Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeśli chodzi o "grzybki" to naprawdę nie wiem o co chodzi. Natomiast zmiany w projekcie trzeba nanosić jeżeli zmienia się ściany konstrukcyjne. Ja poszerzałem garaż więc ta zmiana pociągnęła za sobą zmianę dachu i to musiało być uwzględnione na projekcie. Natomiast przesuwanie ścian działowych nie wymaga poprawek w projekcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 632
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pewnie chodzi przypory ale one są robione na dwa sposoby ze styropianu albo wylewane z zaprawy. Jurku odnośnie grzejników to czemu kosztowały aż 7 tys? Masz ich dużo czy kupiłeś jakieś super i drogie. Pytam bo kończę tynki i będę się brał za co. I jeszcze oszacuj proszę ogrzewanie podłogowe bo mam zamiar zrobić prawie cały dół i na poddaszu łazienkę i korytarz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że nie kupowałem superdrogich ale trochę tego jest i dotego dwa są niskie pod oknami dachowymi (na tadnemie jest na całej długości okien). Chydraulik nie radził dobierać grzejników pod względem ich mocy tylko przeliczał chyba jedno kolanko na metr powierzchni pomieszczenia. Do tego jeszcze zawory, szafki, koreczki, odpowietrzniki podkładeczki itd, itp... i prawie siódemka się zebrała.

Trudno mi teraz sobie przypomnieć ale wydaje mi się że o podłogówce chydraulicy mówili około 150pln/m2 ale mogę się mylić (musiałbym poszukać w papierach). Ja w łazience na poddaszu zrobiłem również grzaną podłogę ale podłączoną na "powrocie" z grzejników (oszczędziłem na szafce i zaworach :wink: ). Stwierdziłem że w łazience powinno być ciepło więc może wszystko chodzić razem a jak ustawię głowicę na grzejnikach (kolanka pod oknem dachowym i drabinka przy wyjściu do pralni-suszarni) na niską temperaturę to podłoga prawie przestaje grzać. Ogrzewanie podłogowe jest ok. tylko porządna instalacja trochę kosztuje zwłaszcza jeśli myślisz o możliwości regulacji temperatury. Pamiętaj także, że nie każda podłoga (pokrycie) nadaje się na ogrzewanie podłogowe. Ja zrobiłem wszędzie tam gdzie jest glazura. Cały dół zrobiłem niezależny, więc każdą nitkę mogę włączyć i wyłączyć. Muszę jeszcze kupić sterownik do pompy żeby ją czasowo włączał i wyłączał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno mnie nie było bo coś mi powiadomienia nie przychodziły (czasem coś się im zacina) ale już nadrobiłem czytanie :D

 

to może i ja się pochwalę, jak u mnie rosną mury :D , stwierdziłem że skoro styczeń taki ciepły to trzeba zaczynać.

na początku zdjęcia szablonu osławionego już "okienka"

http://th.interia.pl/11,gd17471d12359648/i639611.jpg

 

a to zdjęcie od ogrodu

http://th.interia.pl/11,gd17471d12359648/i639607.jpg

 

i od frontu

http://th.interia.pl/11,gd17471d12359648/i639609.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich po długiej przerwie , ale przerwa wymuszona była pracami przy domku .Udało sie nam domek przykryć na zimę .Teraz czekamy na pogodę i ekipy .Mam pytanie czy ktoś robi lub robił ogrzewanie podłogowe wodne?.Ja chce zrobić cały parter i łazienke na górze,czy ktoś wie z jakimi kosztami muszę sie liczyć?

