Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam.napiszcie mi coś o novoferm.mam ofertę na bramę o wym.5000x2250(napęd montaż +2 piloty) za 6300zł.fajnie jakby ktoś napisał jakie są ceny np w różnych województwach.pozdrawiam

 

 

 

Dostałem taką samą ofertę w Piasecznie. Wybrałem Hormana ciut droższy ale kupuję samą bramę a silnik SOMFY DEXXO PRO 1000.

Gdzieś czytałem, że Novoferm na plastikowe rolki. I niewiem czy ma jak hormann te osłony thermoframe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam prośbę, szukam instrukcji obsługi do napędu Marantec Comfort 370, może ktoś poratuje?

Z niemieckim mi nie po drodze, a tylko w tym języku jest napisana instrukcja. Fachowiec ustawił mi bramę dwa miesiące temu, w trakcie co rocznego serwisu. Cóż z tego, znowu jest problem i nie domyka się do końca. Zamiast ponownie dzwonić chciałbym sam w swoim zakresie spróbować ją ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, szukam instrukcji obsługi do napędu Marantec Comfort 370, może ktoś poratuje?

Z niemieckim mi nie po drodze, a tylko w tym języku jest napisana instrukcja. Fachowiec ustawił mi bramę dwa miesiące temu, w trakcie co rocznego serwisu. Cóż z tego, znowu jest problem i nie domyka się do końca. Zamiast ponownie dzwonić chciałbym sam w swoim zakresie spróbować ją ustawić.

 

Podobno najciemniej pod latarnią... Instrukcja PL jest do pobrania ze strony Maranteca.

http://www.marantec.com/files/eba_download.php?file=101277.pdf&vrsn=F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Pytanie do obeznanych w temacie cen bram.

Czy cena za bramę (z montażem) Hormann 2500 x 2250 mm Renomatic light 2017, LPU 42 z dodatkowym podwieszeniem (bo nadproże 60 cm) i dwoma pilotami Bisecur HSE 4 ok. 3700 zł brutto to cena dobra, niska czy do targowania? Montaż zachodnie okolice Warszawy.

Kolorystyka i wykonanie w wersji podstawowej.

Edytowane przez Pablo_11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyglada zle, ale podaj jeszcze kolor/istotny dla ceny/to moze ktos odpowie.

Pytanie do obeznanych w temacie cen bram.

Czy cena za bramę (z montażem) Hormann 2500 x 2250 mm Renomatic light 2017, LPU 42 z dodatkowym podwieszeniem (bo nadproże 60 cm) i dwoma pilotami Bisecur HSE 4 ok. 3700 zł brutto to cena dobra, niska czy do targowania? Montaż zachodnie okolice Warszawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Zdecydowałem się na bramę Wiśniowskiego. Kolor antracyt 5000x2000 automat bft.

Bramę przywieźli, zamontowali. Wszystko niby fajnie ale górny panel jest wygięty do wewnątrz tworząc szczelinę ok 2cm mięzy panelem a nadprożem.

Sprawę zgłosiłem i otrzymałem odpowiedz (tak wiśniowski się tłumaczył), że tak ma być, że panel na słońcu się wygina i specjalnie jest produkowany banan do wewnątrz garażu.....no cóż takich głupot to nie słyszałem, wydaje mi się że chcą mnie zbyć - Klient zapłacił to niech radzi sobie sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Zdecydowałem się na bramę Wiśniowskiego. Kolor antracyt 5000x2000 automat bft.

Bramę przywieźli, zamontowali. Wszystko niby fajnie ale górny panel jest wygięty do wewnątrz tworząc szczelinę ok 2cm mięzy panelem a nadprożem.

Sprawę zgłosiłem i otrzymałem odpowiedz (tak wiśniowski się tłumaczył), że tak ma być, że panel na słońcu się wygina i specjalnie jest produkowany banan do wewnątrz garażu.....no cóż takich głupot to nie słyszałem, wydaje mi się że chcą mnie zbyć - Klient zapłacił to niech radzi sobie sam.

 

ciekawa teoria.....w takim razie okna też powinieneś mieć krzywe

są krzywe ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na FM, pare lat temu fakt wyginania się bram tego właśnie producenta pod wpływem promieni słonecznych był dosyć mocno nagłośniony. Dotyczyło to paneli bram w ciemnym kolorze, zamontowanych po stronie południowej.

