Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sam jestem posiadaczem bramy firmy H... i mam pytanie do użytkowników bram segmentowych LPU40.

Czy nie macie problemu z wyginaniem górnego panela bramy co uniemożliwia otwarcie bramy w upalne dni??

Już dwukrotnie reklamowałem bramę z tego powodu i za pierwszym razem nic nie pomogło.

Po drugiej reklamacji niestety nie było już upalnych dni i nie mogę zweryfikować poprawek.

Co do wzmocnień to z tego co mi wiadomo H.. nie ma nic takiego jak wzmocnienia paneli w standardzie.

Jeżeli ktoś tak twierdzi to wprowadza w błąd!!! Rozmawiałem z działem technicznym H.. i potwierdzili że wzmocnienie można dokupić ale nie jest montowane w standardzie.

Jedno wzmocnienie na jeden panel kosztuje (kosztowało około 500 zł), wiem bo sam taki mam ale nic on nie pomógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napisałeś jakiej szerokości masz bramę a to ważne :)

Ja mam bramę na W ok 3m i nic takiego nigdy się mi nie przytrafiło. Są jednak inne objawy, czasami siłownik nie jest w stanie pociągnąć tej bramy, muszę wtedy 2 razy próbować i po drugim razie zawsze ruszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napisałeś jakiej szerokości masz bramę a to ważne :)

Ja mam bramę na W ok 3m i nic takiego nigdy się mi nie przytrafiło. Są jednak inne objawy, czasami siłownik nie jest w stanie pociągnąć tej bramy, muszę wtedy 2 razy próbować i po drugim razie zawsze ruszy :)

 

aaa zapomniałem :yes:

To jest brama o szerokości 5m i wysokości 2m.

A jak patrzysz na bramę od środka w ciemnym garażu gdy na zewnątrz jest jasno masz jakieś prześwity??

Ja na początku miałem bardzo duże przy górnym panelu a teraz po regulacji na górze znacznie się zmniejszyło ale są inne mniejsze wzdłuż prowadnic.

Dodatkowo wstawiam zdjęcia termo mojej bramy, niestety kiepsko wyszło.

Od wiosny będę rozważał ponowną reklamację bramy no chyba, no chyba że ktoś z forumowiczów powie jak to poprawić!!:D

Brama wew 1.jpg

Brama wew 2.jpg

Brama zew 1.jpg

Brama zew 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brama ma regulację docisku na rolkach ale nikt mi nie powie że brama będzie tak ciepła jak chociażby okno!

Brama nie będzie nigdy hermetycznie zamknięta!

wyginanie będzie również inne przy bramie od południa a od północy.

choć w obu przypadkach nie powinno występować i po to są właśnie te wzmocnienia (to że horman nie daje ich i w standardzie to nie wiedziałem)

a co do sytuacji gdzie siłownik nie jest w stanie podnieść bramy to albo masz "ciasno" na rolkach albo zasyfione prowadnice albo źle dobrany silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety brama jest od południa i w połowie zacieniona, mimo to są problemy podczas otwierania.

Wzmocnienie dokupiłem za namową handlowca i jest ona przymocowana do górnego segmentu i mimo tego nie zdaje egzaminu. :(

Czekam na słońce i będę dalej zgłaszał reklamację, choć wolałbym już mieć z tym spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem posiadaczem bramy firmy H... i mam pytanie do użytkowników bram segmentowych LPU40.

Czy nie macie problemu z wyginaniem górnego panela bramy co uniemożliwia otwarcie bramy w upalne dni??

Już dwukrotnie reklamowałem bramę z tego powodu i za pierwszym razem nic nie pomogło.

Po drugiej reklamacji niestety nie było już upalnych dni i nie mogę zweryfikować poprawek.

Co do wzmocnień to z tego co mi wiadomo H.. nie ma nic takiego jak wzmocnienia paneli w standardzie.

Jeżeli ktoś tak twierdzi to wprowadza w błąd!!! Rozmawiałem z działem technicznym H.. i potwierdzili że wzmocnienie można dokupić ale nie jest montowane w standardzie.

Jedno wzmocnienie na jeden panel kosztuje (kosztowało około 500 zł), wiem bo sam taki mam ale nic on nie pomógł.

 

Skoro masz brame o szerokosci 5 m to faktycznie hormann nie daje wzmocnien paneli w standardzie. jednak nie mozna powiedziec ze h. W OGOLE nie daje paneli w standardzie, bo to jest wlasnie WPROWADZANIE W BŁĄD :)

sA panele w standardzie w bramach EPU i LPU ale uzaleznione to jest od szerokosci. i tak wzmocnienie paneli nalezy do wersji standardowej jesli brama ma szerokosc pozyzej 5010 mm. do standardu nalezy w tedy pakiet wzmocnien. w niektorych wykonaniach pakiet wzmocnien standardowo przypisany jest juz od szerokosci dla 4510.

nawet dokupujac wzmocnienia na panel mozna zaplacic mniej. bo jesli kupisz pakiet zabezpieczen przy lacznym zamowieniu z brama to placisz ok 900-1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz brame o szerokosci 5 m to faktycznie hormann nie daje wzmocnien paneli w standardzie. jednak nie mozna powiedziec ze h. W OGOLE nie daje paneli w standardzie, bo to jest wlasnie WPROWADZANIE W BŁĄD :)

sA panele w standardzie w bramach EPU i LPU ale uzaleznione to jest od szerokosci. i tak wzmocnienie paneli nalezy do wersji standardowej jesli brama ma szerokosc pozyzej 5010 mm. do standardu nalezy w tedy pakiet wzmocnien. w niektorych wykonaniach pakiet wzmocnien standardowo przypisany jest juz od szerokosci dla 4510.

nawet dokupujac wzmocnienia na panel mozna zaplacic mniej. bo jesli kupisz pakiet zabezpieczen przy lacznym zamowieniu z brama to placisz ok 900-1000

 

Post niżej dopisałem że dotyczy to bramy 5m i tam wzmocnień nie ma w standardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem na etapie wybru bramy garazowej. Ma byc segmentowa z napedem i w kolorze Winchester. sz. / wys. 2.40 x 2.10

 

Dostalem oferty z montazem

 

1, Krispol PASAT 2.4x2.125 naped somfy winchester 3300zl

2. Wisniowski UNIPRO 2.4x2.1 naped Came V 6000 winchester 3820zl

3. Hormann LPU40 2.375x2.125 ProMatic paleta RAL 4100zl

 

 

Brac Krispola czy szukac dalej? Jakies przeciwskazania, a moze da sie gdzies taniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanio masz policzonego tego Krispola. Pewnie to kwestia promocji na napędy, bo byle jaka braka z prowadzeniem zwykle podchodzi pod 4 tys.

Wiśniowski kosztuje normalnie, Horman - wichester RAL - mam nadzieję, że wiesz jakie to wybarwienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...