Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nohrmstal nie cieszy się zbyt dobrą opinią u montażystów i użyszkodników, ma za to świetną opinię u sprzedających - mam prywatną hipotezę z czego to może wynikać;)

 

Natomiast osobiście nabyłem Hormanna w wymiarze 500x212,5 (czy jeśli wolicie 5000 x 2125) za nieco poniżej 4kPLN, przy czym to cena "gołej" bramy - bez napędu, który rozważam Bennici lub FAACa i bez montażu.

Edytowane przez Yorey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nohrmstal nie cieszy się zbyt dobrą opinią u montażystów i użyszkodników, ma za to świetną opinię u sprzedających - mam prywatną hipotezę z czego to może wynikać;)

 

Natomiast osobiście nabyłem Hormanna w wymiarze 500x212,5 (czy jeśli wolicie 5000 x 2125) za nieco poniżej 4kPLN, przy czym to cena "gołej" bramy - bez napędu, który rozważam Bennici lub FAACa i bez montażu.

Poniżej 4k? Za bramę o grubości 4cm i może jeszcze w okleinie? Jesteś pewnien? Bo mi się wydaje bardzo nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim sceptycznym nastawieniu do niskich cen wyjdę na sknerę który chce na jednym kliencie zarobić majątek:)

Ale nie.. ja po prostu znam sztuczki różnych firm na podanie atrakcyjnej ceny na starcie a później jakoś to będzie.

Miałem jesienią klienta - brama wyszła ok 9 tys. zł (duża i mocno nietypowa). Oczwiście był szok, bo to kupę kasy. A jakiś jeżdżący przedstawiciel miał mu zapronować dokładnie to samo za 5 tys. Przeliczyłem - owszem, cena się zgadzała - najtańszą wersję mógłbym mu za tyle sprzedać (netto, bez montażu). Nie wiem dlaczego Klient wrócił do mnie... Ps. Ale wiem dlaczego ta super tania firma zamyka swoje biuro.

 

Ps. chciałem tylko powiedzieć, że podaną cenę warto sprawdzić w innym punkcie tego samego producenta. Będziecie pewni, że macie dobrą ofertę a nie tylko fajną przynętę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ukrywam, że kapkę "mi się trafiło", ale faktem jest, że jak przycisnąłem innego sprzedawcę, to też sympatycznie zszedł z pierwotnych 6kPLN do 4,5...

 

Chciałbyś.. ja po prostu nie chcę wierzyć, że są tacy, którzy chcą sprzedać towar po cenie detalicznej, bez żadnych rabatów. Tobie się wydaje że przycisnęłeś, a sprzedawca zaciera ręce bo sprawił wrażenie chętnego do negocjacji :)

Autoru - ja mieszkam na granicy wschodniego Mazowsza, ale biuro mam już na Podlasiu:) chociaż w woj. mazowieckim.

Szukających w tych stronach bram Normsthala polecam sprzedawcę - Patras z Łochowa. Ja nawet kiedyś miałem z tym Producentem umowę, ale nie bardzo mnie wtedy interesowały bramy i w tej chwili to "mój wróg" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

nie ukrywam, że kapkę "mi się trafiło", ale faktem jest, że jak przycisnąłem innego sprzedawcę, to też sympatycznie zszedł z pierwotnych 6kPLN do 4,5...

 

a zapytałeś "CO" sprzedawca zabierze z bramy pierwotnej ? może jakie wzmocnienie, haczyk itp itd - ja nie wierzę, że ktoś cokolwiek daje za darmo :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Oczywiście my na codzień korzystamy pewnie z innych cenników a jak się trafi klient, to doliczamy 1 zł do ceny zakupu, zamieniamy Ci VAT z 23% na 8, montaż gratis i siuup! W koncu jak telfony, laptopy i telewizory rozdają po 1 zł to w tej ranży też moze sie tak da?:)

Yorey, otrzeźwiej w końcu, A moze to i lepiej jak tak jesteś przekonany ze kazdy jest taki uczicwy - łatwiej Ci w zyciu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, przepraszam - widzę że od jakiegoś czasu jestem pełen goryczy i irytuje mnie każdy kto myśli inaczej.

Daję sobie spokój, co mam psuć Wasze humory. Do zobaczenia po świętach:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy założył brame Horrmana z napędem, .

Akurat jego sąsiad go odwiedził i się dziwił że tak cicho chodzi, bo on ma Wiśniowskiego i mu chodzi głośniej i mniej płynnie.

Szkoda że nie mogłem zerknąć na tą jego brame Wiśniowskiego bo akurat już wyjeżdzał.

 

Teraz sie zastanawiam czy to wina montażu, napędu a może brama Horrmana jest po prostu lepsza ?

Jak myślicie ?

 

Ja potrzebuje bramy 5000x2100 i mam zamówioną brame właśnie Wiśnowskiego. Może warto jeszcze zmienić zamówienie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ukrywam, że kapkę "mi się trafiło", ale faktem jest, że jak przycisnąłem innego sprzedawcę, to też sympatycznie zszedł z pierwotnych 6kPLN do 4,5...

wlasnie kupilem brame hormana 5000x2250 orzech gr 4,2cm napęd supramatic P z fotokomórkami - najniższa cena jaką znalazłem ( w moim rejonie - wielkopolska Leszno) to 6750 pln z montażem

 

sprawdz co ci dali jaki panel bo sa hormanyt ktore maja 4,2 cm ale po bokach a srodek cieniutki! naped tez jest wazny bo mogle dac jakies badziewie za 800 ktore nie da rady i sie rozpadnie po 3 iesiacach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...