Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

PROSZĘ O OPINIE NA TEMAT BRAMY Z PROWADZENIEM BOCZNYM NORMSTAHL

 

Witam mam problem z wyborem bramy do garażu gdyż nie mogę zamontować segmentowej z powodu różnicy poziomów miedzy domem a garażem 35cm. Szukam alternatywy dla niej może właśnie tak jak w tytule tylko czy to dobre bramy proszę o opinie z góry dziękuję może ktoś mi jeszcze coś innego doradzi jak sobie z tym poradzić.

 

 

Zakupiłem 5-metrową bramę Normstahl g30 u autoryzowanego przedstawiciela firmy w Zielonej Górze. Brama ciągle się psuje - była już naprawiana ponad 30 razy. Wymieniane były panele, rolki, napęd, wreszcie zamieniono panele bramy na nowe g60. Brama nadal się psuje. Naprawy trwają nawet kilka miesięcy. Wówczas bramy najczęściej nie można użytkować i samochody stoją przed pustym garażem. Firma nie jest w stanie naprawić bramy, więc zaczęła zarzucać, że brama jest niewłaściwie użytkowana - rzekomo na bramę działają bardzo duże siły zewnętrzne, które nie pozostawiają jednak żadnych widocznych śladów. Odradzam zarówno ze względu, na jakość bramy jak i sposób traktowania klientów. Brama jest użytkowana idealnie. Moim zdanie brama jest także fatalnie zamontowana. Firma nie jest zainteresowana, aby sprawdzić swojego autoryzowanego przedstawiciela. Obsługa klienta nie z tej epoki. Klient ma zakupić bramę, później jest intruzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnie użytkowana? Sorry, ale coś tu nie tak. Jeśli sie psuje to nie jest użytkowana.

Jeśli była naprawiana ponad 30 razy (?!!!?? - ja bym po 5 razie stracił cierpliwość) - to jak to ma się przekładać na niechęć fabryki do sprawdzenia przedstawiciela?

Sorry, ale to niewiarygodne i jak na mój nos pachnie walką między lokalnymi sprzedawcami.

Ale może utrzesz mi tego nosa i pokażesz tu swoją bramę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30razy naprawiana?

naprawy trwają po kilka miesięcy?

a kiedy ją zakupiłeś? bo wychodzi na to, że masz niekończącą się gwarancję.

rozumiem, że poza autoryzowanym punktem sprzedaży o całym problemie poinformowałeś Normstahl - wysłałeś pismo z kopiami zgłoszeń reklamacyjnych?

i co rozumiesz przez idealnie użytkowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem 5-metrową bramę Normstahl g30 u autoryzowanego przedstawiciela firmy w Zielonej Górze. Brama ciągle się psuje - była już naprawiana ponad 30 razy. Wymieniane były panele, rolki, napęd, wreszcie zamieniono panele bramy na nowe g60. Brama nadal się psuje. Naprawy trwają nawet kilka miesięcy. Wówczas bramy najczęściej nie można użytkować i samochody stoją przed pustym garażem. Firma nie jest w stanie naprawić bramy, więc zaczęła zarzucać, że brama jest niewłaściwie użytkowana - rzekomo na bramę działają bardzo duże siły zewnętrzne, które nie pozostawiają jednak żadnych widocznych śladów. Odradzam zarówno ze względu, na jakość bramy jak i sposób traktowania klientów. Brama jest użytkowana idealnie. Moim zdanie brama jest także fatalnie zamontowana. Firma nie jest zainteresowana, aby sprawdzić swojego autoryzowanego przedstawiciela. Obsługa klienta nie z tej epoki. Klient ma zakupić bramę, później jest intruzem.

 

no to zostały jeszcze tylko prowadnice i napęd no i masz kolego nową bramę.

Więc w czym problem? Co się psuje?

No i co za siły zewnętrzne, kosmici ? :D

Oj, coś mnie po kościach drze, że finlandia ma rację :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napęd już był wymieniany, więc tylko prowadnice zostały.

 

 

Nie jestem przedstawicielem konkurencyjnej firmy. Bramę, o której piszę użytkuję w swoim domu. Faktycznie trudno powiedzieć, że bramę użytkuję. Czas użytkowania bramy i okres, w którym brama jest popsuta i oczekuję na naprawę właściwie się równoważy. W związku z tym, że naprawy przeciągały się przysługiwało mi prawo do przedłużenia gwarancji o okres, w którym brama nie nadawała się do użytku. O naprawach informowałem formę Normstahl a także zgłaszałem, że mam wątpliwości czy brama została prawidłowo zamontowana. Informowałem, ze brama nie zamyka się równo, tzn. po zamknięciu widać, że raz jedna strona jest niże a raz druga strona. Różnica wynosi nawet 3 cm. Prześwitu pod bramą zazwyczaj nie ma bo na dole bramy znajduje się kilkucentymetrowa guma. Mam także uwagi do sposobu zamontowania bramy. Przesyłałem zdjęcia do firmy Normstahl. Odpowiedź była tylko jedna – należy skontaktować się z serwisantem. Ten przyjeżdżał, twierdził, że to normalne, iż brama 5-metrowa zachowuje się w taki sposób, naprawiał usterkę i tak do następnej naprawy. Wreszcie otrzymałem odpowiedź, że brama została uszkodzona w wyniku „działania na bramę dużej siły zewnętrznej”. Chyba kosmici! Mówiąc o tym że brama jest użytkowana idealnie mam na uwadze fakt, że brama jest otwierana i zamykana tylko automatycznie, chociaż producent dopuszcza także otwieranie ręczne. Do bramy boję się dotknąć. Serwisant twierdził, że jak wiatr zawieje piskiem, to może to spowodować awarię bramy.

