Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chyba niezła cena, bo wczoraj liczyłem taką dla Klienta - wyszła mi 7700. Ale pospiesz się - od poniedziałku podwyżka o 8% (przynajmniej tak mi powiedziano).

Ciekawe kto następny podniesie ceny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Poszukuję 2 bram do garażu w kolorze orzech bramy 3200x2800 do niskiego nadproża 16,5cm z automatyką. Jakie mi polecicie Hormann Wiśniowski czy może jakies inne?

Wiśniowski mam wycenę 12080zł z Vat 8% , montażem , 2 pilotami 4 kanałowymi i fotokomórką.

Bramy Pamar Torsystem panel ThyssenKrupp cena 9980 netto z 4 pilotami 4 kanałowymi i montażem.

Bramy wykonane z paneli Kingspan 10350zł + 2000zł montaż

BRAM-BUD (znalazłem na alledrogo) 9800zł z montażem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a szukasz dobrych bram?wiadomo ze cena ma znaczenie ale jakosc idzie z cena!

horman ,krispol,Normstahl takie bym polecił!

 

Dzięki już mi robią wyceny najpóźniej w poniedziałek powinienem je mieć.

 

A inne propozycje wiadomo cena gra rolę dużą, tzn ten sam producent lecz inne punkty sprzedaży i rozbieżność 2000zł

Może ktoś z was ma kontakt do niedrogich sprzedających. U mnie wchodzi jeszcze Vat 23% bo garaż stoi osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki już mi robią wyceny najpóźniej w poniedziałek powinienem je mieć.

 

A inne propozycje wiadomo cena gra rolę dużą, tzn ten sam producent lecz inne punkty sprzedaży i rozbieżność 2000zł

Może ktoś z was ma kontakt do niedrogich sprzedających. U mnie wchodzi jeszcze Vat 23% bo garaż stoi osobno.

 

2tys rożnicy na tym samym produkcje ?niemozliwe!!! albo ktoś nie chce robic i podał cene zaporową albo przedstawiciel krispola na dany region sprzedaje mu po zrowych rabatach!

Koszt zamontowania bramy to mysle w przedziale 500-1000zł 2tys róznicy na samej bramie to zdecydowanie za duzo! nie kiedy dodatki do bramy takie jak silnik zamek awaryjnee rozsprzeglanie itp zrobią taka róznice warto dopytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie jakieś ciepłe uchylne bramy? Potrzebuje bramę z furtką (tj. mniejszymi drzwiami w skrzydle), tego rodzaju bramy segmentowe są bardzo drogie poza tym dodatkowe drzwi raczej tylko na środku bramy no i próg 15 cm. Brama uchylna jest z profili metalowych których pewnie nie za bardzo da się ocieplić. Garaż będzie w bryle budynku i chcę ograniczyć straty ciepła do minimum.

Nie wiem czym jest dla Ciebie satysfakcjonująca "ciepłość" bramy. Żadna brama nie osiąga takich dobrych parametrów jak dobre okna.

Wiśniowski produkuje ocieplane bramy uchylne - nazwa Komfort. Drzwi przejściowe w nich to koszt ok +500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2tys rożnicy na tym samym produkcje ?niemozliwe!!! albo ktoś nie chce robic i podał cene zaporową albo przedstawiciel krispola na dany region sprzedaje mu po zrowych rabatach!

Koszt zamontowania bramy to mysle w przedziale 500-1000zł 2tys róznicy na samej bramie to zdecydowanie za duzo! nie kiedy dodatki do bramy takie jak silnik zamek awaryjnee rozsprzeglanie itp zrobią taka róznice warto dopytać

 

 

Różnica w cenie np:

Normstahl brama g60 w Kielcach 7000zł z montażem ta sama brama w małym mieście oddalonym o 50 kilometrów 6115zł również z montażem

Wiśniowski 7600zł z napędem Wiśniowski ta sama brama w tym samym mieście inny punkt bo z oknami a nie tylko z bramami 6270zł

Hormann 7900zł niestety nie mam porównania bo jak na razie mam wycenę z jednego punktu

 

A co sądzicie o bramach ThyssenKrupp w połączeniu z automatyką Came 4750zł z montażem

 

Najtaniej ona właśnie mnie wychodzi za 2 sztuki 9500zł lub Normstahl 12230zł

 

Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o bramach ThyssenKrupp w połączeniu z automatyką Came 4750zł z montażem

 

nie ma takich bram, thyssenn to producent paneli, panele dobre, ale jak producent sprzedaje tylko panele to trzeba uważać, każda licząca firma dba o swój wizerunek i swoją markę, jeżeli szukasz dobrych bram na thysennie to polecam Krispol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..............

A co sądzicie o bramach ThyssenKrupp w połączeniu z automatyką Came 4750zł z montażem

Najtaniej ona właśnie mnie wychodzi za 2 sztuki 9500zł lub Normstahl 12230zł

Co sądzicie?

