Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Pistacjowego zawrótu głowy Dabell


dabell

Recommended Posts

Jedyne czego się obawiamy to strop. Chcemy monolityczny i szukamy kogoś do tej robótki.

Strop monolityczny napewno ma swoje zalety - ale czy warto na niego tracić czas. Najlepszym rozwiązaniem było by ułożenie stropu filigran - ale niestety trzeba liczyć się z trochę większymi kosztami chociażby za dźwig. Dla domków jednorodzinnych optymalnie wydaje się zrobić strop terriva - łatwo , mało zbrojenia i mało betonu i przede wszystkim Szybko. Kolejny plus że nawet troszkę bardziej sprawni murarze wraz z odpowiednim nadzorem sobie z nim poradzą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 448
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tajniki są żadne - polityka firmy, która dała takie rabaty jest taka - im wiecej bierzesz tym niższe są ceny. Powyżej 10.000 zł są nie do przebicia. Jeżeli Aris ma z założenia 3% marży na styropianie a inni dają 16,5 procenta to o czym mówimy? Hurtownie zciągają z klientów co się da i trzeba szukać na rynku firmy z która można rozmawiać po ludzku.

pozdrawiam

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mk1

Mysle ,że część kominkowa salonu jest na tyle duza ze to co pisała Dabell pomiesci się. Rzeczywiscie za duzo mebli typu szafki, witrynki sie nie zmieści, no i telewizor gdzies trzeba postawić. Co do salonu - jadalni ;po to zmniejszamy wnękę, aby uzyskac wiecej miejsca dla stołu, pianina i swobodnego poruszania sie między kuchnią i salonem (tak też podpowiedziała mi bratowa architekt).

Lazienka na dole jest rzeczywiście maleńka, ale mozna tam cos wymysleć, a i tak najczęsciej w dolnej lazience korzysta sie z WC.

Myslałam o postawieniu na szerokośc w niej małej wanny na 120cm długiej, ewentualnie przesunieciu scianki pod schody i wtedy weszłaby pewnie 150cm.A na wanne dac parawan prysznicowy.Albo po prostu postawic tam prysznic, tak jak Tabaluga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mk1

Mysle ,że część kominkowa salonu jest na tyle duza ze to co pisała Dabell pomiesci się. Rzeczywiscie za duzo mebli typu szafki, witrynki sie nie zmieści, no i telewizor gdzies trzeba postawić. Co do salonu - jadalni ;po to zmniejszamy wnękę, aby uzyskac wiecej miejsca dla stołu, pianina i swobodnego poruszania sie między kuchnią i salonem (tak też podpowiedziała mi bratowa architekt).

Lazienka na dole jest rzeczywiście maleńka, ale mozna tam cos wymysleć, a i tak najczęsciej w dolnej lazience korzysta sie z WC.

Myslałam o postawieniu na szerokośc w niej małej wanny na 120cm długiej, ewentualnie przesunieciu scianki pod schody i wtedy weszłaby pewnie 150cm.A na wanne dac parawan prysznicowy.Albo po prostu postawic tam prysznic, tak jak Tabaluga.

 

A mnie właśnie ta wnęka bardzo sie podoba :-) Na dole (jesli schody zostana zabiegowe) w łazience bedzie prysznic. Dabell czy pod schodami jest pomieszczenie które mozna zaadoptowac na gospodarcze? Własciwie zdecydowalismy sie już na Pistację teraz myślę nad zmianami. Także w Krakowie(to do Plento raczej w jego okolicach) będą dwie pistacje (mam nadzieje) :-) Bedziemy mogły sie wymieniąc doświadczeniem :-) Na górze myślałam o zlikwidowaniu jednego pokoju zrobieniu garderoby i dwóch lukarnach zamiast jednej (nie lubie okien połaciowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas praca wre - co tez opisałam w dzienniku 8) . Nie miałam kompletnie czasu, by uzupełniać wpisy, a poza tym czekałam na uruchomienie monitoringu :lol: . Bardzo wszystkich komentujących przepraszam 8) .

 

Dziki z miasta -

niestety tak jak napisał KB - p. Turek ma w 2007 zaklepane już na bank 3 domy. A telefony odbiera ciągle :-). Buduje ponadto tylko po północnej stronie Wrocławia i okolicach.

Będzie teraz budował naszemu sąsiadowi, ten początkowo był sceptyczny wobec niego, bo to nie firma, ale jak zobaczył naszą budowę to już nie był :-). Ma porównanie - budowa po sasiedzku, która zaczęla się chwilę przed nami, dom wcześniej przed naszą znajomą inspektor sasiedzkiego nadzoru :-), w tej chwili jest na etapie stropu.