Sam właśnie z tego powodu wybrałem bramę innego producenta.

Edytowane przez Tomaszs131
Uzupełnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa teoria.....w takim razie okna też powinieneś mieć krzywe

są krzywe ? ;)

 

No właśnie.....Zadam im to samo pytanie. :)

 

 

Na FM, pare lat temu fakt wyginania się bram tego właśnie producenta pod wpływem promieni słonecznych był dosyć mocno nagłośniony. Dotyczyło to paneli bram w ciemnym kolorze, zamontowanych po stronie południowej.

Sam właśnie z tego powodu wybrałem bramę innego producenta.

 

Tak czytałem, ale to było kilka lat temu i od tego czasu nie ma informacji żeby były jakieś problemy. Piszesz, że wyginały się na słońcu. u mnie jest on ciągle krzywy niezależnie czy świeci na bramę słońce czy nie....więc to ewidentnie krzywy panel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło mi sie, ze panele po rozpakowaniu wyglądały tak krzywo, że nadawałyby sie do garażu w iglo. Po ustawieniu ich do montażu zupełnie się "wyprostowały" i do dziś nie ma z nimi problemu.

W przypadku bram o szer. 5m praktycznie niezbędne jest zastosowanie wzmocnień (tzw. omegi") lub automatu który dopchnie je do muru.

 

Z opsiu tej sytuacji nie można wykluczyć też, że krzywe jest nadproże.. natomiast tłumaczenie firmy? Do kitu...

Ps. Krzywe profile okienne? Przecież to norma!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło mi sie, ze panele po rozpakowaniu wyglądały tak krzywo, że nadawałyby sie do garażu w iglo. Po ustawieniu ich do montażu zupełnie się "wyprostowały" i do dziś nie ma z nimi problemu.

W przypadku bram o szer. 5m praktycznie niezbędne jest zastosowanie wzmocnień (tzw. omegi") lub automatu który dopchnie je do muru.

 

Z opsiu tej sytuacji nie można wykluczyć też, że krzywe jest nadproże.. natomiast tłumaczenie firmy? Do kitu...

Ps. Krzywe profile okienne? Przecież to norma!

 

Czekam póki co na oficjalne pismo w sprawie krzywego panela. Podobno wiśniowski odpisał że tak ma być - ma być wygięty. Ja nic nie dostałem i narazie cisza ze strony sklepu.

Na pewno sprawy nie podaruję. Automat dopycha trochę panel do nadproża ale nie wystarczająco. A mocniej żeby pchał to wg. mnie szkoda napędu.

 

finlandia Nadproże mam delikatnie krzywe ale jest to nie więcej jak 5mm na całej szerokości, także to akurat nic i uszczelka spokojnie to zniweluje.

 

Tak to wygląda

DSC_0007.jpg DSC_0008.jpg

Edytowane przez MMark.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz - Ty masz krzywe nadproże ( i z kontekstu wnioskuję że to akceptujesz jako dopuszczalne) i myślę, że fabryka też odpisała w podobnym tonie: takie nieznaczne ugięcie - tak jest dopuszczalne (nie wiem czy są na to normy - przypuszczam że tak).

 

Tu nie trzeba siły by automat dopchał. Taki panel wygina się pod własnym ciężarem, także - uważam, że ponowne puszczenie programowania automatu ustawi to jak trzeba. To są moje doświadczenia. Jak jest u Ciebie - nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Krótkie pytanie - czy napędy Prolift 700 i Liftronic 700 to faktycznie to samo? Taką informację otrzymałem od dystrybutora Hormana. Dziwne bo cena różna o 260 zł.

I czy warto inwestować w ProMatica z BS, który owszem można w przyszłości konfigurować, podpiąć do netu, sprząc z bramą suwaną itp. ale jest dość kosztowny i tylko z jednym pilotem w komplecie.

Edytowane przez Pablo_11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Mam trochę nietypowe pytanie, wysokość mojego garażu to 3,10 metra, chcę tą wysokość wykorzystać, a konkretnie system mocowania i prowadnic bramy garażowej. Brama to Krispol i ich system montażu, chcę do niego zamocować hak i powiesić rower z ramą aluminiową, a bezpoścednio na prowadnicach położyć drabinę aluminiową.

 

Myślę, że obie te rzeczy ważą max 40 kg, myślę że to dodatkowe obciążenie to nie problem, a może się mylę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...