Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Powiem tak, że pomiar był przez pracownika tej firmy. Swoją drogą niezły fachowiec.

Ale ja nie chce sie doszukiwać tutaj ich winy, poprostu w ferworze budowy nie wpadłem na tak genialny pomysł,

że bede walił twarzą po prowadnicy za każdym razem kiedy bede wchodził do garażu.

albo w trakcie pomiaru nie sluchałeś co mówi fachowiec od pomiaru, uważająć, że wiesz lepiej co chcesz, albo

fachowiec od pomiaru był jeszcze wiekszym amatorem niz Ty.

Bo pomiar nie polega tylko na zdjęciu wymiaru, ale również uswiadomieniu Inwestorowi nespodzianek z jakimi sie może spotkać.

Poza tym jak większość Inwestorów nie opierałeś se na jednej wycenie i pomiarze tylko kilku - nikt Ci nie zwrócił uwagi na czekającą Ciebie niespodziankę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tej firmie kupiłem wcześniej Okna, byłem bardzo zadowolony i nigdzie indziej nie jeździłem za bramą garażową.

Nie miałem innych wycen.Pojechałem i zamówiłem. Ludzie gdyby wszyscy budujący wiedzieli wszystko to nie było by tego forum.

I CZY MOŻE WRESZCIE ZAUWAŻYCIE JEDNA RZECZ, ZE DO TEJ PORY NIE ZWALIŁEM WINY NA DYSTRYBUTORA, NA HANDLOWCA,

A WY TYLKO PIERD . . . , że to moja wina itd itp. Czy ja napisałem, że to nie moja wina?

Tylko czy q..wa w normalnym cywilizowanym świecie nie da sie wymienić jednej bramy, dopłacić i wziąć drugą ?:bash:

W czym jest problem? W tym, że Hormann ma mnie w du.... , czy dystrybutor rzeczywiście nie może tej bramy wymienić u Hormanna?

A może to dystrybutor TMT Wadowice kładzie lage na klienta, bo ma zaliczkę.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzenie "H" pozwala by brama wjechał jakiś odcinek pionowo w górę po nadprożu i dopiero później "skręciła". Takie rozwiązanie powinno pozwolić "ominąć" otwór drzwiowy górą.

A co do "mania w d...e": twoja brama została wyprodukowana w konkretnym rozmiarze, typie i kolorze. Różnorodność oferty powoduje, że na 100 sprzedanych bram czasem tylko 2-3 się powtarzają. Dlatego nie bądź zdziwiony, że nikt nie chce lokować swoich pieniędzy w twoją bramę na bliżej nie określony czas. Zaproponuj wzięcie bramy w komis albo wystaw z dobrą cenę na allegro. Sam się przekonasz czy łatwo ją sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie mocowania H. Jakoś nikt mi tego nie zaproponował.

Czy trzeba zamawiać jakąś specjalną prowadnice, czy można modyfikować tą która jest przy bramie?

Taka prowadnica H całkowicie rozwiązała by mój problem

Czekam aż brama się sprzeda. Dziwi tylko fakt, że nikt nie odpisał do dziś na moje maile.

Na moją bramę miałem czekać 6 tyg, a była po 2 tyg,leżała sobie na magazynie Hormanna w Sosnowcu

i spokojnie czekała na klienta. Nikt nie robił jej na moje specjalne zamówienie.

Ma typowe przetłoczenie M i kolor Orzech. grubość 40 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo każdy Inwestor tak robi. Ja też. Rozumiem, że Ty nie.....

 

Ja tez tak robie jak każdy i okna zamówilem właśnie u nich bo oferta spośród wielu była najsensowniejsza,

po co miałem zamawiać brame u kogoś innego jak dostałem dobrą oferte od kogoś sprawdzonego ?

 

bwojtek co z tą prowadnicą? Musze ją dokupić czy da sie wykombinować coś z ta która jest przy bramie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bwojtek co z tą prowadnicą? Musze ją dokupić czy da sie wykombinować coś z ta która jest przy bramie?

