Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wybieraj między Normstahl a Hormann, ja ostatecznie wziołem to drugie - zadecydowała ostateczna róznica w cenie około 700zł na korzyśc Hormanna.

 

Tez wybierałem między tymi dwoma. Normstahl był droższy w katalogu ale jak się później okazało w Hormannie nie wliczyli w cenę np sprężyn skrętnych i siłowników. Na koniec różnica w cenie już była śmieszna. Za to uważam że bramy Normstahl są dużo solidniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam

ja wybrałem hormana , ponieważ cenowo właściwie nie odbiega od innych producentów , a jednak doświadczenie w produkcji bram, dostępnośc cześci zamiennych, jakość to jest to. zdarzyło mi się być w firmie Krispol pod poznaniem i widok złozonych paneli na zewnatrz okrytych plandeką żle na mnie podziałał.

Hormann 2500x 2125 coemny dąb z napem promatic montaż w budynku mieszkalnym - okolice krosna (7%) 3200 z montażem (brama ciensza ale mogłem dopłacić 300 zł za 42 mm)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy w Bingo (Wrocław) i na szczęscie okazało się, że rozmiar 5000 x 2250 to wielkość otworu, więc wszystko jest ok. Atrakcyjna cena wynika z tego, że na bramy Normstahl mają do końca października dwie promocje. Jedna producenta , o której była mowa wyżej, druga ich firmowa z okazji 13-lecia firmy - płaci się za bramę ręczną, a automat za 1 zł. U mnie brama Eurostyle Iso 5000 x 2250 w konfiguracji V5 (czyli z tym aktywnym ryglowaniem) w promocji Normstahla wyszła 7620, a w promocji Bingo 7700 zł. Obie ceny zawierają montaż i dodatkowe dwa piloty dwukanałowe, w cenie podstawowej jest już pilot 4-kanałowy. Oferta ważna 30 dni i zaliczka 30%. Dzisiaj rozsyłam jeszcze zapytanie do innych, aby mieć porównanie cenowe. Edytowane przez Spirea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

To ja się przyłączę.

 

Mam do wyboru Hormann LPU 40 kolor orzech w okleinie decograin, przetłoczenia M, z napędem supermtic P. Lub Normstahl G60 Trend w okleinie WOODGRAIN z napędem Ultra S Long. Brama 440/210.

 

jezeli do Hormanna weźmiemy te dodatkowe wzmocnienia to wyjdzie 650 zł drożej niż Normstahl.

 

Co tu wybrać? Może ktoś się wypowie w temacie?

 

pozdraiwam,

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się przyłączę.

 

Mam do wyboru Hormann LPU 40 kolor orzech w okleinie decograin, przetłoczenia M, z napędem supermtic P. Lub Normstahl G60 Trend w okleinie WOODGRAIN z napędem Ultra S Long. Brama 440/210.

 

jezeli do Hormanna weźmiemy te dodatkowe wzmocnienia to wyjdzie 650 zł drożej niż Normstahl.

 

Co tu wybrać? Może ktoś się wypowie w temacie?

 

pozdraiwam,

Monika

a do czego Ci dodatkowe wzmocnienia? masz brame od południowej strony i boisz się, ze się wypaczy?

po co Ci napęd supermatic? weż zwykłego promatica i masz kolejna oszczedność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o napęd w Normstahlu to taki poprostu jest przy tej bramie, że tak powiem w standardzie.

 

macie rację co do napędów, że są do bram od 450, moja ma ok. 440, więc już się kwalifikuje :)

 

Co do wzmocnień to jeszcze nie zdecydowałam czy je wezmę. Są zalecane dla bram w ciemnym kolorze powyżej 450, czyli blisko. Nie wiem czy to coś daje, ale 418 zł za te wzmocnienia to nie majątek, więc może warto.

 

Bardzo proszę o radę, która firma lepsza?

 

Pozdrawiam,

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wzioł hormana .odpowiedział sobie na pytanie jak długo dziennie brama bedzie otwarta w górze bo w tym czasie własnie paneele bramy najbardziej dostaja w kosc jesli sa długie. jesli jeszcze tgo nie wiecie to bym narazie nie brał wzocnien ale w salonie gdzie bierzecie brame dogadał sie czy beedzie mozliwosc wrazie czego później je zamontowac w ramach gwarancji(SERWISU) i problem z głowy.po czasie zobaczycie czy jest potrzeba dawac wzocnienia czy nie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak długo dziennie brama bedzie otwarta w górze bo w tym czasie własnie paneele bramy najbardziej dostaja w kosc jesli sa długie.

Piszesz absolutną bzdurę. Tu nie chodzi o ugięcie się paneli pod własnym ciężarem ale odkształcenie pod wpływem nagrzewania od słońca. Jest to odwracalne zjawisko występujące przy ciemnych kolorach, na intensywnie nasłonecznionych elewacjach i niesprzyjających chłodzeniu warunkach (osłonięte od wiatru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze koszty przeglądu - W Normstahl-u poniżej 250zł nie zejdziesz., Hormann 150zł

WK2 - wzmocnione okucia antywłamaniowe - pic na wode, złodziej przez brame wchodzi 2%

plastiki na rolkach - jak masz małe dzieci to warto się zastanowic

jeśli brama jest od połnocnej lub wschodiej strony to daruj sobie te wzmocnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krispola nie znam ale osobiście za radami znajomych zamówiłem bramę Wiśniowskiego. Mam ją już 2 lata i polecam każdemu kto pyta mnie o zdanie. Zamawiałem tu: bramywisniowski.pl dobrze doradzili i wyszło taniej niż w innym punkcie. :wave:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałam się na Normstahla, g60 trend. Koniec końców wyszedł 700 zł taniej niż Hormann. Ostatecznie zecydowała opinia montażysty, który montuje i te bramy i te :)

 

A koszt przeględu mnie nie stersuje, bo go wynegocjowałam gratis :D

 

pożyjemy zobaczymy :)

 

Witaj. Masz już zainstalowaną tą bramę?? jak sie sprawuje? Chciałbym się coś więcej dowiedzieć o niej od uzytkowników bo z ulotek wiem już tyciu tyciu. Zastanawiam się poważnie nad kupnem tej bramy w rozmiarze 2500x2350mm. Jak wygląda sprawa uszczelnień i montazu w garażu? montujesz ją głęboko w ścianie, na styku ściany z ociepleniem czy wysuniętą w ocieplenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...