Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Pistacjowego zawrótu głowy Dabell


dabell

Recommended Posts

Ponieważ już pisałam, że wyszedł wyższy strop i ściany parteru - w sumie dom o ok. 40cm - wydłużyliśmy trochę krokwie dla zachowania wyglądu domu

 

Witaj, mamy pytanie odnośnie wydłużenia krokwi. O ile je przedłużyliście, mogłabyś mi podać? Bo my całość domu też będziemy mieli wyższą o ok. 40cm (parter 1 pustak max+ścianka kolankowa 1 pustak max) i kierownik naszej budowy stwierdził, że jak chcemy wydłużać krokwie, to automatycznie będą musiały być one także grubsze, żeby wytrzymać większe obciążenie dachówek. Ponadto stwierdził, że w naszym pierwotnym projekcie okap wystaje i tak dalej niż w innych domach, bo 80cm, gdzie normalnie jest to 70cm, więc wg niego nie ma potrzeby przedłużać krokwi.

 

Mógłby się ktoś ustosunkować do tych informacji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 448
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj, mamy pytanie odnośnie wydłużenia krokwi. O ile je przedłużyliście, mogłabyś mi podać? Bo my całość domu też będziemy mieli wyższą o ok. 40cm (parter 1 pustak max+ścianka kolankowa 1 pustak max) i kierownik naszej budowy stwierdził, że jak chcemy wydłużać krokwie, to automatycznie będą musiały być one także grubsze, żeby wytrzymać większe obciążenie dachówek. Ponadto stwierdził, że w naszym pierwotnym projekcie okap wystaje i tak dalej niż w innych domach, bo 80cm, gdzie normalnie jest to 70cm, więc wg niego nie ma potrzeby przedłużać krokwi.

Amaranta

W projekcie krokwie sa 16cm my mamy 18cm, wydłużenia w cm nie podam, bo były dopasowywane na budowie, oczywiście w pewnych zakresach. Nie sądzę, by było to więcej niż 10-15 cm. Efekt jest super - można porównać - przy poście z ostatnimi zdjęciami w dzienniku prezentującymi dach - pierwsze zdjęcie z brzegu i emblemat przy nicku (tyle że my mamy wersję lewą projektu). Po ociepleniu balkonu będzie idealnie.

Wydłużenie musi być zrobione z głową - szef naszej firmy dachowej ma w tym ogromne doświadczenie. Za długie krokwie na dachu powodują że dom staje się ciężki i przysadzisty wizualnie.

Pozdrawiam\

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga - my tez myślimy o oliwce :-), tyle, ze skłaniam się do dość jasnego odcienia, bo nie chciałabym, by wszystko wyglądało zbyt ciemno. Mam wrażenie, że lepiej będzie wyglądać z jasną elewacją.

Zapraszam kiedyś na działkę, jak będziecie jechać na swoją, zobaczysz w rzeczywistości, aaaaa - mam jedną dachówkę w bagażniku, jak uda nam się w końcu spotkać :lol: to Ci pokażę .

Pozdrawiam

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Cie Dabell - dziennik jest oczywiscie dla Ciebie, to przez roztargnienie. Nasza działka jest dalej od twojej, już na końcu Rogoża - własciwie to już za znakiem końca miejscowości. Po lewej stronie jadąc do Szewc.

Jesteśmy zdecydowani na budowe Konkursowego M02a z Muratora. Plan jest mniej wiecej taki jak Twój - w tym roku stan surowy otwarty. Chociaż na razie to wszystko jeszcze w powijakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bamil - super, że będziemy sąsiadami :p .

Służę pomocą jeżeli trzeba. Mam sporo materiałów dotyczących wstępnej papierologii. Na stronce wrocławskiej (link pod postem) oprócz listy misiów są też opisy różnych formalności, przed uzyskaniem pozwolenia na budowę. W dużej części to moje wypociny - więc dotyczą Trzebnicy i Gminy Wisznia Mała. Masz architekta do adaptacji? Jest bardzo fajna i konkretna i konkurencyjna cenowo pani architekt w Trzebnicy. Daj znać na priv gdybyś potrzebował.

Pozdrawiam serdecznie

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Dabell

 

no no no, to chyba jeden z najlepiej prowadzonych dzienników jakie tu widziałem :) , kuźnia informacji , na dodatek takich ktore mnie intersują najbardziej gdyż zamierzam budować z silikatów :p , dobra robota! bede obserwował postępy i podpatrywał cię (was) :wink: Z żonką zamierzamy budować LIBRĘ na wiosne, mam nadzieje ze pójdzie nam tak dobrze jak tobie :D zazdroszcze ci KB - oby nasz okazał sie równie pomocny co twój :wink:

 

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dabell czym kierowaliscie sie w wyborze materialu do budowy scian - silikaty?. My jeszcze sie zastanawiamy czy silikaty czy porotherm- burza mózgów.

A w nawiązaniu do tego co pisze ar_com, to faktycznie , Twoj dziennik, to jeden z lepszych dziennikow- szczegółowy i bardzo pomocny, zwłaszcza dla kogoś tak jak ja,kto buduje sie w tej samej okolicy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Dabell :D

Dawno mnie nie było na forum, więc sie przypomne :D . My mamy działkę niedaleko od was, bo w Szymanowie. Z zainteresowaniem i zazdrością przeczytalam twój dziennik. Domek wyglada wspaniale, czekoladowa dachówka przepiękna w słońcu. Zazdroszcze przede wszystkim, że juz tyle macie za soba i to w jakim stylu. Nie wiem, czy te ekipy u ciebie to z forum grupy wrocławskiej, ale faktycznie spisali sie wszyscy super :D

Ja jestem daleko w tyle. W tym miesiacu kupujemy projekt i w związku z tym poszukuje informacji o geodecie i architekcie - dobrzy i niedrodzy. Musze zrobić mape do celów projektowych, projekt przyłączy i adaptacje projektu. Nie mam pojęcia ile to teraz kosztuje.

