Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Protest !!! Na zakupy do Czech...


gosciu01

Recommended Posts

nasi hurtownicy i producenci materiałów budowlanych oszaleli ...

 

Proponuję podzielić się informacjami o hurtowniach i cenach materiałów w Czechach ,Słowacji, na Węgrzech , może z innych krajów ...

 

Są już pierwsze namiary :

 

1. Okna, duuuużo cieplejsze i w cenie normalnych dachowych tu :

 

http://www.langer-okna.cz/AJ/index.html

 

2. Isower - pisze jabko - w tym wątku ( jabko możesz rozwinąć temat ).

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=84075

 

3. kumpel mówił, że tanio można dostać dachówkę. Nie znam szczegółów

 

4. Solary można niemalże o połowę taniej kupić na Węgrzech ( nie wiem gdzie jest ten wątek na forum).

 

Obiecuję wkrótce przyjrzeć się bliżej cenom jak będę w Czechach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ogólnie w Czechach drożej.

Ale teraz nie dość że niektóre materiały są tańsze to jeszcze nie ma problemu z dostępem.

 

http://www.izolace.eu/izolace-70-ISOVER-RIO

 

Na przykład promocja na wełnę Isover Lambda=0,042

Przy szwagrze w kantorze wychodzi jakieś 170zł za grubośc 160mm.

Nic specjalnego ale nie ma wyjścia.

Lokalna hurtownia chce 19zł za gr.15 Majstermaty :x

 

Zresztą mi nie chodzi o Czechy.

Nie kupię wełny po zbujeckiej cenie. Poczekam do marca a jak będzie trzeba to dłuzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz złotówka umacnia się,

koronę kupowałem w sobotę chyba po 0,138

a w wakacje coś około 0,15.

Przy 100 tys. koron to by można załatwić jeszcz niżej ...

 

Ty nie jesteś zdesperowany ( ja zresztą też nie ), ale jak przyjdzie zapewnić materiał, chce mieć alternatywę.

 

Jak budowałem 3 lata temu, do ostatniej chwili miałem np. umówionych dwóch dostawców dachówek. Zamówiona przyjechała chyba ze 130 km.

 

Co mi za różnica, skąd przyjedzie następna, jeśli wybiorę i upatrzę wzór ( dwa ewentualne wzory ) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasi hurtownicy i producenci materiałów budowlanych oszaleli ...

Lokalny patriotyzm :-? :roll:

Oszaleli ci. którzy jeszcze cen nie podniesli- w żadnym sąsiednim kraju nie było tak bandyckiego dołowania cen materiałów zwłaszcza budowlanych aby tylko złapać klienta- żadna reklama ,marketing, wyjaśnienia czym sie różni, itp. bzdety- tylko cena się liczyła. A koszty rosły...

Dawno nie było tylu bankrutów w mojej branży co w ostatnich latach, ci którzy przetrwali przejrzeli na oczy- a i materiały poszły w górę pewnie ze 30%.

Chcemy zarabiać jak w Unii to dajmy i innym trochę zarobić :D

 

p.s. ja jeszcze nie zacząłem budowania ...i pewnie nie zacznę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz stary ja odnosze inne wrażenie.

ostatnio w mojej małej wiosce hurtownicy budowlani zaczęli jeździć A6 na potęgę.

Jakoś im się wyraźnie polepszyło ostatnimi czasy.

 

Powtórzę.

Jeśli Uni-mata 15cm kosztowała pare miesięcy temu 14zł/m2 a teraz chcą 19zł/m2 gdzie w międzyczasie nic się nie wydarzyło (znaczne zwiększenie cen energii, kosztów pracy itp) to jest to rozbój.

To jak sprzedawanie chleba powodzianom za 5zł od bochenka.

 

Ale winni są nie producenci i hurtownicy tylko ludzie.

Kupują na potęgę i jeszcze cieszą się ze kupili po 19zł bo ponoć ma być jeszcze drożej.

Sami nakręcają wzrost cen.

Dokładnie jak z cukrem w tamtym roku.

