Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dobrze, że jest nas, chcących budować Benedykta, więcej. Też będziemy budować, wśród projektów na placu boju pozostał tylko Benedykt (aczkolwiek zastrzegam, że ponieważ w tym roku na pewno nie zaczeniemy inwestycji, przyszły jest również pod znakiem zapytania), nie wykluczam, że powstanie inny projekt który mnie równie urzeknie.

Future74: co do planowanych zmian w projekcie: dobrze to napisała Dagne, zmiany są wprowadzane pod własne potrzeby i upodobania. Jak rozumiem salon będzie zamknięty i oddzielony od jadalni. Mi się ten pomysł nie podoba, obecnie jadalnia jest u nas w kuchni, bo chciałam mieć kuchnię na tyle dużą, żeby właśnie mieściła jadalnię i z perspektywy czasu żałuję, że nie jest oddzielna i połączona z salonem. Goście są do nas bardzo często zapraszani na obiad i wygodniej byłoby dla mnie gościć ich w jadalni przy salonie, a później przesadzić ich na pobliskie fotele w salonie będące w zasięgu ręki. Salon i jadalnia w zasadzie na jego tyłach bardzo mi odpowiada, jak również wejście z holu na jadalnię i salon. Tego nie zmienię. Proszę, zwróć też uwagę, że salon w Benedykcie, mimo wielkości tego domu, nie jest bardzo duży, zamknięcie go w "czterech" ścianach będzie go jeszcze ograniczać, a tak jak jest to teraz w projekcie - jest tam wrażenie dużej przestrzeni. Przesunięcie schodów i powiększenie salonu o przestrzeń szafek może rozwiąże ten problem? Co do innych zmian, trudno się wypowiadać. Zamiana kotłowni z gabinetem nie powinna nastręczać wielu problemów (ew. dodatkowy komin, bo ten przy salonie jest potrzebny do kominka, kwestia pozostałych instalacji i lokalizacji łazienki na górze - czy też ma być przesunięta nad kotłownię). Sama bym chciała kotłownię mieć umieszczoną na tyłach garażu, prawie tak jak w wersji benedykta z sauną, tyle że w rogu garażu gdzie obecnie jest pomieszczenie gospodarcze i nie wiem jak będzie wyglądała sprawa komina, mianowicie jak będzie wyglądał taki komin zlokalizowany w połowie garażu...

Życzę dobrych decyzji i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witaj neczko,

Bardzo Ci dziękuję za te oceny i propozycje. Naprawdę je wezmę pod uwagę, to jest coś cennego analizować pomysły. Mi to nie przyszło do głowy, ale chyba coś w tym jest. Po świętach byłem w MGprojekt. Rozmawiałem z architektem i właścicielem panem M.G. On zdziwił się co do mojej jadalni. A więc coś w tym chyba musi być. Ja planowałem taką jadalnię jak w "Domu w nagietkach" biura Archon. Może uda Ci się coś doradzić. Proszę napisz coś więcej o twojej jadalni i kuchni, a może w kontekście problemów z zamkniętą od salonu jadalnią. Moje marzenia to tylko bardzo mała wyobraźnia. Warto słuchać i analizować. Pozdrawiam. Polecam Benedykta. On łączy cechy domu dworkowego i nowoczesnego. Jest ich wiele wersji. Ja chcę jak najszybciej budować, ale muszę czekać na projekt od 3 do 6 miesięcy.

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj dagne,

na jakim jesteś etapie, czy już masz projekt Benedykta, może też już i działki. Może już jesteś po wycenie? Jak Twoje rozwiązania co do materiałów? Czy może już robiłaś rozeznanie z materiałami, czy już budujesz? Ja będę w Lesznowoli, czyli w sąsiedniej chyba gminie, niż Ty? No właśnie czy masz może już ekipe, czy też wybrałaś firmę?

Byłem w siedzibie MGprojekt. Rozmawiałem z właścicielem M.G. Zaproponował mi projekt domu z działką za 5000 złotych brutto. Zaakceptował część moich zmian. Całe szczęście, że te najważniejsze. Na forum zebrałem jeszcze wiele ciekawych rozwiązań.

