Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

To nie było uniesienie, a jedynie jęk wynikający z bezradności :) a na brak luzu nie narzekam.

Przy normalnych problemach nie zwykłem olewać Klientów (chociaż oni czasem mogą odnieść takie wrażenie), ale mając taką jedną czy drugą sprawę.. no złość mnie ogarnia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To nie było uniesienie, a jedynie jęk wynikający z bezradności :) a na brak luzu nie narzekam.

Przy normalnych problemach nie zwykłem olewać Klientów (chociaż oni czasem mogą odnieść takie wrażenie), ale mając taką jedną czy drugą sprawę.. no złość mnie ogarnia:)

 

cóż różni są klienci, klienci? raczej ludzie, czasami do rany przyłóż a czasem ręce opadają. wypada mi tylko współczuć upierdliwych a życzyć samych życiowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ten klient nie jest upierdliwy. On po prostu ma problem - mówię to całkiem poważnie - i go rozumiem.

Ja też jak mam jakieś obiekcje co do swojego auta to jadę do serwisu, ale to kosztuje wyłącznie mnie - i czas i dojazd.. i jeszcze "test" w salonie - 80zł za przejechanie się autem i stwierdzenie "można nadal jeździć" lub 400zł za reset komputera...

Ale wściekam się na to, że takie "naprawy" stolarki Klienci traktują jako obowiązkowe, oczywiste i darmowe - w ramach gwarancji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz fin,

okna do serwisu sobie nie przyniesiesz.

jesli masz auto na gwarancji to jadąc z problemem trudno mi uwierzyć, ze musisz bezahlowac 400zl za reset komputera - skoro pojawiaja sie błędy to psim obowiązkiem serwisu jest je usunąć.

ale jesl kupiles auto pgwarancyjne z salonu to nie dziw się, że placisz za wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, reset komputera był już po gwarancji.. przepraszam - nieświadomie wprowadziłem w błąd.

Ps. Dla odmiany, w dostawczym "Fijacie" takie podłączenie do komputeraz zrobili mi dwukrotnie gratis (bo oni tylko tak potrafią naprawiać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,czy bramę garażową segmentową można zamontować w licu ściany lub w świetle otworu a nie od wewnątrz ?

Mam płytę fundamentową i montaż bramy od wewnątrz będzie stanowił wg mnie mega mostek termiczny,część płyty przed bramą będzie wystawiona non stop na niskie temperatury.

dla tego wlasnie nie robi sie ogrzewania w garazu, bo tam jest ten mostek. I jakos patentu na niego nikt nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem bramę NOVOFERM ISO 45 rozmiar 2625x2125

Napęd jaki mi proponują to:

NICE SPIDO FLOR (tylko 2 lata gwarancji)

kompletne zestawy:

- głowica napedu

- szyna z łancuchem

- odbiornik radiowy 14

- pilot 2 -kanałowe

- dodatkowy pilot 2- kanałowy

 

Zastanawiam się czy nie wymienić go (bez dopłaty) na:

Novomatic 403 lub 553 (gwarancja 5 lat)

proponuja:

listwa zębata lub naciąg łańcuchowy (co lepsze?)

szczegóły

http://www.novoferm.pl/pl/novomatic_553.html

 

Ktory lepszy napęd?

Myślełem o Novomatic 553 5lat gwarancji i pilot dwukanałowy (mozna sterowac automatyka bramy garazowej i wjazdowej na działke)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem u siebie, a mam nice, tylko nie pamietam modelu bo ma co najmniej 5 lat, ze po zmianie bramy z uchylnej na segmentowa czasami naped nie ma silly poderwac bramy. Wtesy musze dwa razy wlaczac przycisk pilota. Nic nie mam do nice bo mam rownierz inne napedy i dzialaja swietnie, ale ten w garazu jakby jednak mial za malo sily. Moze byc tez inna przyczyna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze moze to naprawić z autocasco:confused:, jesli je wykupujesz;)

Nie mieszaj gwarancji i ubezpieczenia! Poza tym za autocasco płacisz więc nie jest to darmowe świadczenie. No i moje ubezpieczenia mycia i sprzątania samochodu nie obejmują :(

Edytowane przez bwojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nice SPIDO ma siłownik 650N, do bram o wysokości do 235cm

a

Napęd do bram Novomatic 403 - 24V silnik prądu stałego, zasilany napięciem 230V / 50Hz, 200watt, maksymalna moc pchnięcia i pociągnięcia 500N

tylko ze do tego napędu dokupic:

· do bram uchylnych/ bram segmentowych - iso 9, iso 20, do bram iso 34 i 45 niezbędna jest konsola extra 101

Co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Owszem zapomniałem wspomnieć o tej jednej firmie ...ale niestety ceny mają zabójcze ... za bramę 11000 a inne firmy za taka sama tyle ze z jakimiś przetłoczeniami około 5000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem zapomniałem wspomnieć o tej jednej firmie ...ale niestety ceny mają zabójcze ... za bramę 11000 a inne firmy za taka sama tyle ze z jakimiś przetłoczeniami około 5000

 

Z cenami kolega tez cos przeoczył. 11tys tak ale chyba 6500cm bramy. Sam się zastanawiałem nad taką ale jednak stwierdziłem że to przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cenami kolega tez cos przeoczył. 11tys tak ale chyba 6500cm bramy. Sam się zastanawiałem nad taką ale jednak stwierdziłem że to przesada.

 

Zapomniałem dodać że na jednym kasetonie występuje przeszklenie

 

Brama Normstahl EURO Classic z napędem w wymiarze standard 2500x2375 kosztuje 4700zł netto przeszklenia Monaco to dopłata do tej ceny rzędu 4400zł netto za parę.

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...