 

Tak jak napisać mój przedpisiec :) thyssen to producent paneli - dowiedz się kto jest producentem bramy. Jeśli zdecydujesz się na Normstahl - to na jakości bramy się nie zawiedziesz, jest to solidny producent, moim zdaniem najlepszy.

W lutym Normstahl wprowadza nowy cennik - także wszystkim niezdecydowanym proponuję się pospieszyć !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie może z innej beczki powiedzcie mi czy ma może ktoś bramę hormana tylko tą cieńszą (27mm) dostałem wycenę bramy o ponad 1200 zł taniej o grubej (40mm) i nie wiem czy warto w nią zainwestować czy lepiej dopłacić do grubszej??

 

Sytuacja podobna jak z "ciepłym" i "zimnym" aluminium,3komorówka i 6komorówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Szanowni Forumowicze. Proszę o pomoc licząc na nie Waszą pomysłowość.

Jestem na etapie SSO. Otwór na bramę garażową 5000x2250. Konstruktor zaprojektował a budowlaniec wykonał belkę konstrukcyjną przebiegającą równolegle do nadproża bramy garażowej w odległości ok 1,5m wystającą z sufitu - jak na rysunku - belka oznaczona jako B-6. W rzeczywistości nadproże jest niżej tylko o 5 cm. Chcę zamontować bramę segmentową.

Wiśnowski powiedział: Różnica pomiędzy belką a nadprożem musi wynosić min. 11 cm. Trzeba podkleić pod nadproże 6 cm betonu komórkowego lub styropianu. Trzeba zamontować tylne sprężyny (?).

Herman powiedział: trzeba podkleić jeszcze więcej, chyba 11 cm. (nie pamiętam co o sprężynach)

Normstahl powiedział: nie trzeba tylnych sprężyn. Trzeba podkleić.

 

Wiśniowski powiedział: nie robi się bram uchylnych o tej szerokości bo żaden automat tego nie udźwignie.

Przedsiębiorca z Rybnika handlujący na Allegro automatami powiedział: jak to nie udźwignie, sam takie montowałem i wszystko chodziło.

Budowlaniec powiedział: nie da się skuć kilku cm belki bo mocno zbrojona od samego spodu.

Pomiarowiec Normstahla powiedział: usunąć belkę i zastąpić ją czymś tam (nie wchodzą mi do głowy te nazwy).

Stolarz z Myślenic powiedział: Wstawić po środku otworu belkę i zrobić dwie bramy rozwierne.

 

Nie jestem w stanie zweryfikować od strony technicznej proponowanych rozwiązań. Ostatnie mi nie pasuje z uwagi na estetykę i koszty.

 

Podklejenie nadproża wydłuży mi wizualnie i tak już wysoką ścianę kolankową. Ale z tym sobie jakoś poradzę przy projektowaniu elewacji.

Proszę o podpowiedź, która z bram w wyżej opisanych warunkach może sprawiać najmniej kłopotów. Ewentualnie jakieś inne rozwiązania.

belka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na osiągnięcie planowanych efektów wizualnych jest za późno :cool:

Niezależnie od popełnionych błędów, nie można samowolnie skuwać nadproża czy innych podciągów ! Chyba, że konstruktor zaprojektuje to w innym miejscu, tylko kto za to zapłaci?

 

Pewnie nie będzie wyjścia i trzeba wybrać bramę typową 5000 x 2125, obniżyć nadproże lub zamontować blendę na specjalne kotwy co jest tańszym rozwiązaniem.

Minimalne nadproże dla bram segmentowych z napędem, ze sprężynami skrętnymi tylnymi:

- Hormann - 115 mm

- Normstahl - G 60 - 120 mm

- Normstahl - Euro - 150/165 mm w zależności od napędu

Pamiętaj także, że w bramach tego rodzaju wysokość światła przejazdu będzie jeszcze niższa bowiem dolny panel nie chowa się całkowicie i pozostaje parę cm pod nadprożem.

Skucha po całości, będziesz wjeżdżał wyższą bryką z bagażnikiem i pozamiatane.....:bash:

 

Są tutaj wątki o paprakach budowlańcach, nie dalej jak dzisiaj o tym pisałem.

Jak nazwać konstruktora lub architekta tego projektu? Jest też projekt, którego nazwy nie pamiętam, gdzie schody na piętro "wchodzą" do garażu, ścinając narożnik tam gdzie montuje się prowadnice bramy. Nóż się otwiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krispolu prowadzenie SL (super niskie) to wymóg 8cm nadproża + konieczny napęd szynowy (cokolwiek to znaczy).

I cena 280zł.

Zdaje się, że tych 3cm nie musiałbyś zamurowywać. Bramę bez specjalnych przeróbek da się zamontować te 3-5cm niżej, niż nadproże.

Ale w Twojej sytuacji klucz do sukcesu to dokładny pomiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...