A tutaj nasz domek :

 

http://galeria.interia.pl/galeria,g_id,75789

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładne dwukolorowe ściany :)

ale nam się galaktyk namnożyło i co chwila przybywają nowi, także wątek pięknie się rozwija 8)

 

co do podłogówki to ja cały czas zastanawiam się nad całą powierzchnią bo niby działa dobrze nawet pod parkietem

strasznie dużo tych dylematów odnośnie wykończeniówki :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do podłogówki to ja cały czas zastanawiam się nad całą powierzchnią bo niby działa dobrze nawet pod parkietem

strasznie dużo tych dylematów odnośnie wykończeniówki

Witam w gronie "wykańczających się" :D

Jeśli chodzi o ogrzewanie podłogowe to zdziwiło mnie trochę zacytowane stwierdzenie "nawet pod parkietem". Owszem pod parkietem będzie się sprawować, ale chodzi o to by nad parkietem się sprawowało. Drewno skutecznie izoluje ciepło, więc będą wielkie straty na grzanie posadzki a nie mieszkania. A po drugie drewno kiedy dostanie ciepła kurczy się nawet te egzotyczne gatunki jak np. "merbał". Ponoć są jakieś panele które przepuszczają ciepło, ale ja nie szukałem i dałem ogrzewanie podłogowe tam gdzie mam płytki. Czyli: kuchnia, korytarz dolny, wiatrołap i łazienki (góra i dół). Na dole zrobiłem niezależnie więc w dowolnej chwili mogę włączyć i wyłączyć wybrany obieg. Na górze w łazience ogrzewanie podłogowe podłączyłem na "powrocie" z dwóch grzejników które się tam znajdują (w czasie kąpieli lubię jak jest ciepło :D )

Oriset koszty ogrzewania podłogowego są wysokie, ale można wtedy zastosować oszczędny kondensacyjny piec gazowy. Jeżeli myślicie o piecu na paliwo stałe typu węgiel lub ekogroszek to lepiej się zastanowić czy w domu tylko grzać podłogą dla której temperatura w instalacji nie powinna przekraczać 40 st.C bo wted podłoga jest wyraźnie ciepła w dotyku, ale w pomieszczeniu jest gorąco i duszno.

Warto jednak przemyśleć rodzaj zastosowanego systemu ogrzewania oraz pieca który chcecie zastosować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przestrzegam jednak przed drewnianą podłogą na ogrzewaniu podłogowym.

Pomijając kwestje strat, to łatwo sobie wyobrazić te piękne szczeliny w parkiecie i kojące dźwięki skrzypiącego drewnwa w czasie chodzenia po parkiecie :roll: .

A teraz obiecane zdjęcia z dołu:

http://images31.fotosik.pl/128/507ec4cfda6d120amed.jpg

korytarz i kuchnia od strony pokoju i wc

http://images29.fotosik.pl/150/403af328ca6518a9med.jpg

korytarz od pokoju

http://images26.fotosik.pl/151/78cd6721b6113f4amed.jpg

Korytarz od schodów

http://images33.fotosik.pl/128/7f6e62c704ab9cc0med.jpg

korytarz z salonu

http://images33.fotosik.pl/128/79e78f8ce1f35b15med.jpg

korytarz z salonu 2

http://images29.fotosik.pl/150/6f8f1da39c1a6fa9med.jpg

pokój na dole wzabudowanym kanale jestrura doprowadzajaca ciepłe powietrze od kominka na górę

http://images31.fotosik.pl/128/e1c5ec82501f4c3dmed.jpg

Salon i korytarz z kuchni

http://images27.fotosik.pl/150/530565f3da7f3bdfmed.jpg

Salon i korytarz z kuchni

http://images26.fotosik.pl/151/6b3719eb8b00d85emed.jpg

wiatrołap z korytarza

http://images34.fotosik.pl/128/48495685930671admed.jpg

Wiatrołap z korytarza

http://images24.fotosik.pl/151/7fc360f96f47cb3emed.jpg

Witrołap z garażu

Schody jeszcze tymczasowe bo stałe "jeszcze się robią"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chatka Jurku super wygląda, w środku fajnie kolorystycznie dobrane

Tylko z tych zdjęć jakoś cieżko sobie wszystko poukładać.

bo np przy kuchni nie robiłeś chyba spiżarni, i okna mi jakoś nie do końca pasują :roll: , ale moge się mylić.

