Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jak uważacie, czy lepiej wybrać bramę Wiśniowski Unitherm z napędem Somfy czy bramę Krispol K2 RFS 60 z napędem Starcus 600N? cenowo wychodzi bardzo podobnie...

 

Podbijam pytanie. Mam podobną ofertę, jedyna różnica jest taka, że w Krispolu również napęd Somfy. Są jakieś różnice, które mogą przemawiać za Wiśniowskim lub Krispolem? Przejrzałem ten wątek i ostatnio na takie pytanie padła odpowiedź, że najlepszy jest rzut monetą :) czy coś się zmieniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam,

przeczytałem cały temat i na początku pojawiały się informacje na temat autoryglowania w bramach Normstahl. Jak robiłem wycenę w Wisniowskim to sprzedawca powiedział mi, że mają autoryglowanie od jakiegoś czasu w swoich bramach. Pytanie jak to działa. Sprawdzałem wczoraj bramę Krispolu, który wg katalogu posiada tą funkcję tylko dla bram rolowanych. Po odłączeniu prądu próba uniesienia do góry od zewnątrz nie była możliwa. Pytanie, czy jest to teraz standard, czy z użyciem wiekszej siły jednak ta brama sie otworzy. Sprzedawca twierdzi, ze nawet jak nie ma prądu to napęd i tak rygluje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przeczytałem cały temat i na początku pojawiały się informacje na temat autoryglowania w bramach Normstahl. Jak robiłem wycenę w Wisniowskim to sprzedawca powiedział mi, że mają autoryglowanie od jakiegoś czasu w swoich bramach. Pytanie jak to działa. Sprawdzałem wczoraj bramę Krispolu, który wg katalogu posiada tą funkcję tylko dla bram rolowanych. Po odłączeniu prądu próba uniesienia do góry od zewnątrz nie była możliwa. Pytanie, czy jest to teraz standard, czy z użyciem wiekszej siły jednak ta brama sie otworzy. Sprzedawca twierdzi, ze nawet jak nie ma prądu to napęd i tak rygluje.

 

Pozdrawiam

 

Mam bramę Krispol, najdroższą i najgrubszą z dostępnych bez autoryglowania. Nie podniesiesz jej z zewnątrz. Nie ma takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Hej, i na mnie padł czas, że muszę wybrać bramę do garażu, który jest w bryle budynku. Ogrzewany choć nie tak intensywnie jak reszta budynku ale jednak.

Poważnie zastanawiam się nad 2 ofertami ale nie do końca jestem zdecydowany.

Chciałem bramę Wiśniowskiego UniTherm z uwagi na dobre współczynniki izolacyjne niemniej jednak stwierdziłem, że nie ma sensu brać bramy o ponad 1k droższej dla przenikania 0,79 W/m2 w sytuacji gdy okna mają 1W/m2, a sprzedawca wcale nie namawiał jakoś specjalnie na ten model względem UniPro(1W/m2).

Niemniej jednak szukając alternatywy trafiłem przez sprzedawcę Normstahl(podobno z PL się wycofał z końcem ubiegłego roku) na promocję Hormann.

Brama podobno(zdanie sprzedawcy) jest nowością w ich ofercie niemniej jednak panele prowadnice są te same co w LPU 42. Główną różnicą poza oczywiście ceną to estetyka bramy (inne przetłoczenia), inny kolor w środku, malowaniy panel to różnicy nie ma i teraz zastanawiam się nad ich ofertą ponieważ za bramę promocyjną 2750x2250 malowaną na złoty dąb sandgrain (okleina nie jest w promo) z automatem Prolift700 z montażem brutto chcą 3800 ew zastanawiam się nad Thermoframe (+450PLN). Wskaźniki tej bramy wg producenta są dużo gorsze (wskaźnik przenikania 1,4 W/m2) niż u konkurencji. Oczywiście porównuje ciągle wskaźnik dla bramy 5500 x 2250.

 

Podpowie ktoś czy to dobra cena za ten zestaw, czy lepiej jednak wiśniowskiego, a może jednak warto zainwestować w Wiśniewskiego choć UniTherm bez napędu wyniesie mnie z montażem tyle co ten homann z napędem i Termoframe. Podpowie ktoś?

Pozdrawiam

Edytowane przez assquad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, i na mnie padł czas, że musze wybrać bramę do garażu, który jest w bryle budynku.

Poważnie zastanawiam się nad 2 ofertami ale nie do końca jestem zdecydowany.

Chciałem bramę Wiśniowskiego UniTherm z uwagi na dobre współczynniki izolacyjne niemniej jednak stwierdziłem, że nie ma sensu brać bramy o ponad 1k droższej dla przenikania 0,79 W/m2 w sytuacji gdy okna mają 1W/m2, a sprzedawca wcale nie namawiał jakoś specjalnie na ten model względem UniPro(1W/m2).

Niemniej jednak szukając alternatywy trafiłem przez sprzedawcę Normstahl(podobno z PL się wycofał z końcem ubiegłego roku) na promocję Hormann.