 

Tłum to jednak banda idiotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz stary ja odnosze inne wrażenie.

ostatnio w mojej małej wiosce hurtownicy budowlani zaczęli jeździć A6 na potęgę.

Jakoś im się wyraźnie polepszyło ostatnimi czasy.

 

To bardzo milo slyszec , ze sie komus polepsza :D .

To o czym pisze Stary to zywy kapitalizm.

Ja kupie u Ciebie , Ty u mnie zamowisz usluge i jakos sie to bedzie telepalo do przodu.

Zamwiam materialy w lokalnych skladach , mam wygodnie dzieki temu i daje zarobic sasiadom .

Co w tym przypadku nie znaczy , ze przeplacam.Jestem raczej sknera :D

Okna zamowie u Starego wlasnie , bo tez jakby znajomy i bardzo bede sie cieszyla jak zarobi na mnie pare zlotych.

Tak ma byc moim zdaniem.

Ale jak to w kapitalizmie dzikim , nikt nikogo nie zmusza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem taka ciekawostkę :)

 

Prawdziwą.

 

Tym czym się zajmuje juz pisałem, ale na moje usługi popyt jest w dużych firmach. Jednak nigdy nikomu nie odmawiałem pomocy. W pewnej hurtownii załatwiłem sobie po znajomości troche materiału po cenach niższych niż gdziekolwiek. W zamian obiecałem, pomoc w sprawach, których jestem specjalistą (jak to szumnie brzmi). Ok oni wywiązali się ze swojej obietnicy ja ze swojej. W innej hurtowni, potrzebowałem załatwić inne materiały, tam nie chcieli o niczym słyszeć, z łaską wręcz dali mi zapłatę na przelew (nigdy nie płacę gotówką). Przy odbiorze towaru usłyszałem taki tekst mniej więcej - "ponoć w hurtowni xxx pan tam im pomógł, a my mamy podobny problem". Podałem im cenę za usługę - usłyszałem, że jestem baaaardzo drogi. Odpowiedziałem, że niestety, ale muszę zarobić na fakturę, która w ich przypadku nie zawierała, żadnych rabatów, żeby im zapłacić. Nagle okazało się, że jednak mogą zejść z ceny, bo taniej ich wyjdzie rabat duży dla mnie aniżeli płacić mi za usługe.

 

Ehh kapitalizm w jedną stronę jest ok dla tych wszystkich hurtownii, ale w drugą to już be :)

 

Aha - taki dopisek - na pytanie skąd wie o mojej pomocy tamtej hurtownii - usłyszałem, panie tu my się wszyscy znamy, jeden drugiemy pomoże :) daje wam to do myślenia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bum oczywiscie jest nakrecony odpowiednio przez prase i deweloperow no i przez fundusze spekulujace nieruchmosciami dlatego wzrosla cena mieszkan (sa przypadki ze inwestor kupuje 10 mieszkan w 1 bloku tylko po to zeby je odsprzedac za kilka miesiecy z zyskiem oczywiscie) wysoka cena mieszkan powoduje wieksza chec na budowe nowych (bo mozna wiecej zarobic skoro materialy i robocizna az o tyle nie podrozaly) i to powoduje ze wzrasta zuzycie materialow przez co i producenci i hurtownie maja wieksze dochody nakrecajac ruch w interesie informacjami typu "Jak pan nie kupi dzisiaj to od poniedzialku drozeje 8%" moze sie ta sytuacja troche uspokoi zima i w przyszlym roku ale jak bedize to zobaczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokalny patriotyzm :-? :roll:

Oszaleli ci. którzy jeszcze cen nie podniesli- w żadnym sąsiednim kraju nie było tak bandyckiego dołowania cen materiałów zwłaszcza budowlanych aby tylko złapać klienta- żadna reklama ,marketing, wyjaśnienia czym sie różni, itp. bzdety- tylko cena się liczyła. A koszty rosły...

Dawno nie było tylu bankrutów w mojej branży co w ostatnich latach, ci którzy przetrwali przejrzeli na oczy- a i materiały poszły w górę pewnie ze 30%.

