Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kto ma doświadczenie z piecem De Dietrich ?


staszka73

Recommended Posts

witam

chodzi mi o piec kondensacyjny z zasobnikiem na gaz stojący

...... no to ja nie pomogę, ponieważ mam olejaka.

Mój to kocioł GTU 1200..., jest bezobsługowy, pogodówka i działa bezawaryjnie. De Dietrich to dobra firma. Instalatorzy i serwsanci nie mają zastrzeżeń, przynajmniej tu na Forum Muratora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

chodzi mi o piec kondensacyjny z zasobnikiem na gaz stojący

...... no to ja nie pomogę, ponieważ mam olejaka.

Mój to kocioł GTU 1200..., jest bezobsługowy, pogodówka i działa bezawaryjnie. De Dietrich to dobra firma. Instalatorzy i serwsanci nie mają zastrzeżeń, przynajmniej tu na Forum Muratora.

Tez ma ten piec , do ktorego nie mam zastrzezen , szkoda tylko ze panujacy nam socjalistyczno solidarny rzad PIS podniesie akcyze na olej opalowy ... Czy ktos wie jak bedzie wygladal obiecany (??) zwrot akcyzy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na razie nikt nie wie ponieważ nie jest to nigdzie zapisane. Będzie ustawa to będzie i rozporządzenie dotyczace zwrotu akcyzy (części akcyzy ponieważ dzisiaj jest już akcyza i tej nikt nie będzie zwracał), pewnie będzie jakiś wzór do wyliczenia ile powinno się średnio spalić o.o. w sredniej wielkości domu w okresie od września do końca marca (prawdopodobnie), no i na koniec czas w jakim to fiskus będzie miał obowiązek zwrócić częśc pieniędzy wydanych na o.o. Czarno to widzę , ponieważ znając rozbudowaną biurokrację w naszym kraju szybkiego zwrotu bym się nie spodziewał. Ja liczę że zamknie się to w trzech miesiącach od złożenia podania i faktur (ksero?) w skarbówce (?).

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jurg,

wyluzuj :wink: czy to pierwszy raz chcą wykręcić tych co grzeją olejem opałowym. I to przez to, że nasze władze nie potrafia poradzic sobie z nielegalnym obrotem opałówką. No i wtedy ci używający oleju do ogrzewania muszą kredytować innych, a na zwrot akcyzy będa czekać jak na zbawienie i z założenia to oni będą kontrolowani przez służby skarbowe czy nie próbują wyłudzić pieniędzy od Skarbu Państwa. Chyba też zaraz się wkurzę :-?

Potencjalny złodziej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na razie nikt nie wie ponieważ nie jest to nigdzie zapisane. Będzie ustawa to będzie i rozporządzenie dotyczace zwrotu akcyzy (części akcyzy ponieważ dzisiaj jest już akcyza i tej nikt nie będzie zwracał), pewnie będzie jakiś wzór do wyliczenia ile powinno się średnio spalić o.o. w sredniej wielkości domu w okresie od września do końca marca (prawdopodobnie), no i na koniec czas w jakim to fiskus będzie miał obowiązek zwrócić częśc pieniędzy wydanych na o.o. Czarno to widzę , ponieważ znając rozbudowaną biurokrację w naszym kraju szybkiego zwrotu bym się nie spodziewał. Ja liczę że zamknie się to w trzech miesiącach od złożenia podania i faktur (ksero?) w skarbówce (?).

:evil:

Ta cala dyskusja o szarej strefie handlu olejem opalowyma zamiast napedowego jest o du ... rozbic . :evil: Dochodze do wniosku ze jak zwykle zostawiono furtke do przekretow . Rozwiazanie jest proste - jesli masz dom ogrzewany piecem olejowym masz prawo do zakupu 3000 litrow bez akcyzy na rok . Przedstawiasz oryginal faktury za piec i mozesz kupowac olej . Pomysl zeby najpierw zabrac a pozniej oddac uwazam za chybiony ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...