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj jeszcze raz Dagne,

Jak twoje prace w programie Zaprojektuj Swój Dom. Poszedłem za Tobą i próbuję swojego Benedykta sam narysować. Przyznam się, że nie bardzo mi to idzie. Wydaje mi się, że program jest trochę ubogi. Ale nie poznałem wszystkich jego możliwości. Może już stworzyłaś już swój projekt?

Z przyjemnością zobaczę go w swoim Zaprojektuje Swój Dom.

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Oglądałam Dom w Nagietkach, jest bardzo ładny i nawet odpowiadałby mi taki rozkład pomieszczeń na dole gdyby nie garaż. Nie podobają mi się garaże wysunięte do przodu. Wolę takie przyklejone z boku. Ale do rzeczy. Jadalnia w Nagietkach JEST połączona z salonem. Właśnie tak chcesz zrobić? Jeśli tak, to przepraszam za zamieszanie, wygląda to bardzo dobrze. Jak już wcześniej zaznaczałam dom ma być dla Ciebie i to Twoje potrzeby/styl życia powinien odzwierciedlać. Ale już piszę dlaczego nie odpowiada mi rozwiązanie które mam obecnie z domu, a mianowicie kuchnia z jadalnią, a oddzielnie salon. Kiedyś sugerowałam się tym, że w kuchni spędza się mnóstwo czasu, a przygotowując posiłki będę niejako razem z rodziną. I model ten się sprawdza przy wspólnych rodzinnych posiłkach, czyli kolacjach oraz posiłkach weekendowych. Ale nie wtedy gdy na obiad zaprasza się gości, co jak pokazało życie zdarza się nam bardzo często. I co zrobić gdy przychodzą pół godziny wcześniej? Posadzić ich w kuchnio-jadalni czy w salonie a później przesadzać? I chociaż z korytarza wchodzi się do jadalni a kuchnia jest niejako trochę w głębi, to jak siedzą przy stole to zwykle patrzą na gospodarzy w kuchni. A w kuchni nie ma ciekawych widoków przy sporządzaniu posiłków (coś obierasz, wyrzucasz, próbujesz, wystawiasz dodatkowe miski). Jasne, że to wszystko jest normalne, ale czujesz się lekko niezręcznie i na pewno coś Ci z rąk wypadnie…Poza tym w kuchni po prostu pozostaje bałagan. Nie przeszkadza on rodzinie, ale przy gościach jest mi trochę głupio. Najchętniej przesadziłabym ich od razu do salonu, ale zwykle chcą trochę posiedzieć jeszcze przy stole. Trzeba więc posprzątać ze stołu i zamieść do „kuchni”. Pod czujnym okiem gości. Chcę powiedzieć, że przy takim połączeniu kuchni z jadalnią, goście siedzący w jadalni nie mają nic lepszego jak przyglądanie się gospodarzom w kuchni. W Benedykcie bardziej jest jadalnia z salonem niż jadalnia z kuchnią. Siedząc przy stole albo masz widok na ogród, albo na salon. I podejrzewam, że i tak wzrok gości będzie podążał za gospodarzami do kuchni i zamierzam pozostawić małą ściankę między kuchnią a jadalnią. A w salonie będzie można rozpalić w kominku albo włączyć jakąś muzyczkę, co też przyciąga uwagę (i odwraca od kuchni). W jadalni oddzielonej od salonu i połączonej tylko z kuchnią uwaga gości skupia się na kuchni. Nie zamierzam tego powtórzyć. Ale jest to na pewno rozwiązanie rodzinne, kiedy wszyscy jesteście w tym samym pomieszczeniu z wydzieloną częścią jadalną i kuchenną. Więc ostatecznie wszystko zależy od tego, jakie macie potrzeby. U mojej ciotki jadalnię od kuchni, a też znajdują się w jednym pomieszczeniu, oddziela ażurowa ścianka po której pną się kwiaty i podoczepiane są różne ozdoby i nie mam ochoty zerkać tam do kuchni. Podejrzewam, że nikt tak nie robi. Więc rozwiązania mogą być różne… Życzę właściwych decyzji i pozdrawiam.