 

MK1 - pomieszczenie gospodarcze pojawia się dopiero, gdy przerobisz schody na dwubiegowe, bo wtedy zmienia się ich kierunek biegu. W projekcie pod częścią schodów (tą wyższą - wznoszącą się do góry na piętro) była w łazience część na wc.

 

Pozdrawiam serdecznie

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, Dabell, Wasz domek już stoi i wykańcza się w środku :o :D :D . Niezłe tempo budowy.

Co do tych okien MS - dwa lata temu, jak wstawialiśmy okna MS były tymi najbardziej zachwalanymi. A tu proszę, odstawiają taką fuszerkę. My mamy okna Rehau i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu

pamietasz jak pisałam w komentarzach u Tabalugi, że ją przegonimy jak tak dalej pójdzie :-). To nie wyścig co prawda :wink: , ale teraz nie mamy wyboru - fachowiec od wykończeń wchodzi z końcem marca :-), musimy zdażyć. Znając Tabalugę, jak wróci z nart to ze zdwojoną energią zabierze się za domek :-).

pozdrawiam

Dabell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :D :D

Dabell będe dalej nudzić po zmniejszeniu łazienki jest tam miejsce na prysznic? Przepraszam ze nudze i zaśmiecam Ci watek ale to bardzo ważne dla mnie :D

Od tego są komentarze :p . Pytaj ile dusza zapragnie, ja nie miałam takiej możliwości przed wyborem projektu. Dobrze, że Tabaluga wcześniej budowała, to od niej dużo ściągnęłam :p .

 

W łazience spokojnie zmieści się z tyłu prysznic - chcemy murowany, zostawimy miejsce na wejście ok. 50cm resztę zabudujemy ścianką.

Podam Ci wymiary łazienki : szerokość z tyłu 126cm (przed tynkami), długość (od tyłu)188cm+25,5 (słup żelbetowy wystający na 14cm)+56 do drzwi.

Z drugiej strony (od kotłowni) od tyłu - 188cm potem uskok 12cm do wnętrza łazienki+81,5cm do drzwi.

Zrobię potem rysunek, sfotografuję i umieszczę zdjęcie w dzienniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dabell burzowa - taka powinna być Twoja ksywka ;-)

idziesz jak burza po prostu :lol: :lol:

 

ślicznie wygląda ta dachówka w słońcu ...czekolada palce lizać ;-)

 

dom z oknami wygląda "dostojniej" - nie straszy takimi pustymi oczodołami :wink:

 

kurczę...kiedy to wreszcie zobaczę w realu ?? 8) 8) 8)

 

pozdrawiam sąsiadkę :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivonesco

kto jak kto, ale Ty to masz blisko 8) , a po wędlinki się nie wybierasz :lol: ?

 

Co do terminów, to sama nie wierzę, że do tej pory wszystko idzie z planem, ale tfu, tfu... 8) coby nie zapeszyć.

Fakt faktem, że wszyscy nam zazdroszczą tempa, nasza opiekunka w Banku też jest w szoku, stawia naszą budowę za wzór :-), jak opowiada swoim budującym obecnie znajomym o naszej Pistacji, to nikt nie chce jej wierzyć :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivonesco

kto jak kto, ale Ty to masz blisko 8) , a po wędlinki się nie wybierasz :lol: ?

 

Co do terminów, to sama nie wierzę, że do tej pory wszystko idzie z planem, ale tfu, tfu... 8) coby nie zapeszyć.

Fakt faktem, że wszyscy nam zazdroszczą tempa, nasza opiekunka w Banku też jest w szoku, stawia naszą budowę za wzór :-), jak opowiada swoim budującym obecnie znajomym o naszej Pistacji, to nikt nie chce jej wierzyć :-).

 

no właśnie - tak blisko :oops: :oops: :oops: obiecuję poprawe na wiosnę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to jeszcze aktualne, ale jeśli masz twardą wodę, to sądzę że warto ją zmiękczać nie tylko do pralki i zmywarki. Jeśli patrzysz na koszty: kamień lubi się osadzać na bateriach, ceramice sanitarnej i w całej instalacji ciepłej wody - to wszystko będzie szybciej do wymiany. Herbata czy kawa na twardej wodzie nie nadaje się praktycznie do picia, do tego dochodzi częstsze odkamienianie czajnika czy ekspresu. Nawet włosy myte w miękkiej wodzie są zupełnie inne w dotyku. Gdybym mogła, chciałabym mieć w całym domu miękką wodę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...