Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Samodzielna budowa kominka


jarekv

Recommended Posts

Domyślam się, że temat ten mógł być przerabiany na tym forum niemniej bardzo proszę o wszelkie informacje na ten temat. Nie jestem całkowitym ignorantem jeśli chodzi o sprawy budowlane i myślę że poradzę sobie także z budową kominka ale wczesniej muszę zapoznać się z teorią. Dlatego będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje dot budowy kominka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Moim zdaniem aby ktoś Ci mógł pomóc to musisz podać z czego chcesz ten kominek budować, zdjęcie kominka itd. Na pewnie wtedy będzie prościej. Ja mam np cały obudowany z płyty gk, a Ty może chcesz mieć z klinkieru albo najpierw wymurowany a potem czymś obłożony. Hmm zastanów się :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak może ktoś wie troszkę szczegółowiej np.: jaka wełna, jej grubość, głębokość fundamentu ... itp. Kochani, przeglądając to forum zorientowałem się że wielu z was budowało samodzielnie kominek - skąd wy czerpaliscie informacje?

 

mi kominek postawiła ojciec :) był to jego 2 kominek w życiu, pierwszy zrobił u siebie, z tym że u siebie zrobił prosty, a u mnie narożny - naprawdę zdolny chłop :) . Góra kominka zrobiona z płyt GK, pod spodem oczywiście "kominkowa" wełna mineralna (z warstwą cienkiej blachy czy folii żaroodpornej), wyprowadzenie kanałów do ogrzewania pomieszczeń na piętrze ciepłym powietrzem. Musisz pamiętac o komorze dekompresyjnej, najlepiej żeby pod wkłąd był doprowadzony nadmuch powietrza z zewnątrz (zamykany jakimś korkiem, gdy nie używasz kominka). Reszta wykończenia to belka kupiona w markecie budowlanym i płytki z piaskowca, jak to wyszło - poszczególne etapy, możesz zobaczyć na zdjęciach :

 

http://tnij.org/ls2

http://tnij.org/ls4

http://tnij.org/ls5

http://tnij.org/ls3

 

pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż zdjęcie kominka jaki chcesz mieć to pewnie ktoś Ci pomoże. Mój został postawiony na bloczkach fundamentowych, ponieważ nie chciałam pod kominkiem wnęki. Jak takową chcesz musisz postawic na nogach. Pod kominkiem wylewka bez styropianu, a w szczególności jak masz płaszcz wodny. Wełna i izolacja to przychodzą z kominkiem jak nie to pewnie można ją kupić (nie jest gruba). Dół mam obmurowany z pozostalości jakiś cegieł, ponieważ na to przychodził kamień. Zdecydowanie łatwiej jest jak wiesz co chcesz. Ja na początku rysowałam ten mój nieszczęsny kominek, ale zawsze coś..., potem znalazłam taki wymarzony, zrobiłam zdjęcie i wtedy z wykonawcą zastanawiałam się z czego i gdzie dać dany profil. Dasz rade, ale miej plan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarekv

Nie mozna w kilku słowach napisać jak zrobić kominek, temat jest za bardzo rozległy, na tym forum temat kominka był wałkowany kilkakrotnie tak więc musisz czytać, czytać i jeszcze raz czytać a nie czekać na gotową instrukcję. :wink: :wink: :wink:

Ja co jakiś czas wracam do temau KOMINEk i za każdym razem znajduję coś nowego.

 

MIłego czytania

:lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarekv napisał

A tak może ktoś wie troszkę szczegółowiej np.: jaka wełna, jej grubość

 

http://www.bertrams.pl/?p0=1&p1=21&o=570

 

i czytamy:

 

Płyty izolacyjne SUPER ISOL

Zastosowanie płyt SUPER ISOL całkowicie wyklucza tradycyjne wykonanie obudowy na bazie płyt gips-karton oraz wełny mineralnej jako izolacji. SUPER ISOL łączy te dwa elementy w jednej płycie. Może stanowić element konstrukcyjny obudowy czopucha, jednocześnie będąc doskonałym izolatorem. Idealnie nadaje się do izolacji belki drewnianej, ścianek bocznych oraz ściany za kominkiem co czyni z niego rozwiązanie uniwersalne.

 

Parametry płyt :

- kolor: szary

- klasyfikacja ogniowa: A1 - niepalny

- maksymalna temperatura eksploatacji: 1000°C

- wytrzymałość na ściskanie: 2,6 N/mm2

- gęstość: 225 kg/m3

- wymiar płyty: 1000 x 610 mm x 30 mm

 

Płyta izolacyjna SUPER ISOL

Cena brutto: 72,95 zł / szt.

 

Powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUPER ISOL - własnie z tego obydowywuje kominka , fajne to, stabilne nie to co płyta karton gips no i nie trzeba juz wełny doklejać i kombinowac wada to cena. Na stronce : http://www.varmsen.com/cms.pl?w2d=p&P=2 opis co to jest , cenniki i lokalni dystrybutorzy. P.S. ino nie krzyczcie na mnie co jakaś firme reklamuje :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kominkarza usłyszałem, że superizol pyli, jest dość delikatny (konstrukcja tylko z tego może być łatwo uszkodzona).

 

Sam się zastanawiam: ciekawe czy można go jakoś zaimpregnowac od środka, no i chyba obłożyć K-G na zewnątrz. Czy montować to na jakimś stelażu - czy po prostu kleić a na rogach śrubować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...