Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

najczęściej jest tak że nadproże jest nierówno wykończone, efekt samego wygięcia panela pewnie też występuje ale omegi lub wzmocnienia paneli w zależności jaki producent co stosuje dają sobie z tym radę!

nie mówię że silnik ma doginać ostatni panel do krzywizny nadproża:)

5m bramy montujemy teraz częściej niż 240-260 takie projekty domków ale problemów z nimi nie ma!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jak nie radzi, weźcie mnie nie stresujcie :eek: chce założyć 5m normstahl

 

 

Ja mam dwie bramy 5m normstahla i jako użytkownik nie polecam .Serwis był u mnie kilkukrotnie regulowane na wszystkie sposoby ,zamontowane wzmocnienia na panelach . Jak były nieszczelne tak są nieszczelne .Generalnie w ubiegłym tygodniu jak temp na zewnątrz była ok 0 brama od nadproża odstawała na długości ok 2.5m na około 0,5cm .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
No to kiszka. Jestem ciekaw jak to jest u innych , może źle trafiłeś.

 

A ja bym powiedział, że to niestety norma i jak się już zdarzy, to pewnie żaden serwis nie będzie w stanie zaproponować załatwienia tego problemu zgodnie z oczekiwaniami Klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się podzielić moimi doświadczeniami z firmą NORMSTAHL. Mam bramę garażową, segmentową firmy NORMSTAHL oraz wjazdową z napędem Firmy Nice natomiast przy kupnie poprosiłem o zamianę radia na radio firmy NORMSTAHL. Posiadam do bramy 3 szt. pilotów. Problem mój związany jest właśnie z tymi nieszczęsnymi pilotami. BARDZO CZĘSTO (w ciągu 2 lat użytkowania 8 razy) piloty rozprogramowują się. Kilka razy już nie mogłem wjechać do domu, gdyż (co ciekawe) obydwie bramy (i ta garażowa i ta przesuwna) nie reagowały na pilota. Po 3 razie sam nauczyłem się już programować te piloty, jednak jest to dość uciążliwe. W ciągu ostatniego miesiąca tylko, miałem znowu dwa takie przypadki. Po zgłoszeniu sprawy do firmy montującej (Eko Okna z Poznania) oraz spotkaniu z przedstawicielem firmy NORMSTAHL te ostatni stwierdził tylko ze piloty są już po gwarancji i właściwie nic nie może mi pomóc. Dodam tylko że w samochodzie mam jeszcze 3 inne piloty innych firm do pracy i drugiego mieszkania i nigdy nie miałem jeszcze przypadku rozprogramowania się pilota. Tylko te firmy NORMSTAHL rozprogramowują się samoczynnie. W razie pytań lub pomysłów co do przyczyny proszę o kontakt [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, u mnie sa dwa napędy nice, maja już zapewne ponad 10 lat, może ciut krócej i tez nigdy się nie spotkałem z samoczynnym rozprogramowaniem pilotów. Kilka razy pilot zmieniałem bo fizycznie nie wytrzymywał. Dla tego chętnie bym dowiedział się czy to jest jakiś odosobniony przypadek czy mają trefne piloty i tyle?

 

A jak Ci działa sama brama?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ nikt się nie odzywa wnioskuję, ze to odosobniony przypadek. Odnośnie napędów normstahl dodatkowo można go podłączyć do instalacji IB. Przynajmniej wersję do bramy garażowej. Koledzy z forum IB przetestowali to. Nic nie wiem o takiej możliwości w napędach nice, a szkoda bo lubię napędy tej firmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wybrane 2 modele brama segmentowa - 5000x2250 Krispol z napędem D1000 na pasku ( nie łancuch ) cena z montażem 7000pln Horman z napędem Supramatcic-Pro( mocniejsza wersja z 5 kanałowym pilotem i fotokomurkami na pasku cena z montażem - 6750pln Co brać do końca tyg musze sie zdecydować Dziekuje za pomoc!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wybrane 2 modele brama segmentowa - 5000x2250 Krispol z napędem D1000 na pasku ( nie łancuch ) cena z montażem 7000pln Horman z napędem Supramatcic-Pro( mocniejsza wersja z 5 kanałowym pilotem i fotokomurkami na pasku cena z montażem - 6750pln Co brać do końca tyg musze sie zdecydować Dziekuje za pomoc!!!

 

D1000 czyli somfy?

uważam że bramy porównywalne dobry producent dobra jakość ,dobrze zamontowane nie będą sprawiały problemu

jeśli obie firmy godne zaufania brał bym 250zł tańszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...