Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika Eli i Maćka - Gemini dla Bliżniąt


Ela_i_Maciek

Recommended Posts

Obejrzałem sobie Wasze ostatanie zdjęcia. Po prostu szok, piękny domek.

 

Widze że DQM ostro wziął sie za robote. U mnie też się uwijają. Od dzis stawiają mury i może jeszcze Was dogonimy z pracami :wink: Ale nie mam czasu żeby wrzucić zdjęcia. Na razie napisałem pare słow.

 

Co do ogrzewania to my już mieliśmy wczesniej przyłacze w granicy działki ale też nie wiem czy nas podłacza pod dom przed zimą. W Waszej sytuacji nie robiłbym Pompy Ciepła.

 

Zastanawiałem się nad tym pomysłem i uważam że to za drogo i nie ma gwarancji że instalacja bedzie dobrze chodzić. Czytałem już o róznych kłopotach z PC.

 

My pomyślelismy o zabezpieczeniu wczesniej tzn bedzimy miec inastalacje na dwa kotły tylko ze do tego potrzebny jest odpowiedni komin. Tzn jeden pod gaz i drugi pod... ekogroszek. My tak mamy w projekcie.

Na razie zainstalują tylko gazowe ogrzewanie ale jak bedzie potrzeba i z gazownia nic nie wyjdzie to komin jest i w ciagu dwóch tygodni mozna zrobić instalacje z drugim kotłem na węgiel.

 

Ja bym jednak szedł w tymczasowe rozwiąznie ze zbiornikiem gazu. Jeden sezon da się przerzyć a nie trzeba zmieniać całej instalacji.

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 179
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A może zerwać z pastelami na rzecz brązu, łosoia? Bo to na prawdę nie źle wygląda. Spróbujcie z jakim kolorwonikiem, chyba że już kupiliściie tynk

 

Będzie coś lekko łososiowo/morelowo/różowego... ogólnie dość jasne, ale z wyraźnie zaznaczonym kolorem. Nie zastanawialiśmy się nad ciemnym. Tynk mamy już zamówiony, ale możemy jeszcze zmienić.... Musimy pomyśleć :)

 

W każdym razie OGROMNE DZIĘKI za dobre słowa!!!!

 

EiM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Waszej sytuacji nie robiłbym Pompy Ciepła.

 

Zastanawiałem się nad tym pomysłem i uważam że to za drogo i nie ma gwarancji że instalacja bedzie dobrze chodzić. Czytałem już o róznych kłopotach z PC.

 

My pomyślelismy o zabezpieczeniu wczesniej tzn bedzimy miec inastalacje na dwa kotły tylko ze do tego potrzebny jest odpowiedni komin. Tzn jeden pod gaz i drugi pod... ekogroszek. My tak mamy w projekcie.

Ja bym jednak szedł w tymczasowe rozwiąznie ze zbiornikiem gazu. Jeden sezon da się przerzyć a nie trzeba zmieniać całej instalacji.

Pozdrawiam

Michał

 

Wygląda na to, że pewnie tak to właśnie zrobimy. Koszt odwiertów pionowych wyliczono nam na 40,000 zł!!!!!! To trochę sporo. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 weeks później...

Hej!

Przede wszystkim gratulacje - pękny dom! Po drugie, dołączam do grona niezadowolonych z braku dalszego ciągu. Zrobiliście prawdziwy suspens, zawieszając dziennik w takim miejscu - Hitchcock byłby dumny. Koniecznie muszę wiedzieć, co dalej z ekipą - ocena wzrosła, czy wręcz przeciwnie. Chcę budować w przyszłym roku i już się cieszyłam, że w Waszym wykonawcy znalazłam wymarzoną ekipę, a tu... Błagam o referencje - w ostateczności dobrzy są, czy nie?

Pozdrawiam i życzę przyjemnego wykańczania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dziennik, bardzo fajnie się go czyta...

 

 

Piękny dom - gratuluję wyboru projektu...

 

choć mam osobiste wrażenie, że przydałaby mu się 3 razy większa działka - miałby gdize odetchnąć...

 

ale jak sie nie ma co sie lubi, to się lubi co się ma....

 

napewno będzie wyglądał super i na małej działce

 

p.s. ja też mam spory dom - na małej działce :D

 

Pozdrawiam i czekam na cd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dobre słowo.

 

Faktycznie martwi nas rozmiar działki... Z żadnego jej miejsca nie możemy zobaczyć dachu naszego domu! :o Musimy wychodzić na okoliczne drogi / puste place :)

 

Ale i tak jesteśmy szczęśliwi, bo miejsce jest przecudne (prawie jak na mazurskiej wsi - nawet drób słychać ;) - a "tylko" 17 km od centrum).

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...