Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

OK, zostane już przy Wiśnowskiego.

I tak trzeba już dalesze wybory podejmować a mało ich nie ma :no:

Witam

mam ten sam problem wymiary bramy prawie te same 5000x2125 może ten sam projekt domu,kolor antracyt

dostałem wycene na hormann na 7900 z montażem tyle że od dilera nie producenta

na wiśniowski 7000zł z montażem

 

muszę podjąć decyzję wkrótce,a może coś polecicie bo nie wiem czy te ceny sa ok?

 

Ten sam problem dotyczy okien rozwazam ok-st winergetic czy to dobry wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie standard, ale na forum:)

Małe bramy, ok 240-260cm są w małych /tańśzych/ projektach. Statystycznie rzecz biorąc Ci inwestorzy z konieczności są ograniczeni kosztami, często pracują na 2 etatach by zarobić na dom i jeszcze nocami sami wykańczają ten dom.. Na dzielenie się doświadczeniami nie zostaje czasu, więc ich tu tak często nie widzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fin ja bym powiedział inaczej, FM objęło zasięgiem sporą rzeszę budujących co nie oznacza, że każdy tu zagląda i czerpie wiedzę tu nagromadzoną

Dla mnie brama 5 metrów jest przegięciem, nie widzę realnego sensu jej stosowania nawet mając dwa samochody w garażu

Zresztą, w moim projekcie który kiedyś zrealizuję wogóle nie ma garażu - właśnie z powodu cięcia kosztów a ciepełko zimą za niewiele ponad 2 tyś zł zagwarantuje mi elektryczne webasto zaś brak konieczności czyszczenia szyb wiata lub specjalna szmata na szybę

Ale to moje spojrzenie na dom, tak samo jak na jego powierzchnię i liczbę pokoi - tego też nie rozumiem, w większości powstają rezydencje na dla domowników i służby by po kilku latach pojawiło się narzekanie że nie ma za co tego utrzymać

Ale to znów moja obserwacja po rozmowach z kilkoma Inwestorami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jejku, czym jeździsz że tak szeroko mieć musisz by się zmieścić ? ;)

Od kilku lat parkuję zimą pod wiatą i jedyne co sprawia dyskomfort w porównaniu z garażem to fakt że wewnątrz auta wszystko takie zimne :( ale przez miesiąc miałem przyjemność użytkować kiedyś osobówkę w webasto i od tego czasu nikt mnie nie przekona do sensu wydawania dziesiątek tysięcy na garaż - oczywiście to moja subiektywna ocena :)

A odśnieżać podjazd (jak jest śnieg) w obu wypadkach trzeba ale od tego są odśnieżarki - tylko dlaczego jak sobie kupiłem to mamy zimy bez śniegu ? ;)

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie nie ładnie tak dyskredytować inwestorów za ich pomysły czy fanaberie, dobrze, że tak jest inaczej by powstawały klocki bez indywidualnego charakteru.

Ja na ten przykład wybuduje dom z okrągłymi oknami - tak głupie to drogie itp ale to MOJA FANABERIA i tyle :)

Bardzo mi się podoba styl budowania domów w Hobbitonie :)

imagesobb.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję 2 bram garażowych segmentowych o wymiarach 2750x2375 kolor orzech z napędem (montaż w garażu poza bryłą domu 23%), bez dodatkowego rygla i zamka, ponieważ mam drzwi boczne z wejściem do garażu, troche rozesłałem ofert i otrzymałem różne propozycje:

- Hormann przetłoczenia M, prowadzenie N, napęd Promatic M ->12 400zł

- Horman przetłoczenia M, prowadzenie N, napęd Supramatic E/M -> 13 110zł

- Normstahl Secura Trend , napęd Magic -> 13 000zł

- Normstahl Satin Trend, napęd Magic -> 11 000zł

- Novoferm iso45, szerokie przetłoczenia, napęd RUN 600 -> 10 200zł (+740zł za napęd novomatic)

- Krispol pasat slick, napęd nice spin 21 -> 9 500zł (napęd marantec comfort w podobnej cenie)

- Krispol pasat slick,napęd somfy dexxo 800 -> 8 450zł

Oglądałem Hormanna i tutaj to wykonanie jest super, nie ma opcji aby palce włożyć między panele :) Po drugie w napędzie Supramatic w pilocie jest funkcja pozwalająca na zdalne sprawdzenie czy brama jest zamknięta.

Pozostałe marki już nie było tak pięknie. W Krispolu nie podoba mi się fakt że nie zawsze wysokość paneli jest taka sama, widziałem model Sirocco gdzie środkowe 2 segementy były tej samej wysokosci, natomiast dolny i górny wyższe, wyglądało to niezbyt zachęcająco :(

W Normstahlu podobało mi sie zabudowanie od wewnątrz prowadnic, nie ma możliwości włożenia ręki w rolki.