Brama podobno(zdanie sprzedawcy) jest nowością w ich ofercie niemniej jednak panele prowadnice są te same co w LPU 42. Główną różnicą poza oczywiście ceną to estetyka bramy (inne przetłoczenia), inny kolor w środku, malowaniy panel to różnicy nie ma i teraz zastanawiam się nad ich ofertą ponieważ za bramę promocyjną 2750x2250 malowaną na złoty dąb sandgrain (okleina nie jest w promo) z automatem Prolift700 z montażem brutto chcą 3800 ew zastanawiam się nad Thermoframe (+450PLN). Wskaźniki tej bramy wg producenta są dużo gorsze (wskaźnik przenikania 1,4 W/m2) niż u konkurencji. Oczywiście porównuje ciągle wskaźnik dla bramy 5500 x 2250.

 

Podpowie ktoś czy to dobra cena za ten zestaw, czy lepiej jednak wiśniowskiego, a może jednak warto zainwestować w Wiśniewskiego choć UniTherm bez napędu wyniesie mnie z montażem tyle co ten homann z napędem i Termoframe. Podpowie ktoś?

Pozdrawiam

Jeśli chodzi o współczynniki izolacyjne to bramy garażowe nie należą do super szczelnych, więc i tak w garażu będzie zimno. Ja mam Normstahla już 7 lat. Oczywiście taka brama musi być z napędem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, i na mnie padł czas, że muszę wybrać bramę do garażu, który jest w bryle budynku. Ogrzewany choć nie tak intensywnie jak reszta budynku ale jednak.

Poważnie zastanawiam się nad 2 ofertami ale nie do końca jestem zdecydowany.

Chciałem bramę Wiśniowskiego UniTherm z uwagi na dobre współczynniki izolacyjne niemniej jednak stwierdziłem, że nie ma sensu brać bramy o ponad 1k droższej dla przenikania 0,79 W/m2 w sytuacji gdy okna mają 1W/m2, a sprzedawca wcale nie namawiał jakoś specjalnie na ten model względem UniPro(1W/m2).

Niemniej jednak szukając alternatywy trafiłem przez sprzedawcę Normstahl(podobno z PL się wycofał z końcem ubiegłego roku) na promocję Hormann.

Brama podobno(zdanie sprzedawcy) jest nowością w ich ofercie niemniej jednak panele prowadnice są te same co w LPU 42. Główną różnicą poza oczywiście ceną to estetyka bramy (inne przetłoczenia), inny kolor w środku, malowaniy panel to różnicy nie ma i teraz zastanawiam się nad ich ofertą ponieważ za bramę promocyjną 2750x2250 malowaną na złoty dąb sandgrain (okleina nie jest w promo) z automatem Prolift700 z montażem brutto chcą 3800 ew zastanawiam się nad Thermoframe (+450PLN). Wskaźniki tej bramy wg producenta są dużo gorsze (wskaźnik przenikania 1,4 W/m2) niż u konkurencji. Oczywiście porównuje ciągle wskaźnik dla bramy 5500 x 2250.

 

Podpowie ktoś czy to dobra cena za ten zestaw, czy lepiej jednak wiśniowskiego, a może jednak warto zainwestować w Wiśniewskiego choć UniTherm bez napędu wyniesie mnie z montażem tyle co ten homann z napędem i Termoframe. Podpowie ktoś?

Pozdrawiam

 

Jak już chcesz koniecznie kierować się współczynnikiem "U" bramy to poproś o podanie go dla twojego rozmiaru a nie dla wyimaginowanego 5500x2250.

Sprawdź też oferty Krispol/Nice na bramy 60mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o współczynniki izolacyjne to bramy garażowe nie należą do super szczelnych, więc i tak w garażu będzie zimno. Ja mam Normstahla już 7 lat. Oczywiście taka brama musi być z napędem.

 

Nie do końca. Zeszłej zimy w nieogrzewanym garażu nigdy nie spadła mi temperatura poniżej 3 stopni (a była rekordowo zimna!). Nie mam ocieplenia na podłodze a bramę mam Wiśniowskiego UniTherm. Póki co jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam.

Garaż 6,7m (szerokosć) x 8m (długość) w bryle domu.

 

Lepiej 1 bramę 500 - 550cm czy 2 bramy po 260-275cm ?

 

Jeżeli wjazd jest bezproblemowy to najwygodniejszą (i najdroższą) wersją będą 2 bramy 275cm i 2 automaty. Przy jednej bramie stawiam na 550cm dla wygody parkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że lepiej jedną szeroką bramę niż dwie małe. Po co ci słupek pośrodku wjazdu do garażu?

 

Są zalety otwierania oddzielnie garaży - np. niekoniecznie za każdym razem wjeżdżając Duster-em chcesz pochwalić się, że obok stoi Ferrari ;)

Poza tym nawet 5,5m to mniej miejsca na otwieranie drzwi wewnątrz garażu niż 2 x 2,75 + słupek pomiędzy bramami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno trafna sugestia odnośnie podjazdu do garażu - wydaje mi się, że te 6-6,4m nie jest jakoś super dużo do swobodnego manewrowania i wygodniej będzie chyba wyjeżdżać/wjeżdżać przy 1 dużej bramie.

 

Tylko ta wielkość 5,5m mnie mocno schizuje czy nie będzie to wyglądać dziwnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...