Chcemy zarabiać jak w Unii to dajmy i innym trochę zarobić :D

 

p.s. ja jeszcze nie zacząłem budowania ...i pewnie nie zacznę :roll:

 

Ja rozumiem to, że przy okazji bumu ceny idą w górę. Tak jak np siporex w tym roku prawie o 100% Tylko moje zarobki w tym samym czasie nie drgnęły ani trochę, to samo pewnie u pracowników hurtowni budowlanych i pracowników producentów materiałów budowlanych. Natomiast u właścicieli hurtowni, prezesów firm budowlanych, czy właścicieli takich firm wygląda to już trochę inaczej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem to, że przy okazji bumu ceny idą w górę. Tak jak np siporex w tym roku prawie o 100% Tylko moje zarobki w tym samym czasie nie drgnęły ani trochę, to samo pewnie u pracowników hurtowni budowlanych i pracowników producentów materiałów budowlanych. Natomiast u właścicieli hurtowni, prezesów firm budowlanych, czy właścicieli takich firm wygląda to już trochę inaczej....

tak to juz jest ze zawsze zarabia wlasciciel natomiast pracownik juz nie zawsze a czesto jest tak ze zarabia grosze a pracodawca nie wie co z kasa zrobic

jest jedno rozwiazanie mozna samemu otworzyc hurtownie i starac sie zarabiac chociaz nie jest to takie latwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz racje Brachol :D

Nic tak nie napedza gospodarki jak budownictwo ,

wiec nalezy sie chyba cieszyc :D

W tym kraju mlekiem i miodem... :roll:

tylko troche sie obawiam ze budownictow juz dlugo tak nei pociagnie bo ceny mieszkan powoli przestaja rosnac z tego powodu ze pooli przestaje sie oplacac zakup mieszkania i wyglad ana to ze jak tak dalej pojdzie to taniej bedize przez cale zycie wynajmowac mieszkanie niz kupic i potem splacac przez powiedzmy 40 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz stary ja odnosze inne wrażenie.

ostatnio w mojej małej wiosce hurtownicy budowlani zaczęli jeździć A6 na potęgę.

Jakoś im się wyraźnie polepszyło ostatnimi czasy.

A ilu poszło z torbami przy okazji :roll:

Jeśli Uni-mata 15cm kosztowała pare miesięcy temu 14zł/m2 a teraz chcą 19zł/m2 gdzie w międzyczasie nic się nie wydarzyło (znaczne zwiększenie cen energii, kosztów pracy itp) to jest to rozbój.

To i tak niewiele :lol: Wzmocnienia do okien i inne żelastwo tylko w tym roku poszło w górę o 70-80%- mamy jednego monopolistę z Azji, który wykupił nasze huty i mam się z tego powodu pochlastać.

Podobnie jest z innymi materiałami:wełną , dachówką itp.- jakiś tam półprodukty poszły w górę, ludzie i tak kupują, fabryki nie wyrabiają z produkcją to podnoszą ceny aby przy okazji zarobić, ot i tyle.

Ceny działek w Warszawie w ostatnich latach zdrożały chyba dwukrotnie, ceny za mieszkania również i dalej sprzedają a ludzie kupująw ciemno: powód: brak gruntów w stolicy i większych miastach. Tez chciałem nabyć jakiś "kwadrat" :(

To jak sprzedawanie chleba powodzianom za 5zł od bochenka.
A o tym zdzierstwie to nie słyszałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie licza jak maja placic ciezka zarobiona gotowka - ale teraz takich to malo, wiekszosc inwestycji w mieszkania idzie z kredytow bankowych, bardzo czesto w wysoskosci 80-100% ceny - a dla klienta ktory nie ma innej alternatywy, tylko wlasnie kredycik na 30 lat to juz cena przestaje sie w zasadzie liczyc - najwyzej bierze wiekszy i splaca go przez 35 lat

