Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

tak sobie czytam i szukam jak dobrze zrobic prog w garazu ale jednoznacznej odpowiedzi nie ma :) za tydzien mam miec zrobiona wylewke w garazu i problem w glowie. garaz bedzie ogrzewany, na chudziaku 10cm styro. na ta chwile mam ulozony styropian i konczy sie on ok. 5-10 cm przed sciana wewn garazu. zastanawiam sie czy w to miejsce wcisnac styrodur na wysokosc wylewki i tak oddzielic od kostki z zewn. czy to olac i zrobic wylewke do konca przez co bedzie sie ona stykac z kostka. z gory dzieki za podpowiedz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam,

 

Buduję dom z garażem dwustanowiskowym w bryle domu i pojedynczą bramą szer 5000 x 2250 do własnego wypełnienie. Model Hormann ALR. Brama będzie pokryta okładziną drewnianą taką samą jak na elewacji i będzie po zamknięciu licować z elewacją. Wymaga to montażu bramy przed otworem garażowym. Ściana fundamentowa izolowana jest 20 cm styropianu (Aqua Yetico). Po zamknięciu bramy próg wypada na warstwie izolacji. I tu powstaje problem. Czy ktoś z Was ma pomysł jak wykonać próg pod bramą żeby mógł przenieść ciężar samochodu i jednocześnie nie tworzył mostka termicznego. Nie znalazłem takiego rozwiązania a projektant twierdzi że to wchodzi w zakres projektu wykonawczego i wymaga dodatkowej opłaty... Proszę o pomoc.

 

i jak sobie z tym poradziles?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, czyli jak zakończyć ocieplenie fundamentów pomiędzy wylewką a podjazdem. Kierownik bud, rozrysował mi schemat z zastosowaniem blachy kotwionej do wylewki, przykrywająca styro. Można ją dodatkowo odciąć pianką, na góre przyjdzie już kostka brukowa, a na połączeniu z wylewką od góry mosiężny kątownik.

Podobne rozwiązanie jest rozrysowane w ost Muratorze w kwestii łączenia okien tarasowych z tarasami .. ale mój rysunek był pierwszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dobry wieczór.

Montował ktoś ostatnio bramę powyżej 5 m? Celowaliśmy w bramę 5500x2250 , otwór mamy 5550x2500 ale dojdzie nam 25 cm podłogi. I teraz czy te 5 cm w szerokości kwalifikuje nas nas na bramę na wymiar, czy załapiemy się na standard?

Czy powyżej szerokości 5 m wzmocnienia są z automatu, czy mam się dopytywać sprzedawcy? Bramę wyceniałam u deleara hormanna (5500x2250). W marcu cena 6900, teraz 7900 i to w promocji -20%(cena z montażem) . Chodzi nam o jak najcieplejszą wersję LPU w wersji podziałów L.

Na co mam zwrócić uwagę w wycenie : Fotokomórki, napęd, wzmocnienia? Co jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż bramy planuję po tynkach.

Pytanie zadałam w 3 firmach. Im wyższa cena, tym bardziej nikt nie widzi problemu. Na hasło będzie pani zadowolona jestem uczulona.

Warto inwestować w ThermoFrame? Garaż mamy mieć ogrzewany.

I jaki napęd - zostac przy supramatic czy szukać czegoś lepszego?

Czy przy takiej wielkości bramy powinnam montować coś extra , bez czego żyć nie będę mogla?

Wydawało mi się , że napęd , fotokomórka i piloty powiiny mi wystarczyć. A dostaję propozycję czytników lini papilarnych , klawiatury niby w domofonie itp...

A może brama innego producenta? Albo brama przemysłowa o ile robią ją w takch wymiarach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krispol ma też teraz nową bramę z panelami 60 mm.

ale aby ci nie mieszać to jak już masz tego hormana to omegi powinni dać w standardzie ale warto dopytać byś później nie miała problemów.

silniki dobierane są do wagi bramy chyba że chcesz taki gdzie na pilocie możesz sprawdzić będąc np w pracy czy brama jest zamknięta

klawiatury kodowe itp to już tylko twój wybór jak bardzo nowocześnie chcesz mieć w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym zamontować bramę 3x2,3 w nieocieplanym garażu. Nie znam się za bardzo na jakości bram.Mimo, że przeczytałem kilka stron tego wątku doradźcie mi jakiej firmy kupić bramę a jakiej firmy się wystrzegać. W kilku salonach w których byłem oferują firmy: Wiśniowski, Hormann, Nice, Bigtor. Nie chciałbym zbyt dużo inwestować, ale nie chciałbym też chińskiego bubla. Z góry dziękuję za radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witek dzięki za informacje. Do bramy o tej szerokości w hormannie zalecają napęd supramatic . Jutro podjadę jeszcze do przedstawiciela bram wiśniewskiego i krispola i sobie porównam.

Ogolnie zdziwiłam się tylko, że gladkie bramy są za dopłatą, a w standardzie maja powierzchnię silkgrain, taką lekko chropowatą. Podobno jakiś czas temu było odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym zamontować bramę 3x2,3 w nieocieplanym garażu. Nie znam się za bardzo na jakości bram.Mimo, że przeczytałem kilka stron tego wątku doradźcie mi jakiej firmy kupić bramę a jakiej firmy się wystrzegać. W kilku salonach w których byłem oferują firmy: Wiśniowski, Hormann, Nice, Bigtor. Nie chciałbym zbyt dużo inwestować, ale nie chciałbym też chińskiego bubla. Z góry dziękuję za radę.

 

z tych co wymieniłeś to horman zapewne wyjdzie najdrożej , wisniowski i nice powinni być podobno bigtor nie znam

tanio będzie jak wymiar bramy zmieści się w typowym dla producenta bramy , później pozostaje tylko kwestia wyglądu który też ma wpływ na cenę .

mimo że garaż nieogrzewany to i tak panele o grubości 40 mm raczej wybieraj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych co wymieniłeś to horman zapewne wyjdzie najdrożej , wisniowski i nice powinni być podobno bigtor nie znam

tanio będzie jak wymiar bramy zmieści się w typowym dla producenta bramy , później pozostaje tylko kwestia wyglądu który też ma wpływ na cenę .

mimo że garaż nieogrzewany to i tak panele o grubości 40 mm raczej wybieraj

 

Dziękuję za odpowiedź, nie wiem, nic o firmie Bigtor, poczytam w internecie, może coś znajdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...