Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Może ktoś mi odpowie, czy brać napęd na łańcuch, czy na pasek, i dlaczego?

 

Zamówiłem bramę z napędem Faac DS600 nieświadom, czy jest on z paskiem czy z łańcuchem, zapewne z łańcuchem bo tańszy

Wyczytałem teraz, że występuje ten napęd z łańcuchem bądź z paskiem (droższy), mogę zmienić zamówienie, tylko czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed wyborem bramy garażowej - garaż jest wolnostojący, ogrzewania w nim niet. Jakie macie doświadczenia w użytkowaniu Waszych bram? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wstępnie rozpoznałam temat Hormana, Wiśniowskiegi i firmy Krispol. Jakieś za i przeciw??

 

PS. Wrzuciłam w wyszukiwarkę "brama garażowa" ale zanim bym się przegryzła przez te wszystkie strony to napewno nie zdążyłabym przed zimą tej bramy zamówić :roll: :D

 

Witam

Wszystko zależy od tego czy garaż jest duży, czy to ma być brama rozwierana dwuskrzydłowo - tradycyjna czy też automatyczna chowana np. na suficie. Ma pan do wyboru:

- brame uchylną (z prowadnicami podsufitowymi lub mechanizmem sprężynowym), która charakteryzuje się prostą konstrukcją, łatwym montażem i niską ceną. Do otwarcia wymagają jednak pozostawienia wolnej przestrzeni przed garażem.

- segmentową (górne lub boczne, składające się z kilku połączonych segmentów, które przy otwieraniu i zamykaniu przesuwają się w prowadnicah. Dobrze sprawdza się przy krótkich podjazdach i w garażach bezpośrednio wychodzących na ulicę.

- roletową (górna lub boczna, zwijające się do kasety umieszczonej pod sufitem wewnątrz garażu luba na wałek nawojowy). Nie wymaga pozostawienia przed garażem wolnej przestrzeni. Są droższe od uchylnych, gdyż ich montaż wymaga zastosowania napędu elektrycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Może ktoś mi odpowie, czy brać napęd na łańcuch, czy na pasek, i dlaczego?

 

Zamówiłem bramę z napędem Faac DS600 nieświadom, czy jest on z paskiem czy z łańcuchem, zapewne z łańcuchem bo tańszy

Wyczytałem teraz, że występuje ten napęd z łańcuchem bądź z paskiem (droższy), mogę zmienić zamówienie, tylko czy warto?

 

Automaty z paskiem sa troszkę cichsze natomiast pasek pewnie nie wytrzyma tyle co łańcuch(jeszcze nigdy nie wymieniałem ani paska ani łańcucha

a w branży już 11 lathttp://forum.muratordom.pl/images/smilies/biggrin-2.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie poradzić, na co zwracać uwagę przy odbiorze/montażu bramy segmentowej?

 

jak masz dwie to dobrze żeby piloty były zaprogramowane na obsługę dwóch bram no i oczywiście żeby działały ;) No i pełna instrukcja! Nas bardzo dobrze przeszkolono z obsługi. Najpierw Pan wszystko wytłumaczył i pokazał a potem wezwał mnie i małża do odpowiedzi. Musieliśmy sami ręcznie bramy otworzyć, zamknąć, z pilota też co w razie braku prądu bo to ważne, jak zamknąć szczelinę wentylacyjną - bo to akurat mało kto wie i np nakleja uszczelki drzwiowe żeby nie wiało zimą bo monterzy zapomnieli powiedzieć jak itp itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem wycenę na bramę Hormanna o wymiarach 2500x2125 w kolorze titan metalic z automatem Nice i montażem na kwotę 3600 brutto albo netto (nie pamiętam, 7% vatu to nie dużo). Aha, grubość 4cm, sprężyny te tańsze i na łańcuchu. Jak usłyszałem pracę łancucha (podobno kewlarowego) to nie pytałem nawet o pasek :) Brama Wiśniowskiego jakieś 200zł drożej wychodziła. Wycena w Łodzi na Włókniarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Ja zamówiłem koniec końców Normsthala serii Euro. Rozważałem jeszcze Hormanna. Bramy bardzo podobne, cenowo, opiniami i wydaje mi się że jakością również. Zdecydował argument estetyczy - w kolorze który chcieliśmy Hormann nie robi segmentów bez przetłoczeń - a na takim nam zależało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Masz już zainstalowaną tą bramę?? jak sie sprawuje? Chciałbym się coś więcej dowiedzieć o niej od uzytkowników bo z ulotek wiem już tyciu tyciu. Zastanawiam się poważnie nad kupnem tej bramy w rozmiarze 2500x2350mm. Jak wygląda sprawa uszczelnień i montazu w garażu? montujesz ją głęboko w ścianie, na styku ściany z ociepleniem czy wysuniętą w ocieplenie?

 

narazie robie dach. Bramę będę montować w grudniu, nie mam pojecia jak :) Chyba najlepiej wiedzą to ci montujący :)

 

Jeżeli jesteś ze Śląskt to podjedź sobie do firmy Perfekct Ruda Ślaska plac teatralny 6. Oni mają u siebie ta brame zamontowaną i mozna się dokładnie przyjżeć co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bramę segmentową Hormann'a 4000x2125. Zakupiona i zamontowana w połowie tego roku - wraz z napędem supramatic, dodatkowym pilotem, wyłącznikiem garażowym, montażem i 7%VAT wyszła mnie 5300,00

Całośc kupiona u dystrybutora w Chorzowie - firmy Paneltech.

Dobra cena, szkoda że tak daleko,

Ja montuję 4500x2125 i wołają ok. 6tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dzisiaj zamontowano mi Normstahla Eurotwin w kolorze ciemny dab. Ładna jest. :)

Oglądałem Wiśniowskiego, Hormana, Normstahla i Novoferm. IMHO Normstahl jest najlepiej dopracowany w szczegółach.

Wymiar: 2250X5000 plus przewyższenie 27cm, fotokomórka, dwa piloty, szybki napęd. Cena 8300brutto.

http://img145.imageshack.us/img145/7198/p1010027oy.jpg

Edytowane przez Croolick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Croocolik, wicę w tym reklamę.

A gdzie na zdjęciu te fotokomurki?

A gdzie w nas patryiotyzm bo chyba Norm... i Horm... to w połowie china a Wiśniowski to chyba firma dająca chleb 1000 pracowników którzy może u Pana coś kupią.

Co do Norm... to zobaczymy jak będą problemy.

Na zachodzie niemiec, francuz, itp patrzy na swoją markę i wie że kasa zostaje u niego, a u nas china, indie itp i narzekamy że mało kasy, może zacznijmy dać zarabiać sobie samym, ale to tylko pewnie puste słowa.

Ja wole sąsiadowi, firmie Polskiej która robi na komponetach wyprodukowanych w Polskich firmach zapłącić niż zasilać kase zachodowi.

Więc nie ma co się szczycić zakupem tylko współczuć, bo dobijamy samych siebie, myślę że to Pana nie dopadnie a jak tak to trzeba wyjechać za granicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamontowac brame uchylna na konstrukcji ze slupkow ogrodzeniowych betonowych? Chodzi o brame uchylna w kolorze Winchester, kto taka robi 3500 mm?

Link do "garazu"...

 

 

Czy stosuje sie napedy do bram uchylnych?

Ogolnie co polecacie w moich realiach (priorytet taniosc + sterowanie na pilota).

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...