Oto zdjęcia (w załączeniu) jak brama została przymocowana. Normstahl nic na moje uwagi nie odpowiedział. Prosiłem nawet, aby przysłał innego serwisanta, żeby sprawdził zamontowanie – bezskutecznie!

 

 

 

 

 

100_1244.jpg100_1247.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam andrzejala.z tego co widze na zdięciach,to brama będzie zawsze chodziła źle-po 1 brak sróbek mocujących na bębnach,ale to można przeboleć ale najważniejsze jest to że montażyści pozamieniali sprężyny-prawa na lewą a lewa na prawą.po 2czy zdięcia były robione na zamkniętej bramie czy jednona otwartej dopołowy.po 3 wedłóg zdięć brama niema poziomu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyna "czerwona" jest z prawej więc nie są zamienione. Nie mam też pojęcia o jakiej śrubie blokującej bęben piszesz?

Przy lewej sprężynie jest źle nawinięta linka. Tak się dzieje, jeżeli sprężyny nie są napięte dostatecznie mocno lub źle ustawione względem siebie na "sprzęgle wału".

 

I jeszcze jedna sprawa: Normstahl bardzo dba o swoją opinię. Nie wiem kogo i w jaki sposób informowałeś o swoich problemach. Jestem jednak przekonany, że jeżeli informacja trafi do przedstawiciela regionalnego lub jego zwierzchnika to na pewno pomogą jeżeli faktycznie wina jest po stronie bramy lub jej montażu.

Edytowane przez bwojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również chciałbym zapytać o bramę Normstahl. Mam bramę szerokości 5m. Kolor dąb mocca. Na trzech panelach od dołu zamontowane są omegi. W sumie paneli jest 4. W słoneczne dni takie jak teraz bram już w godzinach porannych (8-9) odkształca się i wygina na zewnątrz. Strzałka wygięcia po środku bramy wynosi około 3-4 cm. Brama skierowana jest na wschód i może lekko na południe. Czy to normalne żeby tak się wyginała. Jak powraca do swojego położenie to zauważyłem, że panele nie przylegają do siebie. Po bokach są prawie styczne a środkiem jest około 0,5 cm przerwa. Powoduje to że jak się patrzy na bramę od frontu to nie tworzy ona jednolitej płaszczyzny tylko wyraźnie zauważa się gdzie panele się łączą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również chciałbym zapytać o bramę Normstahl. Mam bramę szerokości 5m. Kolor dąb mocca. Na trzech panelach od dołu zamontowane są omegi. W sumie paneli jest 4. W słoneczne dni takie jak teraz bram już w godzinach porannych (8-9) odkształca się i wygina na zewnątrz. Strzałka wygięcia po środku bramy wynosi około 3-4 cm. Brama skierowana jest na wschód i może lekko na południe. Czy to normalne żeby tak się wyginała. Jak powraca do swojego położenie to zauważyłem, że panele nie przylegają do siebie. Po bokach są prawie styczne a środkiem jest około 0,5 cm przerwa. Powoduje to że jak się patrzy na bramę od frontu to nie tworzy ona jednolitej płaszczyzny tylko wyraźnie zauważa się gdzie panele się łączą.

 

Może jeszcze doprecyzuję. Omegi firma zamontowała po tym jak zgłosiłem że w marcu przy temperaturze około -10 stopni brama wygina się na zewnątrz ze strzałką wygięcia około 5 cm. Środkiem się wyginał do zewnątrz a u góry w rogach tworzyły się wtedy kilkucentymetrowe szpary (około 2cm). Brama wówczas nie chciała się otwierać. Ani z automatu ani ręcznie. Po dwóch miesiącach,właśnie teraz (13 maja) przyjechali i zamontowali te omegi. Robili to przy pochmurnej i w sumie chłodnej pogodzie. Brama była w swoim położeniu. Ale na drugi dzień jak tylko słonko troszkę błysło, było ze 18 stopni brama znowu się wygięła tylko może nie 5cm a 3 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bwojtek nie chcę się rozwodzić czemu rejestrowane w styczniu a piszę teraz. Była jakaś ciekawa reklama muratora, nie pamiętam myłślałem że skorzystam. Piszę bo mam problem. Nie znam się na bramach. Z tego co czytam ty się na tym znasz. Więc jak możesz to podpowiedz coś i pomóż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...