O namiary na ekipy bede pytac pozniej :D :D - tak kole jesieni :wink:

pozdrawiam po sasiedzku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoczku - okienka we wtorek :-).

Jak ja Ci zazdroszczę tych ferii - ja nie mam czasu na nic :-? . W piątek wiedzorem wróciłam z Krakowa po 4-dniowym pobycie (w czwartek spędziłam miłe popołudnie u Plento :-) ), i dzisiaj od rana jeździliśmy z małżem :-) po salonach kafelkowych. Głowa boli, oj boli :wink: . Całe szczęscie, że mamy podobne gusty i wybieramy na 95% te same kolekcje :-). Nie wiem jeszcze co będzie ostatecznie, ale lubimy ciepłe tonacje we wnętrzach - w tej chwili w mieszkaniu przeważają u nas brązy, beże i ciepłe pomarańcze z nutką zieleni.W domku też tak raczej będzie. Ponieważ duło podobało nam się w Opocznie i Paradyżu, zastanawiam się mad telefonrm do fabryki, czy nie przywieźliby czegoś przy okazji trzansporu do Wrocławia. Dwa lata temu robiliśmy łazienkę i kupiliśmy w Opocznie w sklepie firmowymi cerkoloru kafelki ok 20-25% taniej niż w sklepie. Tyle, że wtedy jechaliśmy z weselka w Radomiu :-) więc zakupy były przy okazji przejazdu. Ty masz bliżej :-) - zastanawiam się nad kosztami transportu.

 

Ika_71 - sensowna pani architekt jest w Trzebnicy - Alicja Backer, ma biuro na II piętrze Urzędu Miejskiego, nie mam teraz pod ręką telefonu, proponuję zadzwonić do Urzędu :-) . Polecam - kontaktowa i rozsądna cenowo.

Jeżeli chodzi o geodetę - to w Wiszni Małej mieszka p. Robert Cichoński, nie mam do niego aktualnego telefonu, ale jest w książce TP. Jak z terminami to nie wiem, ale cena za wytyczenie budynku nas nie zabiła -300 zł, a wiem, że mapy też robi w dobrej cenie. My płaciliśmy (nie u niego) pod koniec 2004r. ok. 600zł.

O ekipy to proponuję zatroszczyć się już teraz - nasz wykonawca - pan Piotr Turek (jest na liście wrocławskich misiów), ma już zapchany kalendarz na cały rok z tego co wiem.

Vanka 99 - silikaty wybraliśmy z racji ich właściwości. Z pewnością czytałaś już na stronka producentów. Ja zmieniłam własnie porotherm na silkaty, ale przy zmianie materiału musisz wziąść pod uwagę właśnie zmianę wysokości - jeżeli wysokości bloczków są inne niż materiału założonego w projekcie. Rodzi to wiele konsekwencji - trzeba sztukować niekiedy cegłami do wysokości (np. okien, ścian działowych itp. ), może zmienić się wysokośc całego budynku. Trzeba być tego świadomym - ja sie oświeciłam dopiero na etapie budowy, nie wyboru materiałów :wink: .

Ale sie rozpisałam :-) długo mnie nie było, porobiły sie zaległości :-).

dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

mam pytanko Dabell, chodzi mi o fundamenty, w jakiej kolejności szły kolejne etapy izolowania termicznego i przeciwwilgociowego fundamentów? , jestem laikiem dlatego pytam :wink: , widze ze na fotkach na ktorych są juz sciany z silikatów przy łaczeniu z fundamentem widać jakąs folie czy papę który idzie na calej szerokosci fundamentu - to ta papa jumbo ? czy co to jest? a jezeli tak to nie powinna ona byc kladziona pod styropianem ? przeprszam jezeli zadaje glupie pytania ale kto pyta nie bładzi :wink:

 

pzdr

ar_com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dabell milo Cie znów widzeć na forum.

Mam w projekcie porotherm ale bardzo mocno zastanawiamy sie nad sylikatami. Niepokoi mnie kilka szczegółów. Wyczytałam, ze silikaty są cieższe w obrubce od porothermu.Gorzej sie je tnie i trzeba mieć do tego odpowiednią piłe taka jak do granitu. To samo dotyczy wykonania otworów na puszki do elektryki. Nie mozna wykuwać bo bloczki pękają tylko trzeba ciąć. Jak sobie poradziła wasza ekipa podczas budowy. Boje sie , ze jak zaskocze swojego wykonawce zmianą materiału to bedzie marudzić i zażyczy sobie dopłate.

Nr tel do Piotra Turka ktory spisalam sobie z listy jest chyba nie aktualny, nalezy juz do kogoś innego. Człowiek w tel. powiedział mi , ze takich tel odbiera sporo. Jesli to nie problem to zerknij do notatek, moze jakieś przekłamanie podczas pisania.

Z forum dowiedzialam sie , ze jesteś jedną ze " sprawczyń " listy , gratuluje pomysłu, lista jest bardzo pomocna.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...