Niestety nie wiem jakimi dokładnie elementami różnią się prowadzenie normalne od "H" ale z tego co się orientuję, to różnice są duże i nie jest to tylko "zestaw dozbrajający". Najlepiej zadzwoń bezpośrednio do Hormanna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROSZĘ O OPINIE NA TEMAT BRAMY Z PROWADZENIEM BOCZNYM NORMSTAHL

 

Witam mam problem z wyborem bramy do garażu gdyż nie mogę zamontować segmentowej z powodu różnicy poziomów miedzy domem a garażem 35cm. Szukam alternatywy dla niej może właśnie tak jak w tytule tylko czy to dobre bramy proszę o opinie z góry dziękuję może ktoś mi jeszcze coś innego doradzi jak sobie z tym poradzić.

Edytowane przez markon2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normstahl to czołowy producent bram. Spokojnie możesz inwestować. Natomiast problemem może być odpowiedni sprzedawca/montażysta. Tak jak w oknach - profil i reszta składników z najwyższej półki a wykonawca spartolić może wszystko i zamiast produktu bezawaryjnego zapłacisz za nowy szmelc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normstahl to czołowy producent bram. Spokojnie możesz inwestować. Natomiast problemem może być odpowiedni sprzedawca/montażysta. Tak jak w oknach - profil i reszta składników z najwyższej półki a wykonawca spartolić może wszystko i zamiast produktu bezawaryjnego zapłacisz za nowy szmelc.

 

Ogółnie to brama mi sie podoba choc nie widzialem jej na zywo i nie wiem jak to wszystko działa. Szczególnie nutruje mnie zamontowanie prowadzen na posadzce czy nie jest to kłopotliwe,czy moze przeszkadzac i sprawiac jakies kłopoty w uzytkowaniu. Cena takiej bramy tez jest dosc wysoka ale nie mam mozliwosci załozenia segmentowej a chciałbym ciepła brame a roletowa mi tego nie da. Moze znajdzie sie na forum jakis uzytkownik tej bramy i cos o niej napisze.POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boczna brama Normstahla nie sprawia większych kłopotów ale bardzo ważny jest jej precyzyjny montaż (a to niewielu potrafi). Niestety brama z uwagi na zastosowanie uszczelek szczotkowych nie jest tak szczelna jak "tradycyjna górna". Należy też dbać o czystość dolnej szyby prowadzącej. W nowym wykonaniu dostępna jest szyba mocowana "na posadzkę", która upraszcza montaż i gwarantuje wg mnie lepszą szczelność dołem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BWOJTEK dzieki za jakies info na temat tej bramy ale wydaje mi sie ze i tak ta brama bedzie chyba zatrzymywala wiecej cieppła w srodku nizeli rolowana o grubosci panela 20mm . A ty co bys mi polecil za brame prócz segmentowej górnej tak aby byla dobrą alternatywa na wyjscie z mojej sytuacji.Garaz bedzie ogrzewany a wiec zalezy mi na parametrach cieplnych . Mosiałbym zobaczyc na zywo gdzies prace tej bramy i ocenic jak to wszystko pracuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
no ty raczej byś tego nie zrobił! poproś o pomoc w dodaniu fotek i zobaczymy ten wynalazek!

 

Wykonanie fotek okazało się niepotrzebne, bo dzisiaj Firma KRISPOL niezwykle pozytywnie mnie zaskoczyła montując GRATISOWO nowy napęd SOMFY (z 2-letnią gwarancją).

I szczeliny już nie ma (napęd ją zlikwidował!) :D :wiggle:

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie fotek okazało się niepotrzebne, bo dzisiaj Firma KRISPOL niezwykle pozytywnie mnie zaskoczyła montując GRATISOWO nowy napęd SOMFY (z 2-letnią gwarancją).

I szczeliny już nie ma (napęd ją zlikwidował!) :D :wiggle:

 

No i widzisz wszystko dobrze się skończyło:D.

A szklanka zawsze do połowy pełna :)

No i firmie KRISPOL zamiast ubyć 7 klientów przybędzie 3 nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...