Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A jaj mam alternatywę. Przeglądam to forum i Wiśniowski i cała reszta tych firm maja za segmentowe bramy niesamowite ceny... Ja mam roletową bramę w garażu. Nie mam przy tym żadnej belki na suficie więc mam gdzie podwiesić rowery:) Firma z której wziąłem to KOMPELEKTRO (nazwa do bani). Za bramę o wymiarach 2600x2100 zapłaciłem z montażem, automatyka i podłączeniem- 3250 PLN. Kolor wg palety aluprofu ciemny brąz. Brama jest ocieplana i zajmuje naprawdę mało miejsca. Montaż w 1 dzień. Może jednak warto się zastanowić nad alternatywą dla bramy bo przepłacanie jest nieciekawe. Pozdrawiam

 

u mnie jedna sztuka Normsthl-a wyszła 3210 więc to żadna okazja.

 

sorki 3710 z montażem i autamatyką brutto

Edytowane przez MonikaC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w większości króluje normstahl, wiśniewski lub horman czasami przewija się jeszcze inna firma.

A jest ktoś kto może mi coś powiedzieć o bramie LEGBUD GARGULA, niespecjalnie mogę znaleźć wpisy na forum dotyczące tych bram. Tak się zastanawiam, że jak firma działa od początku lat 90 to gdyby produkowała jakiś szajs to już by dawno jej na rynku nie było.

mam ofertę na bramę (4500x225) za całkiem przyzwoite pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

wczoraj montowano mi brame i zapytałem sie ile biorą za montaż bramy kupionej na promocji w OBI - 2500x2125 segmentowa z napędem za 1899zł.

Pan mi powiedział - to nie Hormann tylko na licencji Hormanna,

a po drugie to wśród montażystów jest niepisana umowa - w sezonie takich bram nie montujemy, po sezonie mniej jak 600zł to nie idą na montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Segmentowe mają zazwyczaj ok 4 cm grubości (blacha a w środku pianka)

Roletowe są cieniutkie - kiepska izolacja termiczna, słaba wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, trwałość systemu zwijania myślę że też znacznie mniejsza.

 

Myślę że segmentowe bramy to dobry kompromis między wygodą, trwałością i izolacją termiczną.

Uchylne są jeszcze prostsze, ale przy otwieraniu potrzebują więcej przestrzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Jak tak można koleżanko! Nowy człowiek na forum próbuje się wypromować podając się raz za klienta a raz za wykonawcę a ty mu jeszcze zarzucasz, że wcale nie oferuje nic taniego;)

 

Tak jak napisałem to wcześniej w innym wątku robię balustrady a nie bramy:) Kompelektro znam i polecam bo udało i się i jestem zadowolony. Facet robi też ogrodzenia o czym też wspominałem wcześniej. Nie twierdzę, że wszystko co Wiśniowskiego czy Hormann'a jest do bani ale sami stwierdzacie w całym temacie że są to drogie rozwiązania. Ja podałem tylko alternatywę bo znalazłem taki wątek. Reklamę porzuciłem już na początku działalności tego forum i teraz odzywam się jak mam coś do powiedzenia. Nie mam jednego postu z reklama i nic więcej. Staram się być pomocny a że polecam tę sama firmę w kilku wątkach świadczy że firma zajmuje się kilkoma rzeczami. Nie mniej jednak za reklamę wcześniej już przepraszałem i zrobię to po raz kolejny ale już ostatni jeśli pozwolicie:) Pozdrawiam czujnych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...

A ja mam pytanie czy bramę garażową można zamontować przed wylewkami czy lepiej poczekać na wylewki?

Podobno lepiej poczekać na wylewki - tak mi powiedział dzisiaj przedstawiciel Normstahla.

 

 

Poradżcie, co zrobić , gdy montuję okna i drzwi w domu a bramę garazową dopiero po wylewkach? Co zrobić z dziurą w murze o szerokości 5 metrów? ( garaz oczywiście w bryle budynku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy bramę garażową można zamontować przed wylewkami czy lepiej poczekać na wylewki?

 

 

Poradżcie, co zrobić , gdy montuję okna i drzwi w domu a bramę garazową dopiero po wylewkach? Co zrobić z dziurą w murze o szerokości 5 metrów? ( garaz oczywiście w bryle budynku)

 

Mam podobną sytuację z tym, że ja wstawiłem drzwi między garażem a domem, więc dom mam zamknięty a po garażu liście zaczynają fruwać :), ale już niedługo właśnie zamawiam bramę wiśniewskiego, będzie mnie kosztować 1300 pln-ów taniej niż normstahl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...