Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nohrmstal nie cieszy się zbyt dobrą opinią u montażystów i użyszkodników, ma za to świetną opinię u sprzedających - mam prywatną hipotezę z czego to może wynikać;)

Nie słyszałem zbytnio o takich tezach :rolleyes:

Akurat Normstahla sprzedaję okazjonalnie z innych powodów, jednak na pewno nie jest to jego awaryjność.

 

Natomiast osobiście nabyłem Hormanna w wymiarze 500x212,5 (czy jeśli wolicie 5000 x 2125) za nieco poniżej 4kPLN, przy czym to cena "gołej" bramy - bez napędu, który rozważam Bennici lub FAACa i bez montażu.

Uwierzę tylko w przypadku, że jest uszkodzona lub jakiś "przestrzał"

Nie ma możliwości, aby bramę w tym wymiarze i okleinie sprzedać poniżej 4 tysięcy zł.

Uwierzę tylko w przypadku, jeżeli jest uszkodzona lub jakiś "przestrzał" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja potrzebuje bramy 500x210

tez z napędem, kolor orzech.

 

Może mi ktoś doradzi w łaski swojej na co trzeba zwracać uwagę, do czegoś może warto dopłacić i wziąść dodatkowo ?

 

Z tego co się wstępnie orientowałem to ceny ponad 6tys. aż do 7tys.

Najpierw wybierz przetłoczenia i sprawdź, który z producentów ma takie w ofercie.

Bramę 5000 X 2125 i okleinie, w Hormannie dostaniesz tylko w wersji z przetłoczeniem M ( średnie- 2 pasy poziome na jednym segmencie, czyli razem 8 pasów ) lub z kasetonami małymi S.

Grubość panelu 42 mm po całości - wykonują je tylko w wersji LPU 40 .

Wzmocnienia statyczne będą już w cenie bramy - jak Cię nikt nie przekręci :rolleyes:

Proponuję napęd Supramatic P - z fotkami wewnętrznymi i jednym pilotem w standardzie, dokup drugi na wszelki wypadek.

A cena? Z montażem i vatem wyjdzie tak jak pisałeś +- siedem tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co sprzedawca okien dorzucił mi brame Wiśniowskiego, i doliczył przy takim zakupie za okna (25tys) brame 5000x2100 za 5.5tys.

 

Teraz sie zastanawiam, czy rezygnować i zmienić na Hormanna - którego on nie ma w ofercie, czy zostawić tego Wiśniowskiego, tylko sprawdzić jaki mi napęd dadzą itp.

Zmieniając na Horrmana z miejsca musze dorzucić 1.5tys. - tylko czy rzeczywiście warto ? Może całe te moje obawy i porównania tyczą się tylko napędu.

 

@stary, a jaki napęd poleciłbyś do Wiśniowskiego ? Mam już podpisaną umowę i mogę zrobić aneks w każdej chwili ze zmianami, niestety Hormana nie mają w ofercie. Nie chce aż tak bardzo mieszać i zmieniać - może to nie ma aż takiego sensu. No chyba że warto ? Jak radzisz ? Bo musiałbym zmienić dostawcę i żądać zwrotu kasy za brame, brać tylko okna od nich.

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...............Zrezygnuj z napędu. Napęd możesz założyć w każdej chwili.

To prawda, że może go założyć w każdej chwili, ale...

1. Rezygnując z napędu np. w Hormannie musisz dokupić klamkę zewnętrzną za sto kilkadziesiąt zł, która po zamontowaniu napędu będzie zbędna.

2. Kupując napęd osobno płacisz vat 23% a nie 8% jako usługa- chociaż znam niemało ryzykantów fakturujących to inaczej

3. Przyjazd do montażu samego napędu jest droższy niż jego montaż razem z bramą.

Po stronie minusów dla napędów zamontowanych razem z bramą należy zaliczyć:

- bardzo łatwy i szybki jego demontaż przez osoby plączące się po budowie

- możliwość skopiowania pilotów, jeżeli je pozostawisz tymże osobom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stary, dzięki za bardzo wyczerpującą odpowiedz.

Przekonało mnie wyjscie drugie, -zakup z napędem. Mam teścia na budowie więc te dwa minusy montażu wykluczam.

 

@autorus, nie mam pojęcia co to za skrót - MS...

 

To moze podpowiedzcie mi jaki naped mozna zastosowac do tej bramy wisnowskiego zeby była w miare cicha i bezproblemowa jak brama mojego kolegi od Hormana. Może nie ma konieczności teraz odkręcać umowy i rezygnować z bramy ? Sprawdziłbym tylko jutro jaki mi dają napęd - być może jest wszystko w porządku a ja sie przejmuje na zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście kolega ma rację.

