Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bardzo dobry link.

Wygląda mi, że w Krispolu uszczelka boczna to ta:

https://www.perfektsklep.pl/uszczelka-boczna-pvc-czarna-z-elastyczna-warga-tpe-l-2500mm.html

 

a dolna (ale nie jestem pewny na 100%)

https://www.perfektsklep.pl/uszczelka-dolna-epdm-dwuwargowa-z-komora-2391.html

 

Z tym, że boczną może być ciężko wymienić na zamontowanej bramie. Ta część twarda jest sztywna i wsuwa się ją na leżącym elemencie i jeśli nad bramą nie ma dość miejsca by ją wysunąć to słabo to widzę bez odkręcania ościeżnicy. Tomasz, zanim kupisz sprawdź czy jesteś w stanie wyjąć starą..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunąć starą to by się jeszcze dało poprzez nacięcie.. ale jak skutecznie włożyć nową, to nie wiem.

Bwojtek, może Ty znasz jakiś patent?

 

Uszczelkę bez większych problemów daje się założyć na zamontowanej bramie. Trzeba "rozciągnąć" plastik na jej końcówcę, wcisnąć na metalowy profil kilkanaście cm. poniżej górnej krawędzi prowadnicy. Następnie "dobić" uszczelkę dłonią/młotkiem gumowym na niewielkim odcinku i przesunąć do właściwego górnego położenia. Później kawałek po kawałku "nabijać" uszczelkę na stalową ościeżnicę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pęknięcie paska to wypadek przy pracy. Na 10 lat mojej styczności z bramami miałem jeden taki przypadek.

 

Prześwity - norma. Możesz próbować dopieszczać uszczelki w tych miejscach.

 

Grubość panela? Dla mnie to ściema bez realnego znaczenia przy ogólnych konstrukcyjnych niedoskonałościach bram..

 

Kupiłbyś inną? I po trzech latach napisałbyś podobny post...

 

Racja, być może bym napisał. Tylko ile trzeba kasy dać za bramę żeby nic przy niej nie robić ? Prime to rzekomo top model Wisniowskiego. Gdyby ktoś mi powiedział że płacąc ok. 13 tys pln za bramę z która będę miał problemy to pewnie bym się zastanowił czy nie znajdę bramy bez problemów powiedzmy za 20 tys.

Uważam ze te 13 tys za Prime to przesada. Dopieszczanie uszczelek nic nie da. Docisk bramy na środku powoduje ze boki które nie są dociskane dają prześwity.

Jak nie dociśniesz mocno na środku to prześwity mam u góry " po całości". Ekspozycja bramy zachodnia. Wiatry silne od zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, być może bym napisał. Tylko ile trzeba kasy dać za bramę żeby nic przy niej nie robić ? Prime to rzekomo top model Wisniowskiego

 

Mam "na sumieniu" tysiące sprzedanych bram i przypadku pęknięcia paska zębatego jeszcze nie miałem. Może kwestia sprawdzonych dostawców? W twoim przypadku stawiam na błąd montażu (złe napięcie, uszkodzenie paska, itp).

Ile byś nie zapłacił za bramę to będzie ona wymagała przeglądów i konserwacji. "Ś.P." Normstahl dawał 10 lat pełnej gwarancji na bramę ale pod warunkiem corocznych przeglądów przez APSa.

 

A co do Prime... W mojej opinii jest przekombinowana i nie warta tej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bwojtek @finlandia czy orientujecie się jaka może być maksymalna szerokość otworu w murze do zamontowania bramy Krispol o wymiarach 500x225cm?

Otwór w ścianie mam 506x225 i sprzedawca twierdzi że 506 może być zbyt dużo a jak będzie 504 to będzie ok. Oczywiście glif otworu bramy będzie jeszcze docieplony po 5cm styropianu na stronę.

 

Jednak przez obecną promocję -25% Krispolu padnie chyba na ich produkt i napęd BFT Botticelli 1250U (podobno mocniejszy i trwalszy od tych Krispolowych STARCUS).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bwojtek @finlandia czy orientujecie się jaka może być maksymalna szerokość otworu w murze do zamontowania bramy Krispol o wymiarach 500x225cm?

