol: . Jak widać się opłaciło 8) , bo wygrał.

 

Marzka Oglądałaś może domek w realu? podczas zakupów wędlinkowych? :wink: Ja pamiętasza wizytowałam wasz domek właśnie na podobnym etapie :p .

 

Mohag - płaskiego domu nigdy nawet pod uwage nie brałam :D . Koncepcja ciekawa, ale nie do wykonania na naszej działce - WZ nakazuje dachy spadziste.

 

A jak Wam się podobają kształtki stropowe ? Naprawdę jesteśmy zadowoleni z tego wyboru. Jak odbiorę fakturę - to napiszę w dzienniku jak wyszły ich koszty.

 

pozdrawiam serdecznie

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bamil - dzięki za kibicowanie :-). Koło mnie - prawie naprzeciw jest działka do kupienia, gość się zdecydował sprzedać. No chyba jeszcze jest :lol: - wiadomość mam z poprzedniego tygodnia. Marzenia dobrze mieć ale trzeba też zacząć je realizować - do dzieła :wink: .

 

AgaB - daj znać co u Ciebie :-) w sprawach budowlanych.

Jakoś nie możemy się spotkać. A mój syn coś ostatnio mi o Twojej córze dużo mówi 8) :roll: , wiem coś jeszcze... :lol: 8) Dzieci nam szybko rosną - już ten wiek :roll: ?

 

pozdrawiam

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę spóźniłam się z gratulacjami z okazji zalania stropu. :-? :-? :-?

To teraz nadrabiam zaległości. Gratulacje z całego serducha :p :p :p :p :p :p :p (Wiesz, że macie śliczny domek? :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: )

Cieszę się, że macie tak dobre zdanie o Waszej ekipie. Najważniejsze, że chcą się uczyć i nie protestują, kiedy chcecie przemycić swoje lub kierownika pomysły. Dobra ekipa teraz na wagę złota.

A na taką pogodę to chyba sobie musieliście solidnie zapracować.

Dachóweczka super.

Jeśli chodzi o nadbitkę, my też już podjęliśmy decyzję. U nas będzie podbitka taka jak u igi. Czyli żadna boazeria, tylko wszystko (z wyjątkiem elementów ozdobnych, które będą wyszlifowane i zabejcowane) obudowane i otynkowane tynkiem takim, jak cała elewacja.

pozdrawiam i czekam na dalsze relacje i zdjęcia oczywiście :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plany ambitne ....ale przy dobrze zorganizowanych i niespóźniających się ekipach to realne..... trzymam kciuki :D

 

my mieliśmy w styczniu stan surowy zadaszony i wprowadziliśmy sie na Boże narodzenie tego samego roku - a wiec możliwe jest :wink:

 

nie wiem tylko jak z poszczególnymi elementami wykonania - czemu najpierw instalacja kominka a dopiero potem wylewki?

i tynki w lutym? a ja będzie mróz?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie wiem tylko jak z poszczególnymi elementami wykonania - czemu najpierw instalacja kominka a dopiero potem wylewki?

i tynki w lutym? a ja będzie mróz?

 

pozdrawiam

Ivo

Instalacja kominka - żeby grzał i utrzymywał temperaturę ok. 3 st. w domu - przy takiej wykonawca daje nam gwarancję, że tynki będą ok. Mówi, że nie raz już je robił w takich temperaturach. Wylewki po tynkach - w marcu, oczywiście najpierw ułożenie podłogówki. Na czas wylewek - kominek out ;-). Zima ma być dużo łagodniejsza niż normalnie - zresztą to już widać. :-).

Ty czekałas z rozpoczęciem wykończenówki do marca - kwietnia?

 

pozdrawiam

dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dabell - wróciłam sie specjalnie do dziennika bo nie pamietałam dokładnie jak było ;-) w nowy rok weszłam chyba mniej zaawansowana niż Ty...

styczeń - prawie nic ze względu na mróz

luty - dachówka

marzec - hydraulik, sciany dzialowe

kwiecień -okna i elektryk

maj - tynki

czerwiec - wylewki

itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plany są jaknajbardziej realne, ponieważ Kierownik Budowy ustalił na budowie, że w tym roku zima zostaje odwołana. :wink:

W związku z powyższym w kwietniu można już układać parkiet i glazurę.

:D

Pozdrawiam

proszę proszę

Kierownik budowy optymista i do tego wróżka w jednej osobie- prawdziwy skarb.

A tak swoją drogą dabell, to ma pod kontrolą nie tylko Twoją budowę, ale i dziennik :wink: :wink: :wink: :wink:

gratulki postępów na budowie.

A gdzie te zdjęcia?

P.S.

Chyba jednak nie damy się tak łatwo wyprzedzic :wink: :roll: :wink: :roll:

Wczoraj na forum okiennym znalazłam informację, że jednak nie ma co liczyc na obniżkę cen okien, raczej odwrotnie. Po Nowym Roku idzie w górę szkło i stal więc wzrost cen okien raczej murowany. Zresztą pisał o tym chyba sam jareko

pozdrawiam i czekam na zdjęcia daszku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domek super- chyba wiesz o tym najlepiej. Mam jedno pytanko: Pamiętam, że planowaliście zlikwidować drugie okno tarasowe. Widzę jednak, że zostało tak jak w projekcie i u nas?

 

A propos kształtek. Teraz przypomniałam sobie, że u nas przecież też nie był szalowany wieniec- murowano go z pustaka porotherm 8cm- w środek zbrojenie i beton. Pustak na p[ióro wpust więc chyba to coś w podobie do kształtek?

 

Jeszvcze jedna sprawa mnie trochę martwi. Bardzo chciałam okna tarasowe bez żadnych poprzeczek poziomych, ale z tego co czytałam na forum (zwłaszcza opinie jareko) jest to niemal niedopuszczalne. Szczególnie jeśli chodzi o okna ciemne. Zresztą na ten temat jest również artykuł w ostatnim muratorze :-? :roll: :( :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Tabalugo - rozmawiałam już w oknach MS z dyrektorem regionalnym - przewiązka musi być :-? przy oknach balkonowych . No chyba, że nie chcesz gwarancji :-? . Szczególnie jest to ważne, jeśli okna sa okleinowane jedno i dwustronnie, a sa na wystawie południowej i zachodniej - rozszerzalność cieplna jest zdecydowanie większa.

W dodatku - o czym często nie mówią w salonach okiennych, już okno 150*150 powinno być podzielone na 2 skrzydła - chodzi o ciężar okna. Ma to wpływ na użytkowanie - pod wpływem ciężaru moga się rozregulowywać.

 

Jeśli chodzi o okno balkonowe od strony wschodniej - dopóki nie zdecydujemy o wykonaniu i przebiegu tarasu - zawsze możemy podmurować 8) .

 

Jeżeli chodzi o wykonanie wieńca - to u was też nie było standardowo -ale tylko dlatego, że mury były z 30 PH. Gdybyś zrobiła tak jak w projekcie z 25 - trzebaby szalować standardowo, bo ta cegiełka węższa z PH ma chyba o ile pamiętam ok. 8cm i nie starczyłoby miejsca na zbrojenie o odpowiednim rozstawie.

Nasze kształtki wyglądają tak:

KWE - wewnętrzna (rynienka) i KZE - zewnętrzna L-ka (część na zdjęciu :wink: )

http://foto.m.onet.pl/_m/ca125a8f239a9b255d28738a114ab756,5,19,0.jpghttp://foto.m.onet.pl/_m/8d0e304f43896a64a7b5161c201b7566,5,19,0.jpg

 

Pozdrawiam serdecznie

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...