Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Czy ktoś zakładał bramę z Grosa? Dostałem wycenę za bramę 5300x2220 w cenie 7200zl z siłownikiem Somfy Dexxo PRO 1000. Problem w tym ze panele są 500mm i 600mm. Sprzedawca proponuje ułożenie 500mm, 600mm, 500mm, 600mm. Jak wygląda sprawa wysokości paneli u innych producentów? Czy wysokość paneli jest równa czy tak jak w propozycji która dostałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bramach firmy Normstahl (i chyba Wiśniowski, Hormann też) panele są równe i dostosowane do wysokości bramy indywidualnie. Widziałem bramę Krispola z ostatnim panelem poprostu odciętym na wymiar, bo oni też mają tylko wysokości standardowe panela. Jak dla mnie nie daje to pozytywnego wrażenia, ale w końcu to tylko garaż. Zależy komu na czym zależy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, za 150zł to sam bym się skusił, ale nie tyle na grubszy panel, co ewentualnie lepsze uszczelnienie. Nie wiem czy ta brama je zawiera - prototyp który widziałem na targach był dozbrojony w dodatkowe uszczelki.

Zwykły panel w bramie jest wystarczająco ciepły. Problemem jest za to duży przepływ powietrza (sprawdź parametr "przepuszczalność powietrza").

Jeśli Wiśniowski (chyba największy producent w kraju) proponuje ten automat, to chyba daje redę..

 

A jakie bramy maja temat przepuszczalnosci powietrza dobrze rozwiazany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
W bramach firmy Normstahl (i chyba Wiśniowski, Hormann też) panele są równe i dostosowane do wysokości bramy indywidualnie. Widziałem bramę Krispola z ostatnim panelem poprostu odciętym na wymiar, bo oni też mają tylko wysokości standardowe panela. Jak dla mnie nie daje to pozytywnego wrażenia, ale w końcu to tylko garaż. Zależy komu na czym zależy.

ja widziałem inny myk i właśnie się zastanawiałem dlaczego w jednym z domów nad bramą jest taka część panela na stałe, możliwe że to redukcja do paneli ruchomych bramy, względem nadproża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja widziałem inny myk i właśnie się zastanawiałem dlaczego w jednym z domów nad bramą jest taka część panela na stałe, możliwe że to redukcja do paneli ruchomych bramy, względem nadproża.

 

Taki myk to najczęściej kwestia potrzeby, np. za niskiego nadproża, a w starych domach np. jakiejś rurki z gazem biegnącej nad bramą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich,

Mam pytanie co do bramy garażowe, w projekcie domu mam przewidziany pokój nad garażem i zastanawiam się jaką bramę zastosować żeby nie mieć zimno w garażu, od razu mówię że nie spodziewam się że będę miał gorąco tam ale czytając na różnych forach dowiedziałem się że często przez mało termoizolacyjną bramę pokoje znajdujące się nad garażem tracą na tym. Na razie orientowałem się jedynie w ofercie Krispola i zaproponowali mi coś takiego -> http://krispol.pl/bramy/vente-k2-rs/?lang=pl. Ktoś może mi coś powiedzieć o tym modelu z własnych doświadczeń? Bo sprzedawca zachwala jak wszystko co sprzedaje, bo przecież co ma mówić :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Z rana montażystów 3 zaczęło montować mi 2 bramy. Trochę popatrzyłem ale musiałem załatwiać inne sprawy. Jak wróciłem zorientowałem się że jedna jest krzywo zamontowana bo panele są nie w poziomie jakieś 15-20mm. Druga też do poprawki bo jest za nisko w stosunku do pierwszej.

 

Grunt to profesjonalizm.:)

 

Od razu uprzedzę że brama kupowana u sprawdzonego człowieka i bratu montowano ze 3 lata temu i było ok.

 

W poniedziałek dzwonie niech poprawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladny montaz na bardzo rowno wytynkowanej scianie to podstawa. To sprawi ze ze zwyklej bramy wyciagniesz maksimum jej mozliwosci. Edytowane przez finlandia
nie cierpie literowek,wiec sami widzicie jak ciezkie mam zycie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rana montażystów 3 zaczęło montować mi 2 bramy. Trochę popatrzyłem ale musiałem załatwiać inne sprawy. Jak wróciłem zorientowałem się że jedna jest krzywo zamontowana bo panele są nie w poziomie jakieś 15-20mm. Druga też do poprawki bo jest za nisko w stosunku do pierwszej.

 

Grunt to profesjonalizm.:)

 

Od razu uprzedzę że brama kupowana u sprawdzonego człowieka i bratu montowano ze 3 lata temu i było ok.

 

W poniedziałek dzwonie niech poprawiają.

a moze po prostu u brata byly lepsze otwory?

Zanim zadzwonisz sprawdz poziomica sciany i nadproza-to pozwoli na bardziej konkretna rozmowe.To co wspomnialem wyzej: sciana powinna byc wytynkowana rowno (miales tynki?) Bo inaczrj albo brama "sie pochyla" i /albo trzeszczy przy zamykaniu i moze byc nieszczelna przy scianie bo wypionowanie oznacza dziury przy murze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynki mam proste sprawdzałem z tynkarzem który sam robiąc pokazywał że zrobił prosto bo mówił sam że to podstawa bym później do niego nie dzwonił że nie mogą zamontować bramy.

Problem polega na tym że pionowe prowadnice zamontowali nie w poziomie jedna do drugiej o te 15-20mm. Sprawdziłem te połączenie z tyłu obu prowadnic i kładąc na nim poziomice jest ok 20mm różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nierówno są tylko tylne prowadnice, to nie masz sie co martwic, bo to łatwo poprawic (ciut trudniej, jesli zawieszone są na maksymalnym zasiegu zawieszek, a sufit jest krzywo (tego pewnie nie sprawdzaliscie z tynkarzem). "Gdybam" tak sobie, bo Twoi montażyści się nie mogą tu bronić a nie zawsze wina leży wyłącznie po ich stronie (tu oceniam to na realinie 3% takich szans ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...