 

To prawda, że może go założyć w każdej chwili, ale...

1. Rezygnując z napędu np. w Hormannie musisz dokupić klamkę zewnętrzną za sto kilkadziesiąt zł, która po zamontowaniu napędu będzie zbędna.

2. Kupując napęd osobno płacisz vat 23% a nie 8% jako usługa- chociaż znam niemało ryzykantów fakturujących to inaczej

3. Przyjazd do montażu samego napędu jest droższy niż jego montaż razem z bramą.

Po stronie minusów dla napędów zamontowanych razem z bramą należy zaliczyć:

- bardzo łatwy i szybki jego demontaż przez osoby plączące się po budowie

- możliwość skopiowania pilotów, jeżeli je pozostawisz tymże osobom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być wiśnowskiego 5000x2100 segmentowa. Interesuje mnie jaki do tego dać dobry napęd.

Czy brama będzie tak dobra jak u kolegi co ma Hormanna ? U niego cichutko chodzi, bez żadnych szaprnięć.

Jeszcze mógłbym ewentualnie zmienić zamówienie do 15 stycznia. Ale zmieniając producenta bramy raczej musiałbym poszukać innego sprzedawcy bo on ma tylko od Wiśniowskiego a docelowo sprzedaje okna.

zamówiłem juz u niego okna i brame, podpisałem umowe i przelałem kase... także troche byłoby zamieszania jakbym musiał zmieniać tą bramę. Dlatego moze zostałbym juz przy tym Wiśniewskim tylko powalcze o jakiś lepszy napęd. Jakbys mi kolego doradził jaki ten napęd wziąść to byłbym wdzięczny.

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wisniowski ma w ofercie swoje napędy ale nie znam ich więc się nie wypowiem, a masz jakąś opcję ?

dobrze zamontowana brama nie powinna stwarzać problemów. jak ci zamontują to sam sprawdzisz czy gdzieś strzela itp

po montażu bramy powinieneś przejść szkolenie:) wtedy sprawdzisz jak chodzi brama. jeśli chcesz by silnik chodził ciszej weź szynę z paskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być wiśnowskiego 5000x2100 segmentowa. Interesuje mnie jaki do tego dać dobry napęd.

Czy brama będzie tak dobra jak u kolegi co ma Hormanna ? U niego cichutko chodzi, bez żadnych szaprnięć.

Jeszcze mógłbym ewentualnie zmienić zamówienie do 15 stycznia. Ale zmieniając producenta bramy raczej musiałbym poszukać innego sprzedawcy bo on ma tylko od Wiśniowskiego a docelowo sprzedaje okna.

zamówiłem juz u niego okna i brame, podpisałem umowe i przelałem kase... także troche byłoby zamieszania jakbym musiał zmieniać tą bramę. Dlatego moze zostałbym juz przy tym Wiśniewskim tylko powalcze o jakiś lepszy napęd. Jakbys mi kolego doradził jaki ten napęd wziąść to byłbym wdzięczny.

 

Ja mam bramę wiśniowskiego z ich napędem i jak na razie nie narzekam. Ostatnio coś mi się nie domykała po jednej stronie, ale popuściłem sprężyny i już jest ok. Brama ma wzmocnienie standardowo więc nie mam problemu z odkształcaniem się paneli, od trzech lat przylega na górze tak samo :)

Napęd nie strzela, może w ostatniej fazie jak ma największy ciężar do dźwignięcia ale tak będzie miał każdy napęd.

Jak coś to pytaj, co wiem to powiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wisniowski ma w ofercie swoje napędy ale nie znam ich więc się nie wypowiem, a masz jakąś opcję ?

dobrze zamontowana brama nie powinna stwarzać problemów. jak ci zamontują to sam sprawdzisz czy gdzieś strzela itp

po montażu bramy powinieneś przejść szkolenie:) wtedy sprawdzisz jak chodzi brama. jeśli chcesz by silnik chodził ciszej weź szynę z paskiem

 

 

I tutaj kolega wszystko napisał co powinieneś wiedzieć! Nie za mało nie za dużo. Spokojnie możesz zostać przy bramie wiśniowskiego. Kwestia montażu i wszystko bedzie ok. Nie panikować na zapas;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelanie jest pojęciem względnym może sprecyzujmy najpierw czy to salwa z karabinu czy też zwykłe pykanie, bo widzę że ty wiesz najlepiej...

 

:) mówiliśmy o strzelaniu a nie pykaniu, wiadomo że silnik nie pracuje bezszelestnie.

nie zgodziłem się z tym że przy końcu musi strzelić bo dla mnie to dziwne

czy wiem najlepiej ?hmm :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...