Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Kupiłem szeregowy dom do kapitalnego remontu, jest on cały podpiwniczony, i tam też jest mój garaż do którego potrzebuję nowej bramy.

Od lokalnych sprzedawców dostałem następujące oferty:

 

  • Krispol 4cm gruba, napęd Nice 23 - 3670 zł brutto z montażem
  • Krispol 6cm gruba, napęd Nice 23 - 5140 zł brutto z montażem
  • Hormann LPU 42, napęd ProMatic - 4780 zł brutto z montażem
  • Hormann LPU67 Thermo, napęd SupraMatic P - 7630 zł brutto z montażem

 

Teraz proszę Was o jakieś sugestię, ponieważ szczerze nie mam pojęcia na co się zdecydować. Nie wiem czy jest sens kupować grubszą bramę, jeśli ogólnie cały dom ma prawie 40 lat i chociaż wymieniam okna i docieplam, to pewnie nigdy nie uzyskam energooszczędności jak nowe budownictwo.

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Problemem bram jest niska szczelność na obwodzie, a nie grubość paneli. Także te 60+ bym sobie odpuścił. Chyba że w garażu będziesz spędzać cały swój wolny czas i będziesz w nim ostro grzał by dociągnąć do tych 16-18st..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupiłem szeregowy dom do kapitalnego remontu, jest on cały podpiwniczony, i tam też jest mój garaż do którego potrzebuję nowej bramy.

Od lokalnych sprzedawców dostałem następujące oferty:

  • Krispol 4cm gruba, napęd Nice 23 - 3670 zł brutto z montażem
  • Krispol 6cm gruba, napęd Nice 23 - 5140 zł brutto z montażem
  • Hormann LPU 42, napęd ProMatic - 4780 zł brutto z montażem
  • Hormann LPU67 Thermo, napęd SupraMatic P - 7630 zł brutto z montażem

Teraz proszę Was o jakieś sugestię, ponieważ szczerze nie mam pojęcia na co się zdecydować. Nie wiem czy jest sens kupować grubszą bramę, jeśli ogólnie cały dom ma prawie 40 lat i chociaż wymieniam okna i docieplam, to pewnie nigdy nie uzyskam energooszczędności jak nowe budownictwo.

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Adam

 

mógłbyś podać wymiary bramy i rodzaj ? - akurat też jestem w procesie zakupowym bramy Krispol :). K2 RFS, rozmiar 2780x2500, napęd Dexxo Optimo 800 z paskiem + dodatkowy pilot , razem z montażem 5800 brutto. Nie wiem czy to dobra cena , w porównaniu do Twojej to drogo ale nie wiem co dokladnie masz w zamówieniu więc trudno porównać.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że kolega wyżej ma jakiś typowy rozmiar bramy pojedynczej to wychodzi mi z cen, że wyceniono mu bramę w jakimś typowym kolorze (biały, brązowy, antracyt) i strukturze woodgrain (chropowata).

Cena pow. 5tys. sugeruje już bramę w okleinie (droższa o dobre kilkaset złotych od tańszego wykonania bram malowanych).

W Twoim przypadku rozważałbym czy nie da się zamówić bramy w rozmiarze typowym 275x250. Czasem okoliczności wymuszają bramę w wersji nietypowej (np. konieczność wyższego nadproża), ale jeśli nie, to 3cm nie robi takiej różnicy, gify przecież i tak obrobisz styro - chyba że masz np. klinkier). Wtedy brama typowa jest tańsza o ok 300zł ale najważniejsze: jeszcze przez tydzień jest na nie promocja sugerowane 20% rabatu.. (gdzie standardowy rabat to do 10%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że kolega wyżej ma jakiś typowy rozmiar bramy pojedynczej to wychodzi mi z cen, że wyceniono mu bramę w jakimś typowym kolorze (biały, brązowy, antracyt) i strukturze woodgrain (chropowata).

Cena pow. 5tys. sugeruje już bramę w okleinie (droższa o dobre kilkaset złotych od tańszego wykonania bram malowanych).

W Twoim przypadku rozważałbym czy nie da się zamówić bramy w rozmiarze typowym 275x250. Czasem okoliczności wymuszają bramę w wersji nietypowej (np. konieczność wyższego nadproża), ale jeśli nie, to 3cm nie robi takiej różnicy, gify przecież i tak obrobisz styro - chyba że masz np. klinkier). Wtedy brama typowa jest tańsza o ok 300zł ale najważniejsze: jeszcze przez tydzień jest na nie promocja sugerowane 20% rabatu.. (gdzie standardowy rabat to do 10%)

 

no to ciekawie :), bo Ja wlaśnie mam wycenę na kolor antracyt i "chropowatą". Chropowatą dlatego, że drzwi mam mieć CALa Alutherm z taką własnie "chropowatą" na zewnatrz strukturą aluminium - uznaliśmy, że gładka powierzchnia drzwi od zewnatrz będzie niepraktyczna.

Chropowatośc bramy jest produktem niższym jakościowo od gładkiego ?- może jeszcze zmienię zamowienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może myślimy o czymś innym. Ja mówię o strukturze tego typu:

20200423_145254.jpg (to foto z promocyjnych bram Hormana).

A Ty może myślisz o okleinie z takim nalotem strukturalnym..