Co warto wybrać ? Trochę mi szkoda 13tyś na Securę czy też Hormana, skłaniałbym się na Satin (promocja na kolor) oraz Krispol (promocja na napędy).

W przypadku Krispola zastanawiam się jeszcze nad możliwością zakupu bez napędu, napęd dopupiłbym dopiero gd będę się przeprowadzał, a na pewno w ciągu 2 lat gwarancji na napęd nie wprowadzę się i w tym czasie napęd nie bedzie użytkowany zbyt często.

Edytowane przez piotr-kaczor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam ten sam problem wymiary bramy prawie te same 5000x2125 może ten sam projekt domu,kolor antracyt

dostałem wycene na hormann na 7900 z montażem tyle że od dilera nie producenta

na wiśniowski 7000zł z montażem

 

muszę podjąć decyzję wkrótce,a może coś polecicie bo nie wiem czy te ceny sa ok?

 

Ten sam problem dotyczy okien rozwazam ok-st winergetic czy to dobry wybór?

 

7tys to wg mnie za dużo... Też chciałem Hormanna ale wziąłem Wiśnowskiego za 5.5tys

 

Jeśli chodzi o wiate zamiast garażu - pod wiatą raczej nic sobie przy aucie w zimie nie podłubiesz. Ja lubie rezać przy aucie. A z nudów choćby wypucować :p

 

A co do Winergetic - to też je miałem na oku, ale za tą kase inni oferują dużo więcej.

Np w Oknoplusie dostałem za kilka tysięcy mniej - dodatkowo czujniki do alarmów w ramie, zawiasy ukryte, droższą klamke do drzwi przesuwnych i regulowany w 5 poz. uchył okna. Do tego cieplejsza szyba.

Dlatego odpuściłem te winergetic choć musze przyznać są bardzo ładne tak samo jak platinium evo 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wyrazi swojej opini ?

Dziś jeszcze dostałem ofertę na Krispol Sirocco z napędem Faac D700 w cenie 10 000zł z montażem. Gość przestrzegał mnie przed Novofermem, ponieważ ukręcają się rolki, wał na którym są sprężyny jest w środkowej części usztywniony więc nie ma tak swobodnej pracy jak u innych, sam już nie wiem, z wizualnego punktu widzenia byłem bardziej zdecydowany na Novoferma z szerokimi przetłoczeniami, podobają mi się takie szerokie przetłoczenia. Krispol przy tej wysokości ma 4 panele o wysokościach 2x610 i 2x561, i przy powierzchni sirocco jest to widoczne :(. Nie wiem co warto wybrać ?

 

pk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie przetłoczenia pasat w krispolu są najładniejsze

nie wiem jak ci ktoś to dobiera bo krispol do bram ma 3 producentów napędów(somfy,nice,marantec) osobiście wybieram maranteca

cenowo wychodzi ci bardzo fajnie do 15 promocja na napęd tylko czy ci się ścięty dolny i górny panel będzie podobał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem przetłoczenia w Krispolu w warianice orzech pasat i za bardzo nie było ich widać, dlatego rozważam dla Krispolu Sirocco, gość z salonu podał mi że przy mojej wysokości będę miał 4 panele: 561/610/610/561, mam nadzieję że napisał autentyczny podział, tzn. środkowe są większe..... Po drugie, jeśli chodzi o napęd to być może w niedalekiej przyszłości będę chciał założyc także napęd do bramy wjazdowej skrzydłowej, więc już tutaj myślę aby napęd był kompatybilny z bramą garażową, czyli najlepiej tego samego producenta. Jak promocja jest do 15 stycznia więc zbyt dużo czasu mi nie zostało, więc każde opinie i uwagi będą dla mnie cenne :)

 

Piotr K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC05390.jpg

jak ktoś podawał ci tak dokładny wymiar paneli to musiał się dowiadywać że tak będzie

silnik można pomyśleć nad nicem lub somfy bo oni mają do bram wjazdowych siłowniki.

nie mówie tu że facca silnik zły tylko że w krispolu będziesz miał promocję sporą a jeśli można kupić taniej to dlaczego nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co na temat Novofermu, przeczytałem cały temat i jakoś mało opini na ich temat ?

W Krispolu jeszcze zauważyłem że połączenie pionowych i poziomych prowadnic jest z tworzywa, u innych widziałem że było stalowe, nie wiem jak to będzie później działało?

To zdjęcie barmy Krispolu to są 4,5 segmentu ? i jaka wysokosć bramy ?

 

Piotr K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś w krispolu był osobno "banan" stalowy łączący prowadnice poziomą z pionową teraz jest zintegrowany i łączenie jest w jednym miejscu ale ta część jest stalowa. Plastikową końcówkę masz przy prowadzeniu dla ostatniej(pierwszego w zależności od której strony licząc) rolki,ale z nią nic nie ma prawa się dziać.

To fotka bramy 3000x2125 pierwszy panel od dołu jest na szerokość przetłoczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...