Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Pistacjowego zawrótu głowy Dabell


dabell

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 448
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dabell

 

Widzę, że zaczynasz ocieplenie. A masz już drzwi zewnętrzne? My planowaliśmy ocieplenie w maju, ale okazało się, że przed ociepleniem powinny byc zamontowane drzwi no i parapety.

A na drzwi trzeba czekac dwa miesiące (w Oknoplaście). Zdradzisz, jakie drzwi zewnętrzne planujecie?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabalugo

wszystko da się zrobić :-) - drzwi będą najszybciej za 5 tygodni - chyba zdecydujemy się na drewniane. W sobotę jedziemy wybrać drzwi.

Będzie trzeba jakoś tak zrobić, by drzwi obrobić w późniejszym terminie, wiem, że najlepiej jest tak jak będzie u Ciebie, ale u nas wylewki i tynki muszą jeszcze trochę doschnąć, by można było zacząć wnętrze, a rozpoczęcie elewacji to nam umożliwia.

Wiesz o tym, że ocieplenia nie powinno sie robić powyżej 25st C? temperatury mają być coraz wyższe, a wiem od koleżanki (ma firmę handlującą dociepleniami i wykonującą takie prace), że najlepszy termin na docieplenia to wczesna wiosna(kwiecień -maj ) i jesień (wrzesień, październik). Ale generalnie zasada - nie za ciepło, bo za szybko wysychają kleje i jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dabell ślicznie sie u was robi

i widzę że chcemy tą samą rasę psa... powiedz mi tylko bo ja nigdy nie miałam psa czy ta rasa nadaję się dla niedoświadczonych w kwestii posiadania psa? u kogo zamawiasz? możesz mi podesłać info o hodowcach? bo w naszej okolicy totalna posucha jeśli chodzi o tybetany...a też mi zależy na charakterze psa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylvio

naszą sunię będziemy brali z hodowli CORFORTE z Piły http://www.corforte.pl

To jedyna hodowla w której znalazłam złotego Do Khyi. Rozmawiałam z włascicielką - najlepiej zadzwonić, bardzo miła i sympatyczna osoba.

Niestety rasa jest jeszcze mało popularna, więc hodowli jest mało, ale po dobrego pieska warto nawet na koniec Polski pojechać. Te są chowane w warunkach domowych i przydomowych, więc idealnie, mają codzienny kontakt z dziećmi i rodziną, więc od początku sa właściwie wychowywane.

Czytałam, że do 7 tygodnia najważniejszy jest odpowiedni kontakt przez zabawę głównie ze szczenięciem, bo potem ono nie potrafi wyrobić w sobie udomowienia i przyjemności z kontaktu z człowiekiem. Tym ważniejsze są warunki hodowli z których je bieżesz. Nie chciałabym takiej, z której psy sa na wybiegu i nie są brane do domu.

Jeśli chodzi o umiejętność postępowania z psem - my też nie mamy psa, ale tybetana dobrze jest przeszkolić towarzysko. Są one dość niezależne i nalezy się nauczyć z nimi postępować. Nie wiem dla kogo to szkolenie jest bardziej potrzebne - chyba dla właściciela 8) . Pójdziemy do jakiegoś dobrego trenera i tyle.

zobacz to zdjęcie - cudne prawda?:

http://www.corforte.pl/images/stories/corforte/psy/Nowy_miot_2006/41.jpg

Pozdrawiam

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Widze że robicie rekuperator + kominek bez DGP. Dobry pomysł. Jeżeli kominek jest używany okazjonalnie to zupełnie wystarczy. Tak przynajmniej mi się wydaje :)

 

Ja kombinuje jak tu zamiast kominka zastosować zwykłą kozę pod którą doprowadzę powietrze z zewnątrz. Ale coś mi się to gryzie z rekuperatorem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nie ma kozy ze szczelnym doprowadzeniem powietrza :-). No chyba że nowoczesne piecyki kominkowe mają (chyba heta), ale to koszt większy niż samego kominka bez DGP. Niestety przy reku musisz o tym pomyśleć.

Jestem przekonana, że wentylacja załatwi sprawę rozprowadzania ciepłego powietrza po domu zupełnie wystarczająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie będzie to tak intesywne rozprowadzanie jak przy DGP ale wentylacja mechaniczna wymusi bezpośrednio ruch powietrza do innych pomieszczeń ( kuchnia, łazienka ) no i potem pośrednio przez wymiane do innych pomieszczeń.

 

Pewnie kominek w moim przypadku będzie niezbędny :)

 

A macie jakiś patent na otwieranie kominka aby nie zaciągało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !

 

Chcieliśmy się tylko przywitać:) Jeszcze się nie budujemy (na razie etap formalności), głęboko wierzymy że uda nam się ruszyć w sierpniu:) A witamy się tutaj, gdyż:

1) też północ Wrocławia (aczkolwiek trochę dalej, bo 10km za Trzebnicą)

2) też projekt z Archonu - "Dom w oleandrach"

 

Na razie sobie czytamy ten dziennik, bardzo nam się podoba szczegółowość no i te zdjęcia!

 

Zatem pozdrawiamy i zapewne do usłyszenia niebawem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

 

Witam Dabell.

Wiem, że już dawno jesteście po tynkach, ale chciałabym wiedzieć, czy wszystko było zrobione dobrze. Czy miałaś może jakieś zastrzeżenia do ekipy p. Marka. Ja obecnie szukam tynkarzy,a w moich okolicach ciężko z terminami, zatem myślałam skorzystać z tynkarzy, którzy robili u Ciebie? A widzę, że u Ciebie wszystko idzie bardzo sprawnie, więc może skorzystam z paru kontaktów.

A czy byłaby też możliwość odwiedzenia i obejrzenia? Pisałam Ci, że już kiedyś byłam bez zapowiedzi, ale nie nie chciałam się panoszyć bez gospodarzy.Gdybys kiedyś była na budowie po południu...?

 

Przy okazji chciałam pozdrowić nowych budujących GosiaIAdam, z moich okolic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...