Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziękuję Ci bwotjek :) wybrałem Normstahla :) teraz tylko długi termin oczekiwania. Te osłony na zawiasy to taki gadżet raczej ale zrezygnować z nich nie można :( Ogólnie po rozmowie z serwisantem padło na Euro :) z napędem Nice. Więcej napiszę jak już to przyjedzie i zacznie działać, nie miałem czasu na zbytnie oglądanie w sklepie. pozdr adam

na nice chyba się załapię na 5 lat gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Miałem nice od paru lat i nic się nie działo.

2. Nie mam przekonania do tego, że napędy firmy bramowej będą tak samo dobre jak firmy napędowej

3. Ładniejszy pilot (kwadratowy z okrągłymi guzikami - 9 kanałów)

4. Bardziej popularny i więcej firm serwisowych.

5. Inne gadżety/rozwiązania robione przez nice a nie robione przez normstahla.

6. Gwarancja 5 lat nice, 2 lata normstahl.

chyba tylko tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że teraz jak będzie problem z pracą bramy (np. z obsługą rygli przez automat) to Normstahl będzie mógł się wypiąć bo sprzedali bramę ręczną a Nice też się może wypiąć bo powie, że ich napęd nie jest przeznaczony do obsługi rygli bramy EURO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że takie coś może się zdarzyć ale tu dużo zależy od serwisu który ma to zrobić. Z tej firmy korzystałem już kilka razy i nie było żadnych wpadek, a poprawiali po innych. Nie znam historii Normstahla, jak długo robią bramy a jak dlugo robią napędy ? Też jestem zwolennikiem kupowania produktów jednej firmy ale pod warunkiem, że są naprawdę dobre w zestawie. Często jednak firma aby coś mieć w ofercie kupuje i sprzedaje nie do końca sprawdzone rzeczy. No chyba, że nice robi napędy do Normstahla pod inną marką :) to lecę i zmieniam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normstahl produkuje bramy garażowe już jakieś 50lat wiec "jakieś tam" doświadczenie mają ;) Własne napędy sprzedają połowę krócej ale to i tak szmat czasu.

Jeżeli zamawiasz w sprawdzonej firmie to pewnie wiedzą co robią.

No i napędy Normstahl nie są produktem Nice jak by co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a duzo osób korzysta z corocznego serwisu?

Z roku na rok coraz więcej. Ludzie zaczynają cenić "święty spokój" a styczność z serwisowaniem samochodu w ASO uczy, że "tak powinno być".

a napędy Promatic Hormanna to ich własny wyrób?

Z tego co wiem to tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dziwne, bo większości to Normstahl wychodzi najdrożej

 

dokładnie, mi również Normstahl najdrożej wyszedł.

 

W każdym razie wyceniałem również Hormanna i w zależnosci od handlarza rozbieżnośc ceny dochodziła do 1000zł . Zatem , warto szukac i wycenic w jak największej liczbie sklepów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dziwne, bo większości to Normstahl wychodzi najdrożej

Dla porównywalnej klasy produktów czyli LPU40 Hormanna i G60 Normstahla zazwyczaj G60 jest trochę tańsza (przynajmniej z automatem). Natomiast brama EURO firmy Normstahl nie ma odpowiadającego jej produktu w ofercie Hormanna a od LPU40 zazwyczaj wyjdzie drożej lub tak samo.

W każdym razie wyceniałem również Hormanna i w zależnosci od handlarza rozbieżnośc ceny dochodziła do 1000zł .

Różnica 1000zł pomiędzy takimi samymi ofertami u różnych sprzedawców na niewielkiej bramie jest niemożliwa. Przy kwocie 4000 to 25% a takich wysokich upustów nie ma większość dealerów Hormanna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Różnica 1000zł pomiędzy takimi samymi ofertami u różnych sprzedawców na niewielkiej bramie jest niemożliwa. Przy kwocie 4000 to 25% a takich wysokich upustów nie ma większość dealerów Hormanna.

 

Hormannn LPU40 2750x2125 przetłoczenie M - sprzedawca nr.1 (ma "rzut beretem" do mnie) - 5000PLN (7%vat) brutto, sprzedawca nr.2 (okolo 40km dojazd) 4170PLN (7%) . Brama z napędem Promatic. Jak widac 830zł różnicy przy tej samej bramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hormannn LPU40 2750x2125 przetłoczenie M - sprzedawca nr.1 (ma "rzut beretem" do mnie) - 5000PLN (7%vat) brutto, sprzedawca nr.2 (okolo 40km dojazd) 4170PLN (7%) . Brama z napędem Promatic. Jak widac 830zł różnicy przy tej samej bramie.

ta róznica to 18% rabat, otrzymywany od rozsądnego handlowca, jaki sprzedawca nr 1 z chytrości zostawia sobie. Ja dostałem 20% rabatu od cennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności poprosiłam jeszcze raz o wycenę bram formy Hormann Rzeczywiście cena niższa

 

Koszt wykonania wymiarowej bramy segmentowej Hormann LPU (42mm grubość panela) w

okleinie decograin Orzech o wymiarze 2500mm x 2125mm (nadproże min 115mm)

przetłoczenia "M" wynosi:

 

Brama (2szt) - 4720zł

Automat ProMatic (2szt) - 1660zł

Montaż (2szt) - 800zł

Dojazd - 100zł (jednorazowo przy całym zestawie)

Razem: 7280zł (brutto 7% Vat - pod warunkiem że garaż ten jest

integralną częscia budynku mieszkalnego)

 

I tu zgłupiałam :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...