Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Konto usunięte_12*
Brama wówczas nie chciała się otwierać. Ani z automatu ani ręcznie.

 

Uuuufff! Odetchnąłem. Znaczy to, że u mnie nie było aż tak źle ;) A i tak producent zaskoczył mnie swoją dbałością o dobrą opinię i markę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sprężyna "czerwona" jest z prawej więc nie są zamienione. Nie mam też pojęcia o jakiej śrubie blokującej bęben piszesz?

Przy lewej sprężynie jest źle nawinięta linka. Tak się dzieje, jeżeli sprężyny nie są napięte dostatecznie mocno lub źle ustawione względem siebie na "sprzęgle wału".

 

I jeszcze jedna sprawa: Normstahl bardzo dba o swoją opinię. Nie wiem kogo i w jaki sposób informowałeś o swoich problemach. Jestem jednak przekonany, że jeżeli informacja trafi do przedstawiciela regionalnego lub jego zwierzchnika to na pewno pomogą jeżeli faktycznie wina jest po stronie bramy lub jej montażu.

 

Widzę, że znasz się na bramach. Może mi jeszcze trochę podpowiesz. W odmowie uznania reklamacji poinformowano mnie, że "uszkodzenia są wynikiem działania na bramę dużej siły zewnętrznej i mogły powstać tylko w wyniku nieodpowiedniego użytkowania bramy garażowej, np. szarpania jej do góry." Kiedy na piśmie nie zgodziłem się z tą opinią odpisano mi, że "uszkodzenie polegające na odwinięciu się linki nośnej z bębna jest wynikiem działania na bramę dużej siły zewnętrznej, przy odłączonym napędzie bramy i mogło powstać tylko w wyniku nieodpowiedniego użytkowania bramy garażowej, np. szarpania jej do góry." Tyle dosłownie mi odpowiedziano. Oczywiście bramy nie odłączałem od napędu (nie było takiej potrzeby), poz tym producent dopuszcza ręczne otwieranie bramy w razie braku prądu. Ale czy taka sytuacja w ogóle mogła zaistnieć. Z jaką siłą musiałbym szarpać bramą, która ma 5 metrów szerokości i ponad 2 metry wysokości, aby podnieść ją szybciej zanim sprężyna zwinie linkę. Przecież linka jest zwijana na rolkę przez sprężynę. Poinformowałem Normstahl w Zielonce, ale oni nie wysili się nawet na komentarz. Przytoczyli jedynie zdanie serwisanta. Od piątku próbuję dodzwonić się do działu reklamacji w Zielonce, lecz bezskutecznie - nikt nie odbiera telefonu. W dziale handlowym podają mi różne powody nieobecności. Jeżeli potrzebujesz mogę zrobić dodatkowe zdjęcia tylko powiedz jakie. W tej chwili sprężyna po tej stronie, gdzie linka jest źle nawinięta jest znacznie luźniejsza niż z drugiej strony. Na tą stronę jest także przekrzywiona brama, tzn brama od strony źle nawiniętej linki jest niż o jakieś 5 cm. Rolka niemalże wypada z prowadnicy. Brama już wcześniej miała tendencje do przekrzywiania, ale serwisant twierdził, że to normalne przy tak dużej bramie. Mogę także przesłać zdjęcia. Jeżeli możesz to proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku intruzem jest Autoryzowany Punkt Serwisowy. Brama zakupiona została w 2005r z tytułu 3 uzasadnionych reklamacji oraz oględzin niezależnych serwisantów (Wrocław,Poznań) całkowity produkt został wymieniony na zupełnie fabrycznie nowy.Całkowity koszt demontażu jak i montażu przejął na siebie serwisant. Po kolejnych niespełna 2 latach użytkowania doszło do awarii , do dnia dzisiejszego nie wpłynęła oficjalna pisemna reklamacja z opisem usterki.Jeżeli odblokujemy bramę od napędu w przypadku braku prądu i otworzymy bramę ręcznie zbyt szybko ja podnosząc może dojść do odwinięcia się linki z bębna nawojowego co tez się stało w tym przypadku ( po dokonaniu oględzin) nie można myśleć ,że ma się wieczystą gwarancję, z racji sprawowanego stanowiska.Wystarczy wyrazić chęć zapłaty za usunięcie usterki a nie pisać nieprawdę na forum, co tym bardziej utwierdzi w przekonaniu serwisantów , że do dziś istnieją ludzie, którzy za swoje błędy obwiniają innych.( 20 gratisowych wizyt programowania automatu z tytułu rozprogramowania poprzez ręczne otworzenie bramy i uruchomienie przycisku pilota). Moim zdaniem brama zamontowana idealnie , użytkowana fatalnie(firma montująca z 20 letnim stażem).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyna "czerwona" jest z prawej więc nie są zamienione. Nie mam też pojęcia o jakiej śrubie blokującej bęben piszesz?

