Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

informacje jaka dostalem:

 

Policzyłam Panu bramę garażową segmentową, ocieplaną o grubosci 40 mm wypełnioną bezfreonową pianką poliuretanową, segmenty bram są pokryte podwójną blachą stalową ocynkowaną ogniowo, model oneline, kolor orzech, zastosowano także niskie nadproże ponieważ minimalna wysokość przy zastosowaniu prowadzeń bez dopłata powinna mieć 190 mm a u Pana jest 160 mm, elektryczna z silnikiem francuskiej firmy somfy oraz policzono montaż bez demontazu i bez obróbki. Koszt takiej bramy wyniósłby 3800,00 zł.

 

Beditom

 

Ale nie podałes najważniejszego czy wymiarów bramy dlatego trudno cenę porównać z innymi. Zresztą nawet je mając jest to trudne porównanie bo wiadomo, ze inne ceny sa np. w Wawie czy innych większych miastach Polski a inne na wsiach czy mniejszych miasteczkach. Różnice na pewno robi tez cena montażu bo różni sa fachowcy. Odpowiadając jeszcze na twoje pytanie- akurat teraz nie spodziewaj sie żadnych promocji. W branży stolarki otworej jest sezon w pełni ( wszyscy chcą zamknąć domy przed zima). Oczywiście wyłączając promocje Wisniowskiego na bramę 60mm- dużo zainwestowali w nowy produkt i wiadomo, ze chcą aby sie im inwestycja zwróciła. Jesli nie zależy Ci tak bardzo to poczekaj dla stycznia/lutego i moze akurat ktoś coś bedzie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 4 weeks później...

Żaden dobry montażysta nie weźmie mniej za montaż bramy niż 800 zł netto. Taki montaż wymaga naprawdę dokładności w pracy, bo podczas instalacji można wiele rzeczy sknocić.

 

Ciekawe jak zamierzasz kupić sam towar z VATem 8%? Zgodnie z polskim prawem sprzedając sam towar sprzedawca jest zobowiązany do naliczenia VATu w wysokości 23%, a dopiero kupujący posiadający fakturę za montaż w budynku mieszkalnym (i tylko mieszkalnym) może starać się o zwrot VATu. Niestety tak to wygląda w teorii, a jak w praktyce wygląda odzyskiwanie VATu przez osobę fizyczną - nie mam bladego pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden dobry montażysta nie weźmie mniej za montaż bramy niż 800 zł netto.
Montaż na sląsku 400 lub 450zł netto.

Myśle że cena uczciwa bo dwóch porządnych fachowców ma co robić przez 3 do 4h.

Dodam że goście montujący moją bramę to jedni z najlepszych fachowców na jakich trafiłem przy budowie domu.

Edytowane przez Pod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Pytanie do instalatorów, czy zdarzyło się wam, że uchwyt napędu do ostatniego panelu bramy się wyrwał lub ruszał?

Mam wrażenie, że w mojej bramie Krispol 5m podczas podnoszeni i opuszczania uchwyt się rusza tak jak by panel wewnątrz był połamany w obrębie mocowania uchwytu.

Jak to najlepiej naprawić?

hqdefault.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do instalatorów, czy zdarzyło się wam, że uchwyt napędu do ostatniego panelu bramy się wyrwał lub ruszał?

Mam wrażenie, że w mojej bramie Krispol 5m podczas podnoszeni i opuszczania uchwyt się rusza tak jak by panel wewnątrz był połamany w obrębie mocowania uchwytu.

Jak to najlepiej naprawić?

[ATTACH=CONFIG]381730[/ATTACH]

 

tak jak pisał finlandia mało wyraźne zdjęcie ale tez mi się wydaje ze nie wszystkie śruby są wkręcone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...