Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mam wyceny 2 szt wym 2500x2125 kolor orzech przetłoczenia M, model trend

 

Wiśniowski - 7400

Normstahl - 7768 /z obsługą rygli w razie braku prądu/

Hormann - 8050

Krispol - 8161 :jawdrop:

 

Chyba zdecydujemy się na Normstahl-a

 

Mialam przykre doswiadczenia z przedstawicielem handlujacym bramami i drzwiami Hormann. Drzwi zamontował za małe, brama miała zarysowany panel, podpisałam, że ok , poniewaz była zapakowana, nie widziałam uszkodzenia. Ogólnie niezbyt jakość, miękka, ma plastikowe narozniki, chyba to błąd konstrukcyjne bo juz 2 razy wymieniane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Mialam przykre doswiadczenia z przedstawicielem handlujacym bramami i drzwiami Hormann. Drzwi zamontował za małe, brama miała zarysowany panel, podpisałam, że ok , poniewaz była zapakowana, nie widziałam uszkodzenia. Ogólnie niezbyt jakość, miękka, ma plastikowe narozniki, chyba to błąd konstrukcyjne bo juz 2 razy wymieniane

 

A jaki to przedstawiciel? Jestem na etapie wyboru bramy i chciałabym go uniknąć :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego Normstahl'a? Ponoć Hormann najlepszy. Masz jakieś doświadczenia w tym zakresie? Pozdrawiam.

Ogólna jakość porównywalna. Jednak detale przemawiają na korzyść Normstahl-a. Obejrzyj bramy od środka, spytaj o zabezpieczenia antywłamaniowe, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) A ja mam nadzieję, że mi pomożecie, bo jak czytam to wszystko, to nie mam zbyt inteligentnej miny. Mam garaż (w bryle domu) dwustanowiskowy i mam dylemat: jedna duża brama czy dwie podzielone? Co lepsze i co tańsze? I proszę, nie piszcie mi o wynalazkach za 6000, bo tyle to ja przez 2 lata nie odłożę...

Czy wielkim przestępstwem jest zakup bramy z hipermarketu? Czy w ogóle jest szansa, że zmieszczę się w 3-4 tys. brutto z montażem, czy mam sobie bramę odpuścić i pozostawić garaż siłom natury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) A ja mam nadzieję, że mi pomożecie, bo jak czytam to wszystko, to nie mam zbyt inteligentnej miny. Mam garaż (w bryle domu) dwustanowiskowy i mam dylemat: jedna duża brama czy dwie podzielone? Co lepsze i co tańsze? I proszę, nie piszcie mi o wynalazkach za 6000, bo tyle to ja przez 2 lata nie odłożę...

Czy wielkim przestępstwem jest zakup bramy z hipermarketu? Czy w ogóle jest szansa, że zmieszczę się w 3-4 tys. brutto z montażem, czy mam sobie bramę odpuścić i pozostawić garaż siłom natury?

 

bramy z marketu to cena marketowa i jakość marketowa :)

Jak zaczynałem budowę domu też miałem dylemat dwie małe czy jedna duża, jak zadzwoniłem do firmy sprzedającej bramy powiedzieli mi że jedna wychodzi taniej, przy automatyce potrzebujesz wszystkiego podwójnie :p

 

Ja też teraz szukam bramy (duża 4,5 metra szerokości), dostałe ofertę na bramę firmy legbud garguła, za całkiem przyzwoite pieniądze. ktoś ma taką bramę lub coś o niej słyszał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup w markecie dwie bramy uchylne i zmiescisz się w kwocie 4 - 4,5 tys. zł

niestety za te pieniadze nie mozesz sobie pozwolic na wygode w postaci napędu.dla dwóch bram czy nawet jednej duzej

Jeżeli to będą bramy uchylne to w tej kwocie powinny zamknąć się z automatami! Tylko, że bramy uchylne są niezbyt szczelne i niezbyt ciepłe więc nie bardzo nadają się do garaży w bryle budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie kupi się w tej kwocie dwie bramy uchylne z automatami. Wystarczy zerknąć na alledrogo ;)

 

jesteś mym światełkiem w tunelu i nim pozostaniesz, o ile podpowiesz jakiś sensowny produkt za rozsądną cenę:) W tej dziedzinie jestem 100% ignorantką, więc może okażesz litość i podasz link do konkretnej bramy?

PS. oczywiście podziękowania wszystkim, którzy mnie oświecali w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś mym światełkiem w tunelu i nim pozostaniesz, o ile podpowiesz jakiś sensowny produkt za rozsądną cenę:) W tej dziedzinie jestem 100% ignorantką, więc może okażesz litość i podasz link do konkretnej bramy?

PS. oczywiście podziękowania wszystkim, którzy mnie oświecali w temacie

Trochę opacznie zrozumiałaś mój post nie czytając poprzedniej wypowiedzi. To, że da się kupić bramy uchylne za takie pieniądze nie oznacza, że takie roziąwązanie polecam. Wprost przeciwnie - odradzam stanowczo do garażu w bryle budynku. A już przestrzegam wręcz przed tanimi, niemarkowymi bramami wątpliwej jakości.

Jeżeli jednak zdecydujesz się na bramę uchylną to proponuję wybierać pomiędzy Hormannem (ale nie perl), Normstahlem lub tańszym Wiśniowskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

dostałam następujące wyceny:

 

Oferta od Normstahl - brama Euro - Iso rozmiar 5000 x 2250, kolor RAL 7004/9007, w standardzie z automatem - cena 6850 netto, montaż 650, czyli 7500 zł netto

 

Oferta od Hormann:

- Brama segmentowa LPU40, kolor RAL 7040, przetłoczenia L, powierzchnia silkgrain, prowadzenie N 5000 x 2250 + montaż, automatyka 8534 netto! Do tego opcjonalnie mnóstwo różnych dodatków w kwocie od 75 (wyłącznik naścienny) do 465 zł (wzmocnienie górnego segmentu)

 

Piszecie o niższych cenach. W poście z 2009r. taki wymiar był już brutto ok. 7 tys. Czy ceny tak poszły w górę czy szukać innego przedstawiciela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaj mam alternatywę. Przeglądam to forum i Wiśniowski i cała reszta tych firm maja za segmentowe bramy niesamowite ceny... Ja mam roletową bramę w garażu. Nie mam przy tym żadnej belki na suficie więc mam gdzie podwiesić rowery:) Firma z której wziąłem to KOMPELEKTRO (nazwa do bani). Za bramę o wymiarach 2600x2100 zapłaciłem z montażem, automatyka i podłączeniem- 3250 PLN. Kolor wg palety aluprofu ciemny brąz. Brama jest ocieplana i zajmuje naprawdę mało miejsca. Montaż w 1 dzień. Może jednak warto się zastanowić nad alternatywą dla bramy bo przepłacanie jest nieciekawe. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...