Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Pistacjowego zawrótu głowy Dabell


dabell

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 448
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ale domowo się zrobiło.... Przepiękna łazienka (nie spodziewałam się, że wyjdzie taka duża). Nie mogłam się napatrzeć! Życzę szybkiej przeprowadzki w zaplanowanym terminie i ani dnia później !!!!!

Niestety nasze pistacje nawet nie wiem kiedy "zakiełkują" bo nadal czekamy na pozwolenie na budowę. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dabell

Gratuluję gazu. Bardzo miła niespodzianka na początek roku. To chyba dobrze wróży. No i możecie powoli zacząć pakowanie.

Bardzo ładnie wyszła Wam ta łazienka. Ja bałam się dać tam kabinę prysznicową, wydawało mi się, że będzie ciasno, ale widzę, że moje obawy były bezpodstawne.

Ciekawie wyglądają podświetlenia, możecie sobie pięknie aranżować nastrój. W którym miejscu masz zsyp? Ja nie mogę sobie darować, że jednak go nie zrobiłam. Bardzo ładnie wygląda też projekt kominka, teraz czekam na zdjęcia z realizacji.

No i wygląda na to, że wprowadzicie się do domku całkowicie urządzonego. Nam jeszcze została klatka schodowa. Trepy do schodów już przymocowane, trzeba jeszcze tylko wykończyć podstopnice i zrobić balustradę. Póki co jej funkcję pełni komoda na górze. Zostało jeszcze malowanie klatki schodowej, ale jakoś tak straciłam na razie zapał. Zmęczenie daje się mocno we znaki. Wkrótce też zamawiamy kuchnię- wreszcie. Jak zaplanowałaś w swojej ustawienie?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabalugo

łazienka wyszła bardzo funkcjonalnie, ale tylko dlatego, że kabina prysznicowa jest półokrągła. Dzięki temu nie zasłania światła w części wc+bidet. Gdyby nie to - efekt mógłby być różny.

Kuchnia będzie tak:

zamiast spiżarki - wysoki do samego sufitu słupek z lodówką w zabudowie, obok piekarnik i nad nim mikrofala, pod spodem szuflady i szafki nad do samej góry.

W części roboczej - zabudowany dół w kształt litery U, ale szafki będą tylko na ścianie dzielącej od salonu (masz tam komodę). Po przeciwnej stronie (w stronę wykuszu) będzie w rogu pojedyncza przeszklona szafka, obok okap 90 i koło niego dwie półeczki szklane. Płyta gazowa zgodnie z projektem, zlew też prawie (częściowo pod oknem i w stronę ściany - 1,5 komorowy). Tam gdzie tylko było to możliwe dawałam szuflady, w dwóch miejscach carga, szafki na narożnikach. Zmywarka zaraz obok zlewu.

Rozumiem Cię z tym zmęczeniem, ale właśnie dlatego chcemy miec wszystko na tip-top, bo po przeprowadzce zapał i motywacja do robót maleje wprost proporcjonalnie do okresu zamieszkania :-). I potem prowizorka jest najtrwalszym stanem :lol: .

Mój małżon ostatni tydzień poświęcił na malowanie (wziął urlop i się fizycznie wyżywał :-)). Pomalował naszą sypialnię, korytarz na górze, klatkę schodową (nawet wolę sobie nie wyobrażać jak to robił :roll: ), gabinet, został salon ale to z premedytacją po kominku. Zamontował ledy - podświetlenie schodów. Napracował się bo kształt mają niestandardowy - prostokąty i puszka na styk ze ścianą.

A gaz- mamy juz licznik. Dzisiaj z rana przyjechali z gazowni i założyli :-). On to ma umiejętność persfazji :-). Jutro serwisant przezbroi piec i już :-) - możemy grzać domek piecykiem. Ostatnio dogrzewaliśmy dwoma olejakami - i temp. była w okolicach 16-18 stopni :o . Ocieplenie robi swoje.

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Dabell,

 

zrobiłas łazienke góną tak jak ja to sobie wymysliłam i cieszę się ze mogłam to zobaczyć :D

Podobnie jak Tabaluga miałam obawy, czy ten prysznic nie przytłoczy łazienki, ale teraz juz wiem, że nie zwłaszcza, że mam ją szerszą o 30 cm.