Te luxfery i drzwi wewnętrzne bardzo fajnie wyglądają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kuchni faktycznie spiżarni nie zrobiliśmy uważając to za zbędne pomieszczenie, a jeśli chodzi o okna to jedynie zmiana nastąpiła w pokoju który powstał w miejscu łazienki z okrągłym okienkiem co za tym idzie kotłownia w miejscu planowanego pokoju więc małe okienko i łazienka w miejsce kotłowni - bez okienka :D . przez te zmiany zmienił się trochę wygląd dolnego korytarza. Chyba jest więcej przestrzeni niż w projekcie. Mówię to jednak jedynie po obejrzeniu zdjęć od zapi i po przeliczeniu metrażu w chwili wytyczania ścian działowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUJUREK napisał :

 

Może kilka słów wyjaśnienia mojej koncepcji.

Kuchnia miała zostać całkowicie oddzielona od salonu niestety powstał problem z wejściem do niej więc postanowiliśmy oddzielić ją łukowo zakończonym murkiem(jak dowiem się w jaki sposób na forum umieszczać zdjęcia to go pokażę). Ze względu na to, że w kotłowni raczej będzie stał piec na ekogroszek (cena!) więc kotłownię postanowiłem wydzielić tak aby nie wchodzić do niej z mieszkania tylko z garażu. Wiąże się to z mały przestawieniem komina, ale dzięki temu przestawieniu możliwe było położenie jednakowego stropu na całości (TERIVA). W projekcie jest nad kuchnią i salonem TERIVA, a nad pokojem, kotłownią i łazienką wylewany betonowy – kłopot z podparciem belek stropowych. Dlatego te zmiany wprowadziłem długo kombinując i przestawiając ściany działowe. Dzisiaj już wiem jak można było zrobić oddzielne wejście do kuchni no ale już trochę za późno.

 

 

Jurku może pomożesz zaczynającym i już budującym sie jak zrobić oddzielne wejście do kuchni ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem kuchnię oddzieloną od salonu. Zdjęcie jest już wklejone. Co do podłogówki to również chcę zrobić prawie cały dół a na poddaszu korytarz i łazienkę. Dzwoniłem zapytać ile będzie kosztował materiał na ok 100 m2 i wyliczylii ok 6400. Mam zapisane ile i czego ale nie jestem pewien czy to wszystko, narazie robię rozeznanie. Tynki już prawie skończone ale zdjęć nie mam. Po zakończeniu roboty zrobię bo teraz straszny bałagan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurku może pomożesz zaczynającym i już budującym sie jak zrobić oddzielne wejście do kuchni ???

plessek - zapraszam do wcześniejszych postów w których ten temat poruszaliśmy dając różne możliwości. Mój pomysł wiąże się z małym przesunięciem fundamentów :(

Przeprowadzkę planowałem na święta, które minęły więc przestałem określać terminy. Jak zrobię górę to się przenosimy. W tej chwili złożyłem wniosek o odbiór częściowy i wreszcie zacznę normalnie płacić za prąd :wink:

Wentylacja mechaniczna wiąże się z zamontowaniem rekuperatora. Wszędzie to chwalą i mówią że takie piękne i tanie 8) Może będzie taniej jeśli zrezygnuje się z kominów wentylacyjnych, odzysk ciepła to kolejny plus. Ja zrobiłem zgodnie z prawami fizyki czyli grawitacyjnie, niestety stopy procentowe idą w górę więc o wielu rzeczach tylko mogę sobie poczytać i pooglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o wentylacje mechaniczną czy rekuperacje to oczywiście można zrezygnować z kominów ale tylko wentylacyjnych i to już na etapie składania pozwolenia albo projektu bo później niestety (pytałem kominiarzy) oni muszą odebrać z kominami a dopiero po odbiorze można je zaślepić. Poza tym na kominach wentylacyjnych za dużo się nie oszczędza bo np u mnie jakieś 800zł. A koszt wentylacji z rekuperatorem (wykonanej zgodnie z projektem) to ok 12-15tyś. Ale podobno warto. Też dużo na ten temat czytałem i chyba się zdecyduje, ale to dopiero po wycenie na którą czekam. 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...