Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

szyby P2, P4 - kwiatki i k


Recommended Posts

Z tego co wiem (pchelek to kiedyś dobrze tłumaczył), gorszy współczynnik dla szyb bezpiecznych wynika z tego, że samo szkło jest grubsze. Przy tej samej grubości zestawu, szczelina (ramka) między szybami jest cieńsza, stąd większe straty ciepła. Aby zachować te same parametry, cały zestaw musi być grubszy, a to może się już nie mieścić w profilu okna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin: UV na kwiatki nie szkodzi - rosną jak rosły. Może nawet lepiej bo się nie przegrzewają. Taka szyba chroni zimą od strat zimna a latem od nadmiaru ciepła.

1,1 zazwyczaj podają producenci dla środka szyby bez udziału aluminiowej ramki. Naprawdę to do U=1,1 trzeba dodać ok 20% na udział ramki.

Czy to jest 1,3 czy 1,1 to nie ma to większego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,3 podają dla całych szyb.

Jeśli chodzi o ten ogród zimowy to skontaktuj się z SCHUCO, DECEUNINCK lub KOMMERLING - oni mają specjalne profile do tego typu zabudowy - i projekty konstrukcji też. Może być też system SPECTUS - angielski - oni [Angole] są w tych ogrodach najlepsi Wyjaśnią Ci [te podane firmy] też problem tych szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin:, :grin:,:grin: W tym oknie tarasowym - jak jest to jedna tafla szkła - to musi być to z szyb grubszych niż 4 mm. Zdarza się przy szybach grubości 4 mm i wypełnionych argonem, że przy dużych powierzchniach, zimą szyby potrafią się zejść z sobą. Szyba robi się wklęsła - argon się schładza zimą i w efekcie zmiejsza jego objętość. Jest tu zasada - [P {ciścienie} razy V {objętość} dzielone przez T {temperatura w Kelwinach}] jest constans {nie zmienia się}. Żeby tego uniknąć stosuje się grubsze szyby - ale to przy dużych przeszkleniach.

jak są to poszczególne okna w jednej ramie to nie ma tych obaw - może to być z PVC, drewna, aluminium - do wyboru i koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z logicznego punktu widzenia każdy producent będzie podawał bardziej korzystny parametr, a nie liczył na to że kupujący to fachowiec, który wie czy to dla środka szyby, czy liczone średnio.

Poza tym 1.1 to pewnie badane jest dla jakiejś konkretnej szyby.

Rzeczywisty średni współczynnik dla szyby 1.1 (w środku) o róznych wymiarach będzie inny. Inny dla szyby 0.5x0.5, a inny dla 1.5x1.5 (inny udział ramki aluminiowej do pow. szyby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchelek, tarasowe podzielone na cztery pionowe. Zastanawiam się tylko nad zastosowaniem folii. No bo jeśli folia sprawia, że pomieszczenie nie nagrzewa się to działa to również w zimie, kiedy zależy mi na drogocennym cieple słonecznym. Zamiast kleić folię, latem mógłbym rozwinąć roletę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2003-04-22 13:09, pchelek wrote:

:grin:, :grin: Uzyskiwane jest głównie dzięki szybom niskoemisyjnym [z napylanymi tlenkami metali]. Argon daje niewiele więcej niż powietrze.

Niewiele ale ale zawsze coś daje, a cena prawie taka sama.

Szyba 4-16-4 z najlepszym termofloatem = 1.4, dodając argon =1.1

szyba 4-16-4 z "gorszym" termofloatem = 1.6, dodajac argon =1.3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...