Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A ja mam pytanie czy bramę garażową można zamontować przed wylewkami czy lepiej poczekać na wylewki?

 

 

Poradżcie, co zrobić , gdy montuję okna i drzwi w domu a bramę garazową dopiero po wylewkach? Co zrobić z dziurą w murze o szerokości 5 metrów? ( garaz oczywiście w bryle budynku)

zabij płytą OSB jeśli masz wejście do garażu z budynku.

A drzwi w domu montujesz tymczasowe czy już ostateczne? Bo po tynkarzach i posadzkach zazwyczaj trzeba wymienić na nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Planujemy kupić jakieś tanie drzwi wejściowe na czas działań fachowców, a pomysł z zamknięciem przejścia pomiędzy garażem a domem bardzo mądry, skorzystamy

 

Oj skorzystajcie, skorzystajcie :), do mojego kolegi było włamanie właśnie przez garaż, w kilka sekund otworzyli bramę garażową (mówił że wsunęli jakiś pręt i rozłączyli sprzęgło), mieli pecha bo był włączony alarm i ich spłoszył.

Ja między domem a garażem mam Gerdy i wiem że przynajmniej tamtędy nie wejdą (to na wypadek gdyby zwierz bojowy zaspał i alarm nie zadziałał), zatem polecam jakiekolwiek antywłamaniowe nawet takie jak w blokach montują.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie szerokośc otworu pod bramę gar. 280cm wysokośc 210cm. Jak widzę większośc bram pojedynczych ma standard 250cm szer. Czy w związku z tym musze tą brame na zamówienie robic pod ten otwór 280cm, czy mozna ją może jakoś wyregulowac jesli chodzi o szerokośc?

 

2800 to raczej wymiar katalogowy więc praktycznie w każdej firmie powinni coś dobrać(na pewno w polskich)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie szerokośc otworu pod bramę gar. 280cm wysokośc 210cm. Jak widzę większośc bram pojedynczych ma standard 250cm szer. Czy w związku z tym musze tą brame na zamówienie robic pod ten otwór 280cm, czy mozna ją może jakoś wyregulowac jesli chodzi o szerokośc?

Wymiaru bramy nie da się wyregulować. Oszukać o 2-3 cm to i owszem, ale tylko tyle. Za to spokojnie da się zamówić na szer. 280 i powinno to być typowe.

CO najwyżej nie dasz rady skorzystać z promocji marketów - bo oni faktycznie mają w promocjach najbardziej typowe 240, ew. 250cm. szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj skorzystajcie, skorzystajcie :), do mojego kolegi było włamanie właśnie przez garaż, w kilka sekund otworzyli bramę garażową (mówił że wsunęli jakiś pręt i rozłączyli sprzęgło), mieli pecha bo był włączony alarm i ich spłoszył.

Ja między domem a garażem mam Gerdy i wiem że przynajmniej tamtędy nie wejdą (to na wypadek gdyby zwierz bojowy zaspał i alarm nie zadziałał), zatem polecam jakiekolwiek antywłamaniowe nawet takie jak w blokach montują.

Pozdrawiam

 

 

Czy drzwi gerda są metalowe, bo chyba takie powinny być między garażem a domem, zwłaszcza, że w garazu jest kotłownia. Gerda kojarzy mi się tylko z zamkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy drzwi gerda są metalowe, bo chyba takie powinny być między garażem a domem, zwłaszcza, że w garazu jest kotłownia. Gerda kojarzy mi się tylko z zamkami

 

Metalowe , metalowe sam się zastanawiam nad nimi obecnie...właśnie do kotłowni i do tylnego wejścia do garażu. Gerda TT plus - zna ktoś? Godne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wzór i jaki kolor bierzesz pod uwagę? Brama z automatem czy ręczna? Jaki automat w przypadku Hormanna (czy oryginalny)?

 

Kolor, ten najbardziej do orzecha podobny.W wypadku Normstahl pytałem o EuroTrend. Oczywiście z automatem (oryginał), w tym momencie mam ten tańszy zaproponowany, ten drozszy dopłata około 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...