PS. Ja planuję projekt do poprawek oddać miejscowemu architektowi. Szybciej, a niekoniecznie drożej…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
RenatkoS, bardzo bym był wdzięczny za dokładny adres żeby chociaż z zewnątrz obejrzeć, może masz jakieś stare fotki tych domków, przymierzam się do benedykta III i strasznie mi sie podoba natomiast nie ukrywam decyzja jest bardzo trudna. Najbardziej interesuje mnie poddasze jak wyglądają skosy oraz połączenie salonu z jadalnią czytałem że nie jest to najlepsze rozwiązanie i miejsca w salonie w sumie niewiele nie pozostaje. Co sądzisz o projekcie Benedykt III masz już większe doświadczenie i rozeznanie proszę o ocenę i własne przemyślenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam witam,

Budujący są:) Nawet założyłam galerię zdjęć na forum

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=105316

 

Troszeczkę chwilowo galeria stanęła w miejscu, bo przez burze budowlańcy mieli spore poślizgi. Ale parter już zrobiony, jutro przyjeżdża strop a w sobotę wyleją już beton na strop także ruszyło z kopyta:)

 

 

zaraz zamieszczę zdjęcia ze stanu obecnego. Im dłużej brniemy w budowę tym bardziej zakochuję się w tym domu. Jest absolutnie idealny dla nas.... oprócz kosztów oczywiście:)

 

Pozdrawiam,

Dagne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RenatkoS, bardzo bym był wdzięczny za dokładny adres żeby chociaż z zewnątrz obejrzeć, może masz jakieś stare fotki tych domków, przymierzam się do benedykta III i strasznie mi sie podoba natomiast nie ukrywam decyzja jest bardzo trudna. Najbardziej interesuje mnie poddasze jak wyglądają skosy oraz połączenie salonu z jadalnią czytałem że nie jest to najlepsze rozwiązanie i miejsca w salonie w sumie niewiele nie pozostaje. Co sądzisz o projekcie Benedykt III masz już większe doświadczenie i rozeznanie proszę o ocenę i własne przemyślenia.

 

wysłałam email

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wszystkich benedyktobudujących :) którzy już są na etakie co najmniej stropu, na jakiej wysokości macie wymurowane oknate standardowe, np w kuchni, bo ja nie mogę wyczytać z projektu, a bardzo mi zależy, abym wcześniej wiedziała, bo chcę sobie zrobić blat kuchenny połączony z parapetem i muszę przypilnować budowlańców by dobrze mi wymurowali :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalny Benedykt tylko wariant "C" (większy garaż , wiata itp) na stronie MG są szczegóły. Zrobiłem kilka zmian ale raczej drobnych

- powiększyłem garaż o 1,5 metra - dwie bramy

- przesunołem ścianę w salonie tą z kominkiem o 70 cm- symetria

- kominek przeniosłem na ścianę oddzielającą od holu i będzie dwustronny

- jadalnia i salon -30 cm (dwa schodki)

- w pomieszczeniu obok salonu letnia kuchnia i drzwi do sauny która jest w pom.gospodarczym za garażem

 

A gdzie wy budujecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wszystkich benedyktobudujących :) którzy już są na etakie co najmniej stropu, na jakiej wysokości macie wymurowane oknate standardowe, np w kuchni, bo ja nie mogę wyczytać z projektu, a bardzo mi zależy, abym wcześniej wiedziała, bo chcę sobie zrobić blat kuchenny połączony z parapetem i muszę przypilnować budowlańców by dobrze mi wymurowali :)

 

Niestety wszystkie nam się projekty porozchodziły, ale z tego co pamiętam, to okno w kuchni jest na wysokości 89 cm i tego nie zmieniałam. Podwyższyliśmy tylko te duże okna i zaczynają sie na wysokości 50 cm bo inaczej nie mielibyśmy gdzie kaloryferów wetknąć w salonie;)

 

WOW, ale nas się nagle zrobiło:) Fantastycznie:) Nasz Beniu rośnie, ale mamy chwilowy przestój bo czekamy na więźbę dachową, która przyjedzie dopiero 10.08. :( Ale idzie raz, dwa, do końca sierpnia już będzie pod papę:D

 

Pozdrawiam,

Dagne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...