Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ktoś ma może pomysł co się mogło stać najprawdopodobniej z napędem bramy Krispol? Pod koniec jak się otwiera zaczyna strasznie skrzypieć. Posmarowałem całą prowadznicę, ale nic to nie dało. Wydaje mi się że to skrzypienie wydobywa się z napędu.

https://drive.google.com/file/d/1jr4ihIzgoy-PrAhE1owBCLjFHwXDhRWt/view?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam..

 

Wczoraj dostałem ofertę bram garażowej od gościa o wymiarach 4500mmx 2250 mm:

 

Nice- 5500

Wiśniowski-6500

 

Jaki jest wiśniowski to wiem ale co powiedzieć możecie na temat NICE.

handlowiec mówi że to krispol jest. Cena miarę atrakcyjna. Czy ta firma nie odbiega jakościowo od krispol ??Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..

 

Wczoraj dostałem ofertę bram garażowej od gościa o wymiarach 4500mmx 2250 mm:

 

Nice- 5500

Wiśniowski-6500

 

Jaki jest wiśniowski to wiem ale co powiedzieć możecie na temat NICE.

handlowiec mówi że to krispol jest. Cena miarę atrakcyjna. Czy ta firma nie odbiega jakościowo od krispol ??Proszę o pomoc.

 

Bramy sprzedawane pod marką Nice wychodzą z fabryki Krispol i nie jest to żadna tajemnica. Nice branduje je swoim logo, daje własną automatykę, wsparcie techniczne, marketing, itp.

Jakościowo to ten sam produkt co Krispol.

Edytowane przez bwojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenę masz dobrą, bo do końca czerwca jest promocja "z metra": https://krispol.pl/bramy-garazowe-z-rabatem-od-metra/

Jest to realny rabat, średnio o 10-15 % więcej niż można normalnie wynegocjować.

Sprzedaję Krispol ponad 10 lat, jeszcze serwisu nie miałem okazji widzieć (nie było potrzeby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli krispol ma takie rabaty to NICE automatycznie też??

 

A sorry, nie powiązałem tych faktów. Po prostu widząc Nice automatycznie widzę Krispol. Nie wiem jak to jest, ale myślę że też..

Normalnie nie ma takich różnic w cenie. Niektórzy mówią, że Wiśniowski przesadził z ceną w tym sezonie, ale nie mi to stwierdzać..

 

Ps. Sprawdź jeszcze kwestię paneli. Sam rozmiar to nie wszystko. Być może jedna firma zastosowała panel 40mm, inna 60mm. Ale bardziej prawdopodobne jest, że jeden panel to brama malowana, chropowata struktura woodgrain a druga w droższej opcji, czyli okleinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

200 cm to niska brama. Występuje praktycznie tylko w starych garażach. 212,cm to też nisko, najczęściej spotyka się 225 i 237,5 cm. To ma być praktyczne (wjazd większym autem) oraz wyglądać na elewacji (szerokie a wąskie może tak sobie).

Istotnego przełożenia na cenę nie ma. No wiadomo że większe = droższe, ale liczone z powierzchni a nie extra wymiaru.

 

I pamiętaj, że brama potrzebuje także "sufitu" do montażu konstrukcji podwieszenia - taki dobry standard to 30- 40cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. W takim razie będę musiał przewidzieć otwór 500x225.

 

Jak rozumiem do napędu bramy wystarczy zwykłe gniazdo 230V, w którym miejscu najlepiej je usytuować ?

 

Będzie to garaż wolnostojący, czy w przypadku awarii napędu/zasilania wystarczający jest system rozłączania napędu w bramie czy mimo wszystko lepiej na takie sytuacje zamontować w garażu dodatkowe drzwi techniczne ? Jaki jest koszt takiego systemu w Krispolu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie dotyczące wymiany bramy garażowej. czy pytając o wycenę mam podawać wymiary otworu czy po prostu długość panelu bramy albo rozstaw stelaża? w starej bramie po 12 latach do wymiany są wszystkie panele u mnie i u sąsiadów, chyba taniej będzie kupić nową...

Do wyceny należy podać przynajmniej: wymiary gotowego otworu i miejsca po bokach oraz w nadprożu- oczywiście, oprócz koloru, przetłoczeń i np. tego. czy stary napęd chcemy zachować jezeli nie sprawiał kłopotów.

Przy doborze panelu do starych prowadnic nalezy sprawdzić, czy dany model nie został wycofany lub zmieniony, zwykle wystarczy zdjęcie tabliczki znamionowej aby to ocenić.

Producenci prowadzą różną politykę, ale to prawda, że panele- zwykle jako części serwisowe- wyjdą podobnie cenowo jak kompletna, nowa brama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wyceny należy podać przynajmniej: wymiary gotowego otworu i miejsca po bokach oraz w nadprożu- oczywiście, oprócz koloru, przetłoczeń i np. tego. czy stary napęd chcemy zachować jezeli nie sprawiał kłopotów.

Przy doborze panelu do starych prowadnic nalezy sprawdzić, czy dany model nie został wycofany lub zmieniony, zwykle wystarczy zdjęcie tabliczki znamionowej aby to ocenić.

Producenci prowadzą różną politykę, ale to prawda, że panele- zwykle jako części serwisowe- wyjdą podobnie cenowo jak kompletna, nowa brama.

 

czyli takie wymiary A, B i C wystarczą?

20210217_093134.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli takie wymiary A, B i C wystarczą?

Wymiar C jest mało istotny przy bramie montowanej najczęściej tak jak te, czyli od wewnątrz, "dookoła" otworu.

Oprócz tego zdjęcia, na którym widoczne są przetłoczenia, niezbędne jest od wewnątrz i wymiary boczne oraz szczególnie wysokość nadproża.

Oczywiście, jeżeli blisko jest jakiś podciąg na suficie to również to informacja jest istotna.

Proszę zamknąć bramę, wykonać od wewnątrz jej zdjęcie, zwymiarować oraz ewentualnie sufitu i przesłać do jakiegoś biura w celu wyceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiar C jest mało istotny przy bramie montowanej najczęściej tak jak te, czyli od wewnątrz, "dookoła" otworu.

Oprócz tego zdjęcia, na którym widoczne są przetłoczenia, niezbędne jest od wewnątrz i wymiary boczne oraz szczególnie wysokość nadproża.

Oczywiście, jeżeli blisko jest jakiś podciąg na suficie to również to informacja jest istotna.

Proszę zamknąć bramę, wykonać od wewnątrz jej zdjęcie, zwymiarować oraz ewentualnie sufitu i przesłać do jakiegoś biura w celu wyceny.

 

ok, dziękuję za wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...