Otwór w ścianie mam 506x225 i sprzedawca twierdzi że 506 może być zbyt dużo a jak będzie 504 to będzie ok. Oczywiście glif otworu bramy będzie jeszcze docieplony po 5cm styropianu na stronę.

 

Jednak przez obecną promocję -25% Krispolu padnie chyba na ich produkt i napęd BFT Botticelli 1250U (podobno mocniejszy i trwalszy od tych Krispolowych STARCUS).

 

Spytaj tych "specy" czy słyszeli o kątownikach do montażu w szerszych otworach:(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało brałbym bramę 5m a w razie słabego podłoża dałbym kątowniki boczne (które i tak mam zwykle do montażu bocznego).

 

Automatyka - każdy stosuje jaką chce. Ja zwykle wybieram NICE...

 

Racja, być może bym napisał. Tylko ile trzeba kasy dać za bramę żeby nic przy niej nie robić ? Prime to rzekomo top model Wisniowskiego. Gdyby ktoś mi powiedział że płacąc ok. 13 tys pln za bramę z która będę miał problemy to pewnie bym się zastanowił czy nie znajdę bramy bez problemów powiedzmy za 20 tys.

Uważam ze te 13 tys za Prime to przesada. Dopieszczanie uszczelek nic nie da. Docisk bramy na środku powoduje ze boki które nie są dociskane dają prześwity.

Jak nie dociśniesz mocno na środku to prześwity mam u góry " po całości". Ekspozycja bramy zachodnia. Wiatry silne od zachodu.

Cóż, jakbym dał za bramę taką kasę to też bym się wkurzył :) Póki co pukam się w czoło, jak słyszę gdy klient chce panele 60mm..

Opis tego dociskania wygląda mi słabo.. tzn sugeruje jakąś niedokładność, być może na montażu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zobaczymy co powie osoba dokonująca pomiarów, może sprzedawca nie był do końca zorientowany w aspektach montażu.

W najgorszym przypadku spróbuję zgubić po 1cm na stronę zaciągając węglarki Silmurem który dodatkowo wzmocni krawędź otworu.

 

Jeszcze jedno pytanie - kolor bramy antracyt - okleina czy malowana? Co waszym zdaniem jest lepszym wyborem?

Edytowane przez Krzsiek85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio o tym rozmawiałem z przedstawicielem. Okleina (dobrej jakości) jest trwalsza. Malowana brama może z czasem wyblaknąć na słońcu. Z tego powodu Krispol zrezygnował z bram malowanych na kolory orzech i złoty dąb w strukturze drewna.

Ale brama okleinowana jest wyraźnie droższa... także to niełatwy wybór ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam "na sumieniu" tysiące sprzedanych bram i przypadku pęknięcia paska zębatego jeszcze nie miałem. Może kwestia sprawdzonych dostawców? W twoim przypadku stawiam na błąd montażu (złe napięcie, uszkodzenie paska, itp).

Ile byś nie zapłacił za bramę to będzie ona wymagała przeglądów i konserwacji. "Ś.P." Normstahl dawał 10 lat pełnej gwarancji na bramę ale pod warunkiem corocznych przeglądów przez APSa.

 

A co do Prime... W mojej opinii jest przekombinowana i nie warta tej kasy.

 

Nie chodzi o przeglądy okresowe, gwarancyjne itp,itd. Jak wybierałem brame tez korzystałem z tego forum i jak większość jarałem się współczynnikami U, grubością panela, automatyką ( ultra nowoczesny pasek - cichy mechanizm). Człowiek myśli OK, kupię najlepszą bramę dostępną (tak myślałem) żeby mieć spokój i potem nie żałować. I co tego że niby panel ma najlepsze U, jak w zimę szparami zimny wiatr hula i temperatura w pomieszczeniu idzie w .....

Prime jest za mało przekombinowany. Ciekawe czy nie można przekonstruować bramy zamiast jednego miejsca docisku mieć 3 miejsca.

Ktoś coś słyszał może o kimś kto przerabia bramy coś jak customowe bramy ? Ciekawe jaki to byłby koszt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało brałbym bramę 5m a w razie słabego podłoża dałbym kątowniki boczne (które i tak mam zwykle do montażu bocznego).