Przy lewej sprężynie jest źle nawinięta linka. Tak się dzieje, jeżeli sprężyny nie są napięte dostatecznie mocno lub źle ustawione względem siebie na "sprzęgle wału".

 

 

I jeszcze jedna sprawa: Normstahl bardzo dba o swoją opinię. Nie wiem kogo i w jaki sposób informowałeś o swoich problemach. Jestem jednak przekonany, że jeżeli informacja trafi do przedstawiciela regionalnego lub jego zwierzchnika to na pewno pomogą jeżeli faktycznie wina jest po stronie bramy lub jej montażu.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyglądzie sprężyn nadal jestem za tym że sprezyny sa odwrotnie zamontowane nie mówiąc o bębnach.linka powinna sie nawijac od zewnątrz do srodka a nie tak jak na zdięciach.

Nie było mnie cały tydzień więc dopiero teraz mogę odpisać.

W bramie G60 w przeciwieństwie do EURO linka nawija się od środka bramy w kierunku zewnętrznym. Zresztą jeżeli autor zdjęć ma jakieś wątpliwości to rolki mają oznaczenia R i L (pRawa i Lewa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najważniejsze, żeby nie zaśmiecać forum reklamami zamiast wymieniać opinie... gość wali tym salonem w każdym swoim poście chyba...

nie unikniesz tego - najlatwiej poznac kogos takiego, jak ma 1-10 postów i od razu wychwala cos lub kogoś.

choc w przypadku AndrzejaL ta reguła nie potwierdzila się - tak to jest z wyjatkami, ze potwierdzają regułę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Wykonanie fotek okazało się niepotrzebne, bo dzisiaj Firma KRISPOL niezwykle pozytywnie mnie zaskoczyła montując GRATISOWO nowy napęd SOMFY (z 2-letnią gwarancją).

I szczeliny już nie ma (napęd ją zlikwidował!) :D :wiggle:

 

Widzisz dobry producent zawsze zareaguje pozytywnie, ja miałem niestety inne doswiadczenia z brama hormana dostłem pismo(wyginanie panela) że tak może sie dziać i dowidzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
ja miałem niestety inne doswiadczenia z brama hormana dostłem pismo(wyginanie panela) że tak może sie dziać i dowidzenia

 

I nawet tej "omegi" ci nie zaproponowali??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
Nie bo brama miała 3 metry

 

Ja bym tego tak po prostu nie puścił płazem :mad:

Trochę to będzie kosztowało czasu, ale poszedłbym do:

1. działu reklamacji Hormanna, złożył pisemną reklamację i zażądał dokumentu, na podstawie którego tak twierdzą - np. jakaś norma wewnętrzna(?)

2. gdyby to nie pomogło, to do Federacj Konsumentów

3. a gdyby i to nie pomogło, to do Sądu

Każda ustna odpowiedź tego typu nie powoduje żadnych konsekwencji prawnych i ma na celu zwyczajne "spławienie" delikwenta. Jednak przyjęcie pisemnej reklamacji (z pokwitowaniem odbioru) jest już brzemienne w skutki i producent będzie musiał potraktować cię poważnie, bo wie, że sformułowanie podobnych "dyrdymałów" na piśmie wywoła dalsze skutki prawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
witam, dostałem (a w zasadzie usłyszałem) wycenę na bramę Wisniowskiego:

wymiar 240x210, brama z paneli bez przetłoczeń, kolor złąty dąb woodgrain, z pilotem oraz klamką (standardowe),automat nice. Pan chce za to równo 4 tysiące (montaż wliczony w cenę). Warto?

Moja brama w październiku 2010, dokładnie taka jak Twoja(prawie, 2400x21250, tylko panele z przetłoczeniem szerokim. Zapłaciłem 3400zł z montażem. ZObacz w dzienniku zdjęcia. Trochę teraz chyba podrożało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...