Juz czekam na zdjęcia mebelków w kuchni. :wink:

Dziękuję za sugestie odnośnie wysokosci drzwi, nie zwróciłam na to zupełnie uwagi.

 

A u nas "robi się" elektryka oraz deskowanie sufitu nad poddaszem.

 

pozdrowienia

Małgosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vanko - mamy gaz i jest w domu gorąco :-). Już nie moge się doczekać przeprowadzki.

Od wczoraj popołudnia grzeje już piecyk (był serwisant Junkersa i podłączył piec na gaz z sieci. W domu jest 22st. przy zupełnie neutralnej podłogówce i letnich grzejnikach. Tak, że dziewczyny nie żałujcie na ocieplenie, bo warto :-).

 

Plento - łazieneczka jest naprawdę superowa. Jak masz jeszcze 30 cm, to już w ogóle luz bluz :-).

Jeżeli chodzi o zlewozmywak to u mnie własnie jest w rogu od ściany salonowej i lekko pod oknem :-). Będę miała piaskowy fragranit na beżowym blacie więc się kompletnie zleje w całość. Do tego beżowa płyta gazowa i super - nawet jak będzie ją trochę widać :-).

 

Musze wam powiedzieć, że kuchnia wyszła palce lizać :-) :lol: , ale jeszcze nie pokażę, bo czekam na 4 blaty, które mają dojechać w przyszłym tygodniu. Okazało się, że przy wstępnym montażu mebli (bo do mnie przyjechały już złożone szafki) firma robiąca kuchnię odesłała 4 fronty do producenta z reklamacją, bo nie były takie jak trzeba. A ponieważ na fronty drewniane czeka się ok. 12 tygodni :roll:, to przyjadą dopiero niedługo (kuchnia już czekała na montaż ponad dwa miesiące).

Wyszła super - kolor idealny do ościeżnic, widoczne słoje drewna, piekny ciepły brąz (robione na czereśni, ma nardzo ładny rysunek).

Już ją lubię :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Kupiliśmy z mężem pistacjowy projekt archonu i mamy pewien problem... gdzie postawiesić telewizor? (!!!) Jeśli kominek będzie w miejscu przewidzianym przez projektanta, to nie mamy pomysłu, gdzie postawić/powiesić ten jakże potrzebny mebel :) Możecie nam doradzić? Próbujemy przestawić kominek i "latamy" z nim po całym piętrze, ale sensownych pomysłów brak!

 

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Kupiliśmy z mężem pistacjowy projekt archonu i mamy pewien problem... gdzie postawiesić telewizor? (!!!) Jeśli kominek będzie w miejscu przewidzianym przez projektanta, to nie mamy pomysłu, gdzie postawić/powiesić ten jakże potrzebny mebel :) Możecie nam doradzić? Próbujemy przestawić kominek i "latamy" z nim po całym piętrze, ale sensownych pomysłów brak!

 

Kasia

 

My przestawiliśmy kominek do narożnika (oczywiście na razie na papierze :wink: )Stwierdziliśmy, że szkoda nam trochę tej ściany, bo jeśli kominek będzie na środku to raczej nic więcej tam się nie zmieści. Czy dobrze zrobiliśmy to się okaże "w praniu" tzn. jak wybudujemy i zamieszkamy.

A gdzie będziecie budować? Nasze pistacje powstaną w Swarzędzu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jak zaizolowaliscie balkon nad kuchnią.

Wczoraj rozmawialismy z gosciem na ten temat i powiedział, ze taki rodzaj balkonu musi byc szczególnie dobrze zaizolowany, tj. w miejscu styku płyty ze sciana nad kuchnią.

Twierdził, że woda bedzie podciekac i zaleje sufit w wykuszu i doprowadzic moze do powstania grzyba, a wtedy to masakra.

Mamy kupic folie w płynie, dokładnie zasmarowac próg balkonowy, kazda szczelinke wypełnic ta folią oraz reszte styku płyty ze ścianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...