Jedynie mogę się domyślać, bo Wasze posty nie pozwalają na jednoznaczne zidentyfikowanie ofert :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za radę, w takim razie wydam niepotrzebnie trochę mniej pieniędzy :)

 

A czy krispol czy hormann to można coś doradzić? Czy to może bardziej już kwestia fachowości montażu, co ciężko mi powiedzieć kto zrobi lepiej...

 

Bramę Krispol-a mam u siebie od 5 lat, kolor okleiny daglezja. Z wyboru marki jestem zadowolony. Kolor okleiny trzyma barwę. Nie wiem jak w chwili obecnej wygląda sytuacja, ale swego czasu był spory problem z wyginaniem się paneli o ciemnym kolorze bram umiejscowionych od strony południowej budynku.

Jeśli garaż masz od strony południowej lub południowo-zachodniej to warto o kolorze bramy wcześniej pomyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, nie pamiętam tego problemu w jakimś istotnym zakresie. Może kiedyś robiłem mniej bram to i sprawa mnie nie dotyczyła, ale od dłuższego czasu każda szeroka brama ma w standardzie "omegi". I to, w połączeniu z automatem "trzyma" panele w ryzach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem był i u nas na forum swego czasu był mocno nagłaśniany.

Właśnie wtedy z pomocą przychodziły wspomniane przez Ciebie "Omegi". Tylko nie wiem czy producent je sponsorował czy inwestor zmuszony był pokryć jej koszty. Pewnie wszystko zależne było od warunków gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem był i u nas na forum swego czasu był mocno nagłaśniany.

Właśnie wtedy z pomocą przychodziły wspomniane przez Ciebie "Omegi". Tylko nie wiem czy producent je sponsorował czy inwestor zmuszony był pokryć jej koszty. Pewnie wszystko zależne było od warunków gwarancji.

 

Hmm.. patrzymy z różnych perspektyw. Ja sprawy przykre u bliskich mi producentów staram się szybko zapomnieć :D Nie wiem jak było wtedy - nie dotyczyło mnie. Na dzień dzisiejszy są w cenie bramy i nawet nie mam wpływu na ich zamawianie. Co najwyżej mogę nie zamontować, ale jak są w komplecie to nikt nigdy nie zwrócił na nie uwagi (a wtedy pamiętam grymasy że brzydkie ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może myślimy o czymś innym. Ja mówię o strukturze tego typu:

[ATTACH=CONFIG]444046[/ATTACH] (to foto z promocyjnych bram Hormana).

A Ty może myślisz o okleinie z takim nalotem strukturalnym..

Jedynie mogę się domyślać, bo Wasze posty nie pozwalają na jednoznaczne zidentyfikowanie ofert :)

 

ma być coś takiego, ma to sens ? brama lakierowana (to chyba się fachowo nazywa lakierowanie strukturalne), okleinowana jest w czymś lepsza ? - nie mam tu kompletnie doswiadczenia

 

brama w lakierze.jpg

Edytowane przez MiroMirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś podać wymiary bramy i rodzaj ? - akurat też jestem w procesie zakupowym bramy Krispol :). K2 RFS, rozmiar 2780x2500, napęd Dexxo Optimo 800 z paskiem + dodatkowy pilot , razem z montażem 5800 brutto. Nie wiem czy to dobra cena , w porównaniu do Twojej to drogo ale nie wiem co dokladnie masz w zamówieniu więc trudno porównać.

 

pozdrawiam

Dokładnie to jest: K2 RCT, Woodgrain Classic T, kolor zew: Brązowy (RAL 8014), wymiar 2375x1875. Za sam montaż chcą 460zł netto. Coś jeszcze podać?

 

Przy czym sam jeszcze się nie zdecydowałem czy Hormann czy Krispol :D Hormann pewnie bardziej znany, też firma montująca sprawia wrażenie lepszej, ale czy warto za to ponad tysiąc złotych dopłacać to nie mam pojęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to jest: K2 RCT, Woodgrain Classic T, kolor zew: Brązowy (RAL 8014), wymiar 2375x1875. Za sam montaż chcą 460zł netto. Coś jeszcze podać? .

Wszystko niemal jasne. Najtańsza wersja paneli (w sensie wizualny, bo gęste przetłoczenia, kolor typowy i powierzchnia kory drewna, zwykłe sprężyny naciągowe)

Niemal identyczną mam w swoim wolnostojącym garażu, z tym że ja w promocji kupowałem typową wysokość 2m i sam ją skracałem :D

Obsługuję bezproblemowo ręcznie, automat by się przydał bo człowiek leniwy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie ma znaczenia technicznego. To jak z produktami designerskimi. Jak budzi efekt "wow" to kosztuje dużo. Jak jest obojętny to ma normalną cenę.

Podobno trwałość okleiny jest większa, ale ja swoją bramę mam od północy i nie widzę żadnego blaknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem we wtorek w typowym wymiarze 5000x2250 Krispol lakierowana bez przetłoczeń + napęd BFT 1250u + 3 piloty z montażem za 5800.

Nie widziałem sensu dopłaty 2500zl do novofermu czy hormanna. Nie wiem czy promocja która miała trwać do wtorku została przedłużona.

Edytowane przez Krzsiek85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...