Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

nie przesadzajcie z tym wzrostem cen z tytułu zmiany stawki VAT... Przecież zmiana o 1% w VAT nie może wymuszać 100% przedpłaty dokonanej 4 czy 6 miesięcy przed montażem - już lepiej pozostawić kasę na depozycie oprocentowanym ok. 4,5 - 5,5% w skali roku (nawet po odliczeniu podatku nadal jesteśmy na swoim ;))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie przesadzajcie z tym wzrostem cen z tytułu zmiany stawki VAT... Przecież zmiana o 1% w VAT nie może wymuszać 100% przedpłaty dokonanej 4 czy 6 miesięcy przed montażem - już lepiej pozostawić kasę na depozycie oprocentowanym ok. 4,5 - 5,5% w skali roku (nawet po odliczeniu podatku nadal jesteśmy na swoim ;))

masz rację, ale firmy wykorzystają efekt psychologiczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzajcie z tym wzrostem cen z tytułu zmiany stawki VAT... Przecież zmiana o 1% w VAT nie może wymuszać 100% przedpłaty dokonanej 4 czy 6 miesięcy przed montażem - już lepiej pozostawić kasę na depozycie oprocentowanym ok. 4,5 - 5,5% w skali roku (nawet po odliczeniu podatku nadal jesteśmy na swoim ;))

Ale jeżeli ktoś dołoży ekstra 4-5% rabatu za płatność 100% to już jest to rozsądna propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym poczekał miesiac dwa. duzo firm ma własnei wtedy promocje zimowe i jest okazja kupic to samo za lepsza cene.ale w grudniu lepiej juz zamów bo nie wiadomo co to bedzie z tymi vatami .

co do amatora na pomiarach to smiem sie nie zgodzic bo amatorzy nie przyjezdzaja z laserowymi dalmierzami niwelatorami i poziomica laserowa.gosciu strzelił laserem linie poustalał wysokosci powiedział co i dlaczego tak bedzie .co i jak bedzie wygladało i jak dla mnie było pozadnie i pierwsza klasa. a pozatym miałem proste mury wiec nie było tragedii to nie wiem dlaczego 1,5 h czy 2h dla ciebie to duzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Objeździliśmy firmy które handlują bramami. Brama 2500x2250 złoty dąb z automatem oraz robocizna

 

hormann 4400

krispol 4000 złoty dąb ale jest promocja na kolor orzech za 3200 za bramę automat z dwoma pilotami 4 kanałowymi oraz robocizną

normstahl 4200

zgadnijcie która jest naszym faworytem.

Promocja na krispola jest w bramsterze w białymstoku oraz ełku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma krispol takiej promocji wiec ktos tu nie mówi całej prawdy moze maja taka brame na stanie bo złoty dab jest równie standardowym kolorem jak orzech przy bramie z krispola. brama pewnie clasick E czyli sprezyny naciagowe silnik musi wychodzic ok 700-800 zł wiec nie masz nice'a anie marantecka a szyna pewnie z łancuchem .wiec zamiast oszczedzac bo najtaniej to wez krispol( dla mnie to najlepsze bramy),ale z prowadzeniem typu N, szyna z paskiem , i silnik nice albo marantec c220.jesli pan który robił wycene dał wam taka cene na taka brame to ja tez od niego chce .wyliczajac model z tym co wymieniłem wyjdzie wam ok 4tys ale daje wam słowo ze jesli ci dobrze zamontuja .bedziecie bardzo zadowoleni.

odrazu powiem w czym róznica .

prowadzenie typu E to sprezyny naciagowe które ida w takich plastikowych korytkach nad prowadnicami bramy i nie ma co sie oszukiwac z kazdym ruchem bramy to troche słychac ,typ N to dwie sprezyny skretne zamontowane do nadproza które sie odpowiednio nawijaja i rozwijaja i tu macie zero hałasu.co do szyny to róznica jest ok 100zł i chodzi tylko o odgłos przy zamykaniu i otwieraniu bramy(mozna naginac troszeczke szyne i naciagnac mocniej łancuch ale zawsze cos bedzie słychac) a co do silników to juz nie ma co sie az tak strasznie wywodzic ale te polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przecież napisałem ze promocja jest w bramsterze na bramę krispola Pani z salonu twierdziła ze oni są w jakiejś grupie i maja lepsze ceny i co jakiś czas dostraja dany kolor taniej. Pojechałem jeszcze raz do firmy która sprzedaje hormana(są tez ich serwisantem)pogadałem z Panem i cena spadła do 3900 (200zł mniej za montaż, 100 za napęd oraz 200 za bramę) wiec różnica na jednej bramie to już tylko 700 zł. A horman ciszej się zamykał oraz szybciej wiec cos jest w tym co piszesz wiec chyba jednak padnie na Hormana również dlatego że znajomi polecili mi tego Pana że słowny, konkretny oraz bardzo cierpliwy.

Dzięki ketiw86 za rozjaśnienie sprawy skąd wzięła się ta cena w krispolu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma za co:)

a pani która mowi ze jest w jakiejs grupie to wciska kit i bym jej podziekował bo krispol nie ma takich grup.sa partnerzy oraz przedstawiciele.partnerzy maja najlepsze warunki i to koniec atrakcji:)

horman? hmm tez dobry .krancówki na szynie silnika jedynie mi sie nie widza ale tak ogólnie to te dwie bramy Krispol i Horman bym osobiscie wybierał i polecał z małym plusem na krispol :)

jesli z niczego 700zł mniej to ładnie chcieli cie skasowac:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novoferm?

Pięć lat temu jeden z moich bardzo dociekliwych kllientów wybrał tą firmę. Widziałem tą bramę także u jego znajomego. Ale że w owym czasie się bramami nie interesowałem, to więcej nic nie powiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - te 10 lat to tak grubymi nićmi szyte...

Więcej dalej mam dylemat Wiśniowski vs. Hormann - cenowo wychodzą podobnie.

 

Mam dużą bramę (450x225) i w dodatku ciemny kolor. Hormann ponoć ma za dopłatą dodatkowe wzmocnienia zapobiegające wyginaniu się na słońcu. Nie wiem czy Wiśniowski ma swojej ofercie coś takiego.

Edytowane przez michal2280
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - te 10 lat to tak grubymi nićmi szyte...

Więcej dalej mam dylemat Wiśniowski vs. Hormann - cenowo wychodzą podobnie.

 

Mam dużą bramę (450x225) i w dodatku ciemny kolor. Hormann ponoć ma za dopłatą dodatkowe wzmocnienia zapobiegające wyginaniu się na słońcu. Nie wiem czy Wiśniowski ma swojej ofercie coś takiego.

 

Jeżeli cenowo podobnie, to nie wiem nad czym myślisz. Hormann to zdecydowanie inna (czytaj lepsza) liga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...