Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Konto usunięte_12*
Ze szczerym sercem nie polecam bram KRISPOL.

KRISPOL -STANOWCZE NIE !!!

 

Ja również :mad:

F-ma KRISPOL nie informuje swoich potencjalnych klientów PRZED ZAKUPEM, że najwyższa sekcja (panel) bramy o szerokości przekraczającej 4 metry ma prawo SIĘ WYBOCZYĆ.

I że jest to zjawisko NORMALNE :jawdrop:

W efekcie "uzyskujemy" NIECO przewiewny garaż , co zimą raczej komfortu nie zapewnia. Jest to informacja z pierwszej ręki (od szefa działu reklamacji tej "firmy").

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również :mad:

F-ma KRISPOL nie informuje swoich potencjalnych klientów PRZED ZAKUPEM, że najwyższa sekcja (panel) bramy o szerokości przekraczającej 4 metry ma prawo SIĘ WYBOCZYĆ.

I że jest to zjawisko NORMALNE :jawdrop:

W efekcie "uzyskujemy" NIECO przewiewny garaż , co zimą raczej komfortu nie zapewnia. Jest to informacja z pierwszej ręki (od szefa działu reklamacji tej "firmy").

 

tylko jeden panel się wyboczył? i to ten na samej górze? ten co jest wzmocniony ceownikiem alu z uszczelką?

a reszta paneli nie?

Dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
tylko jeden panel się wyboczył? i to ten na samej górze? ten co jest wzmocniony ceownikiem alu z uszczelką?

a reszta paneli nie?

Dziwne.

 

Rzeczywiście....DZIWNEEEE :rolleyes:

Bo żadnego ceownika alu nie ma i nie było.

Za to, gdy zgłosiłem reklamację, chciano mnie "uszczęśliwić" dokręceniem CIĘŻKIEJ STALOWEJ BELKI :jawdrop: o przekroju "omega".

Nieprawdaż, że DZIWNEEEE???

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
przy duzych szerokościach te "cieżkie stalowe belki o przekoroju omega"(omegi) muszą być stosowane!

 

Chyba takiej belki nie widziałeś!!! :jawdrop: Czy stosują je zawsze (przy szerokich bramach) wszystkie firmy??

Gdybym o tym wiedział przed zakupem, to bym pewnie zrobił dwie oddzielne bramy. "Grzech" KRISPOL'u polega na tym, że mnie o tym nie uprzedzono!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
Większość(?) firm stosuje wzmocnienia przy szerokich bramach. sobieradek a w czym Ci przeszkadza "ciężar tej belki" ? Przy takiej szerokości masz na pewno automat ? Wzmocnienie jest od wewnątrz i jakoś mi nikt się nie skarżył, że jemu się nie podoba - nawet klienci chwalili.

 

Większość? To jednak są firmy, które POTRAFIĄ robić bramy bez tego żelastwa?:D Szkoda, że na taką nie trafiłem!

Widzę, że mam do czynienia z Obrońcami "z urzędu" (czyli reprezentantami "firmy" KRISPOL), bo nie ustosunkowaliście się do mojego koronnego zarzutu, że PORZĄDNA FIRMA powinna o tej "normalności" (albo swojej nieumiejętności wykonania szerszych bram bez wzmocnień) lojalnie klienta uprzedzać. A to jest niewybaczalne! :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość? To jednak są firmy, które POTRAFIĄ robić bramy bez tego żelastwa?:D Szkoda, że na taką nie trafiłem!

Widzę, że mam do czynienia z Obrońcami "z urzędu" (czyli reprezentantami "firmy" KRISPOL), bo nie ustosunkowaliście się do mojego koronnego zarzutu, że PORZĄDNA FIRMA powinna o tej "normalności" (albo swojej nieumiejętności wykonania szerszych bram bez wzmocnień) lojalnie klienta uprzedzać. A to jest niewybaczalne! :yes:

 

Ja mam 4,5 m wiśniowskiego, co jest w środku panela trudno powiedzieć ale na najwyższym panelu mam taką listwę aluminiową pewnie wzmacniającą konstrukcję pierwszego panelu. Szczerze mówiąc nie przeszkadza mi to i tak automat targa tę bramę do góry, ręcznie też już ją podnosiłem i spokojnie płeć piękna sobie z nią poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość? To jednak są firmy, które POTRAFIĄ robić bramy bez tego żelastwa?:D Szkoda, że na taką nie trafiłem!

