Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

działka z pozwoleniem na budowę - jak zmienić projekt ?


Gość

Recommended Posts

Chcę kupić działkę,znalazłam piękny teren pod lasem 1100 m2. Jest to działka siedliskowa z pozwoleniem na budowę. Ale zatwierdzony projekt bardzo mi się nie podoba. Czy można zmienić projekt, a jeśli tak jak to zrobić ?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno musisz zrobić nowy plan zagospodarowania działki z nowym projektem domu. Nie jestem pewna, ale chyba należyć wymienić wszystkie dokumenty, które zostały wydane imiennie (mam nadzieje, że nie!!)

Najprostsza droga do tego pytania to iść do swojego Urzędu Gminy i spytać czego wymagają w takich wypadkach.

W moim na 150% musiałbym załatwiać WSZYSTKO od początku. ;o( no coż taki urząd, tacy ludzie...

Powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku kupiliśmy działkę z pozwoleniem na budowę. Nieodłączną częścią pozwolenia jest projekt dlatego trzeba wystapić o nowe pozwolenie i załączyć do niego nowy projekt. W naszym przypadku udało się wiele uprościć, dzięki posiadaniu "papierków" zebranych przez poprzedniego właściciela, np. uznano nam "odrolnienie", wstępne warunki przyłączy, itp.

Tak jak napisała Bułeczka wiele zależy od gminy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Wybrałem sobie kiedyś projekt (typowy za 100 PLN), dostałem na niego pozwolenie i zrobiłem fundament jak kończył się termin jego ważności. Jak już dojrzałem do budowy okazało się, że dom jest drogi i nieekonomiczny. Zrobiłem więc indywidualny projekt na bazie starego fundamentu i w gminie podmienili mi za stary jakby nic się nie działo. Obeszło się bez całej procedury. Koszt - projekt z fakturą nie do odliczenia, ew. flaszka dla pracownika gminy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...