 

w sumie identyczna jest sytuacja z domkami i apropo jeszcze tzw. taniego budowania - jak by kredyty wynosily gora 20-50% calej inwestycji to by sie okazalo, ze srednia cena m2 do zamieszkania wynosi nie 2-2,5 tys. zl tylko 1000-1500zl bo by drogi towar producentom lezal - a tak to materialy leca sobie z powodu popytu o iles procent w gore, klient bierze wiekszy kredyt i koleczko sie zamyka i wszyscy zadowoleni - bank bo zarabia, producent bo ma wysokie marze i nawet klient jest szczesliwy bo mu juz w tej sytuacji wszystko jedno czy bedzie splacal 30 czy 40 lat

 

oczywiscie kredyty to nic zlego i caly cywilizowany swiat buduje sie i mieszka na kredytach hipotecznych - tylko, ze jak tam splata kredytu to wazna czesc budzetu domowego to niestety w naszej rzeczywistosci to ta rata to bardzo czesto jest zabujcza - owszem splacac sie ja da, ale powoduje to, ze ten wymarzony domek jest pierwsza i ostania wazna inwestycja - nastepna dopiero za 30-40 lat

 

Pzdr.

vib

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko moje zarobki w tym samym czasie nie drgnęły ani trochę, to samo pewnie u pracowników hurtowni budowlanych i pracowników producentów materiałów budowlanych. Natomiast u właścicieli hurtowni, prezesów firm budowlanych, czy właścicieli takich firm wygląda to już trochę inaczej....

Nigdy nikomu nie zadrościłem lepszych zarobków czy lepszej fury, jesli tylko pracownicy byli godnie traktowani. Moje pobory spadły o jakieś 40% w porównaniu do roku ubiegłego, ale cały czas się pocieszam, że będzie lepiej :roll:

....ja kupie u Ciebie , Ty u mnie zamowisz usluge i jakos sie to bedzie telepalo do przodu.

Zamwiam materialy w lokalnych skladach , mam wygodnie dzieki temu i daje zarobic sasiadom .

Co w tym przypadku nie znaczy , ze przeplacam.

I na tym również polega w moim mniemaniu lokalny patriotyzm.. :lol: Jeśli szewc kupi u mnie okna to mnie stać będzie kupić u niego dwie pary butów w roku zamiast jednej na dwa lata :wink: Jeśli on kupi towar u jakiegoś pepika, to ja bedę chodził w jednej parze aż się rozlecą, pepik do niego po kamasze nie przyjedzie tylko kupi u siebie i szewc po jakimś czasie pójdzie z torbami.

Faktem jest, że znaczna część firm jest w "ręcach" naszych sasiadów, ale cóż począć?? W momencie wejścia kapitalizmu do Polski oni przyszli z gotowymi technologiami a my dopiero mogliśmy co nieco podglądać i pobierać nauki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na tym również polega w moim mniemaniu lokalny patriotyzm.. :lol: Jeśli szewc kupi u mnie okna to mnie stać będzie kupić u niego dwie pary butów w roku zamiast jednej na dwa lata :wink: Jeśli on kupi towar u jakiegoś pepika, to ja bedę chodził w jednej parze aż się rozlecą, pepik do niego po kamasze nie przyjedzie tylko kupi u siebie i szewc po jakimś czasie pójdzie z torbami.

Faktem jest, że znaczna część firm jest w "ręcach" naszych sasiadów, ale cóż począć?? W momencie wejścia kapitalizmu do Polski oni przyszli z gotowymi technologiami a my dopiero mogliśmy co nieco podglądać i pobierać nauki...

Tylko czasami tego patriotyzmu nie można "wykonać" Pojechałem do hurtowni we wsi, w której będe się budował. Powiedziałem, że chciałbym zaoptrywac się kompleksowo, ale z tego powodu chciałbym również uzyskac lepsze ceny. No mam do tego prawo, nie? Pan powiedział, że nie ma szans, i że dla niego nie ma znaczenia czy zamówię jeden bloczek, czy tysiąc, zostawię 100 zł czy 15 tyś. Ceny detaliczne, które podał były jedne z najwyższych o jakich słyszałem. Do tego ten cyniczny uśmieszek w trakcie słów: rabatów nie dajemy Niech spada palant jeden w rozpadajacym się biurze przerobionym z budynku wagi dawnego GS. Znalazłem materiały w dobrej cenie 30 km dalej z transportem. Miło, czysto, sympatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...