 

Automatyka - każdy stosuje jaką chce. Ja zwykle wybieram NICE...

 

 

Cóż, jakbym dał za bramę taką kasę to też bym się wkurzył :) Póki co pukam się w czoło, jak słyszę gdy klient chce panele 60mm..

Opis tego dociskania wygląda mi słabo.. tzn sugeruje jakąś niedokładność, być może na montażu.

 

Montaż jest Ok - tzn, standard , była ekipa od producenta i lukała na to. Bardzo porządni ludzie. Co do docisku. Przed regulacją gdy docisk był "gdzieś" w 75% prześwit był po całości u góry. Po zmianie docisku na maximum środek ładnie dochodzi, ale w rogach mam szpary i pomimo położenia ekstra uszczelek po roku znów sa "dziury". Czyli trzeba znowu dokładać uszczelki. Pamiętam w poprzedniej chacie miałem bramę z ok 2 tys z Casto. Dom stary , montaż z Casto. Tez były dziury na początku, ale jak je wyeliminowałem to było Ok żadnych szpar i prześwitów. Prosty mechanizm dociskał bramę aż trzeszczała jak by soki miała puszczać. W Prime to ledwo wybłagałem żeby mi na maks ustawili bo to wszystko takie delikatne jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż jest Ok - tzn, standard , była ekipa od producenta i lukała na to. Bardzo porządni ludzie. Co do docisku. Przed regulacją gdy docisk był "gdzieś" w 75% prześwit był po całości u góry. Po zmianie docisku na maximum środek ładnie dochodzi, ale w rogach mam szpary.

Sprawdź czy nie masz krzywo wytynkowanego nadproża. Najlepiej sznurkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie masz krzywo wytynkowanego nadproża. Najlepiej sznurkiem.

 

No właśnie to też mi przychodzi do głowy. Łuk na nadprożu nie daje się tak po prostu zniwelować, a jak panel jest grubszy to chyba go ciężej wygiąć na ustawieniach.

 

Ech, ten ultranowoczesny pasek.. cóż, myślałem że to zwykły pasek jak u wszystkich ;) A o grubości paneli i U bramy zawsze mówię : bez sensu jak i tak najsłabszym elementem bramy jest jej brak szczelności..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, już to było sprawdzane ( sprawdzał montażysta), ale jeszcze raz sam to sprawdzę.

 

Wiesz... co miał powiedzieć montażysta jak on przyjechał wstawiać bramę... No powinniśmy się "zwinąć" z budowy i przyjechać jak zrobisz nowe tynki, a podejmujemy ryzyko i montujemy. Efekty są różne, ale czasem odbija się czkawką..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry link.

Wygląda mi, że w Krispolu uszczelka boczna to ta:

https://www.perfektsklep.pl/uszczelka-boczna-pvc-czarna-z-elastyczna-warga-tpe-l-2500mm.html

 

a dolna (ale nie jestem pewny na 100%)

https://www.perfektsklep.pl/uszczelka-dolna-epdm-dwuwargowa-z-komora-2391.html

 

Z tym, że boczną może być ciężko wymienić na zamontowanej bramie. Ta część twarda jest sztywna i wsuwa się ją na leżącym elemencie i jeśli nad bramą nie ma dość miejsca by ją wysunąć to słabo to widzę bez odkręcania ościeżnicy. Tomasz, zanim kupisz sprawdź czy jesteś w stanie wyjąć starą..

 

Tak dla informacji, może ktoś, podobnie jak ja będzie potrzebował dolnej uszczelki do bramy Krispol. Jest to model U800 Doco International.

https://www.perfektsklep.pl/uszczelka-dolna-epdm-u800-dwuwargowa-z-komora-24mm-uniweralne-polowalne-pioro-montazowe.html

 

Mam bramę Krispol, ostatnio zauważyłem nad dolną uszczelką rdzę, ile lat daje ta firma gwarancji na taką usterkę ?

 

Wklej fotkę jak możesz?

Edytowane przez Tomaszs131
Łączenie postów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...