Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

WItam

Ja również jestem na etapie wyboru bramy. Otwór to 4500x215. Początkowo dostałem wycenę na Normstahl G-60 z napędem i montażem za 6900 PLN brutto. W piątek mi wszystko pomierzyli (kupuję też u nich okna i możliwe, że drzwi) i zrobili ostateczną wycenę. O dziwo w wycenie tej nie ujęli już Normstahla tylko bramę:

 

Beditom z automatem i montażem za 6500 PLN brutto

 

Ponoć jest promocja i w cenie Beditoma zawarte są rygle, klamka i dodatkowe wzmocnienia poziome (zapobiegające wyginaniu się paneli gdy wiszą pod sufitem), które w G-60 są ponoć standardem.

 

Ponadto od innych instalatorów dostałem oferty na:

 

BRAMA GARAŻOWA WIŚNIOWSKI (NAPĘD, MONTAŻ, 2X PILOT) 5890 ZŁ BRUTTO

BRAMA GARAŻOWA BIG-TOR (NAPĘD, MONTAŻ, 2X PILOT) 5480 ZŁ BRUTTO

Brama Hormann Panel M (NAPĘD, MONTAŻ, 2X PILOT) 6170 ZŁ BRUTTO

 

W związku z powyższym mam zagwozdkę. Pierwsza opcja (G-60) jest najbardziej chwalona na forach, o Beditomach jest mało ale zawsze pozytywnie. Reszta wychodzi sporo taniej (co mnie trochę dziwi). Ogólnie sprzedawca wydaje się obcykany w temacie (podrzuca bardzo dobre pomysły, dzięki czemu na oknach sporo zaoszczędzimy, a o których w życiu bym nie pomyślał). Beditom też ma 5/10 lat gwarancji przy serwisach, a serwisy zaledwie (w porównaniu do znalezionych w necie cen) 120 PLN raz na rok. Do tego firma polska (a ja wolę polskie, a najlepiej lokalne). Czy wobec tego polecacie zaufać sprzedawcy, potargować się jeszcze o cenę i brać Beditoma, czy dołożyć parę złotych i brać Normstahla.

 

Najbardziej jednak zależy mi o informacjach od użytkowników Bditoma... czy warto.

 

Za konstruktywne wypowiedzi z góry dzięki, a odpowiedzi typu nie, bo... nie zatrzymajcie dla siebie..

 

.......................................................................................................

 

A teraz doszedł jeszcze Novoferm z napędem NovoPort za 5600 PLN brutto z montażem :).

Edytowane przez crush00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam!

Też jestem przed wyborem bramy garażowej .Otwór 5000x2500. Od początku podobała mi się koncepcja bramy otwieranej do boku , oglądałem bramę Rundum Meir ( oprócz wersji elektrycznej również otwieranie ręczne ). Później przyszła koncepcja podobnej bramy Normsthal ( tu na pewno przeważa bliskość serwisu). Mam pytanie do Was , czy macie doświadczenie z takimi bramami- własne czy u kogoś?

Jak się zachowują podczas zimy - np czy problemem jest zapychanie prowadnic dolnych śniegiem i lodem?

 

Montażysta Normsthala wspominał mi o tym... no i wbił mi przysłowiowy gwóźdź.Mówił że lepszym rozwiązaniem będzie brama sekwencyjna górna ( notabene tańsza o jakieś 2 tys.)

 

I bądź tu człowieku mądry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie spore :)

 

 

Tak wyszło - systemowe nadproże!

 

Bramę otwieraną na bok, można przesunąć trochę i np. wprowadzić rower, kosiarkę bez otwierania całości. Nie wiem jak w Normsthalu wygląda otwieranie "bez prądu", ale w Rundum Meir można z łatwością przesuwać w bok ( sam próbowałem ,a dla dziecka też nie będzie problemu z otwieraniem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli będzie automat to brama nie zmniejszy światła wjazdu ,jeśli miała by być ręczna to już tak(ale to też zależne od systemu prowadzeń)

 

 

A wysokość liczona do sufitu, przy otwartej bramie?

 

Pytam , bo często używam boxu (kamei) bagażowego na narty, wakacje, wyjazdy z rodziną, na razie mam niskie kombi (vectra c) i w moim obecnym garażu się nie mieszczę.

W przyszłości to będzie raczej wysoki SUV lub jakaś terenówka ( działka i dojazd do niej nie nadaje się na samochody z niskim zawieszeniem, szczególnie zimą... parę razy się już zakopałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega napisał brama sie całkowicie chowa. Wjazd ma szerokość i wysokość otworu w świetle :)

 

 

Dzięki za podpowiedzi!

Podpytałem montażystę, rzeczywiście otwór w świetle niewiele się zmienia.

Chyba się przekonałem do klasycznego rozwiązania bramy segmentowej. Niestety czas oczekiwania na typ Euro Style ok. 12 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi!

Podpytałem montażystę, rzeczywiście otwór w świetle niewiele się zmienia.

Chyba się przekonałem do klasycznego rozwiązania bramy segmentowej. Niestety czas oczekiwania na typ Euro Style ok. 12 tyg.

 

A czemu nie g60 style? Z tego co wiem jest tańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie też przyszła pora na bramę garażową

Powoli zbieram oferty.

W informacji technicznej Wiśniowskiego znalazłem taki tekst

"Panele w bramach montowane są od dołu, zaczynając od

najwyższego (jeżeli z uwagi na wysokość bramy jest

konieczność zastosowania paneli o różnych wysokościach).

Ślady pozostajce na panelach są wynikiem naturalnego zużycia

wynikającego z eksploatacji i nie stanowią podstawy do

reklamacji."

I stąd pytanie do użytkowników, czy po kilku latach użytkowania bram macie jakieś ślady na panelach wynikające z ekspoatacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...