Widzę, że mam do czynienia z Obrońcami "z urzędu" (czyli reprezentantami "firmy" KRISPOL), bo nie ustosunkowaliście się do mojego koronnego zarzutu, że PORZĄDNA FIRMA powinna o tej "normalności" (albo swojej nieumiejętności wykonania szerszych bram bez wzmocnień) lojalnie klienta uprzedzać. A to jest niewybaczalne! :yes:

reprezentant to ja może będę ale w piłke nożną jak mnie smuda powoła,a powołuje wszystkich:)

to że ci nikt nie powiedział że musi być to źle ale napewno nie kupiłeś prosto z firmy.a to że ci omegi przeszkadzaja to już troszeczke wyolbrzymianie ale każdy może mieć inne zdanie. i możesz im już nie wybaczyć haha

wyginanie paneli powstaje na skutek ciężaru bramy. omgi są po to by brama nie uginała się na środku jak ją podnieesiesz do góry i zostawisz otwartą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesująca diagnoza ale raczej błędna.

 

hmm to szkolenia psia mać nic nie dały;/

a pan powiedział wyginanie paneli bram o duzych szerokościach powstaje na skutek a)działania warunków atmosferycznych ,takich jak słońce itp

b) przy podniesionej bramie paneele bramy uginają się tworząc łuk

c) d) nie pamiętam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a)działania warunków atmosferycznych ,takich jak słońce itp

I tu jest właśnie mniej więcej wyjaśnienie tematu. Głównie chodzi o różnicę temperatur wewnątrz i na zewnątrz

b) przy podniesionej bramie paneele bramy uginają się tworząc łuk

Lepiej nie chwal się jaka firma ma tak tandetne panele, że wyginają się pod własnym ciężarem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
wyginanie paneli bram o duzych szerokościach powstaje przy podniesionej bramie paneele bramy uginają się tworząc łuk

 

A u mnie przy OPUSZCZONEJ bramie jest ok. 1,5 cm odległości górnego panela od uszczelki, i to przez "okrągły" rok (a więc niezależnie od różnic temperatur). Brama przy tym opiera się dolną uszczelką na progu. Górny panel jest więc częściowo odciążony.

A ta szczelina jest (według KRISPOL'u) zjawiskiem NORMALNYM :eek:

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
to że ci nikt nie powiedział że musi być to źle ale napewno nie kupiłeś prosto z firmy.

A co ma piernik do wiatraka? Produkt jest "firmy" KRISPOL i zmontowany przez współpracującą montażownię.

wyginanie paneli powstaje na skutek ciężaru bramy. omgi są po to by brama nie uginała się na środku jak ją podnieesiesz do góry i zostawisz otwartą

Właśnie piszę powyżej, że u mnie najwyższy panel jest wygięty przy bramie OPUSZCZONEJ :jawdrop: Zimno "zawiewa" więc przy bramie zamkniętej.

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
co jest w środku panela trudno powiedzieć ale na najwyższym panelu mam taką listwę aluminiową pewnie wzmacniającą konstrukcję pierwszego panelu.

 

A co byś powiedział, gdyby ci dopiero w wyniku interwencji chciano dokręcić taką stalową "beleczkę" o gabarytach przekroju poprzecznego ok. 10 x 10 cm? :rolleyes:

 

Reasumując powyższą dyskusję NIE POLECAM "KRISPOL"u przy zakupie JAKICHKOLWIEK bram z uwagi na brak ważnych informacji i lekceważenie klienta!

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...