Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ceny katalogowe:

Normstahl EUROtrend 2750x2125 z automatem, bez klamki - 4110 netto

Normstahl G60 Trend 2750x2125 z automatem, bez klamki - 3610 netto

Hormann LPU40, przetłoczenia "M", decograin - 3160 netto + automat promatic szyną K - netto 894netto = 4054 netto

Do tego montaż.

Skąd więc tysiąc złotych różnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Brama garażowa Krispol, model Mistral, powierzchnia slick, segmentowa.

Automatyka Somfy, pilot dwukanałowy.

 

Wymiar

4750x2250

 

Cena brutto z montażem 5 440zł

 

Wrażenia po zamontowaniu? No cóż, otwiera się i zamyka, więc podstawowa funkcjonalność jest ;)

Trochę skrzypi, ale nie jest przesmarowana. Zasmarują jak zakończę prace pyłowe, wtedy zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bwojtek, ile może kosztować brama segmentowa 400x225cm ? Co wybrać : Normstahl, Krispol czy Hormann ? Na co zwrócić uwagę przy wyborze ? Czy jest doplata za jakiś kolor czy to nie ma znaczenia ? Jaki naped ? Czy napędy od firm produkujących bramy są ok czy lepiej brać np. Nice ? Czy te wzory/mazy mają wpływ na cenę ? Jaki panel wychodzi najtaniej ? Jakie gadżety są istotne a jakie zbędne ? Hormann raczej odpada, obsługa w główne siedzibie w Komornikach tragiczna, wolałbym nie mieć z nimi nic do czynienia :) no chyba, że jednak bramy mają lepsze :) pozdrawiam adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena dużo niższa (?)

G60 Trend - 7276

Wiśniowski - 6860

Przecież to tylko 400 zł. Zastanawiasz się czy wziąć Poloneza czy Wolkswagena w tej samej cenie? Ja się nie zastanawiałem wziąłem Normstahla

 

Ile Wisniowski daje gwarancji? 2 lata? 5? Normstahl daje 10 lat. Oczywiście trzeba raz w roku zrobić przegląd (płatny), ale dla mnie jest to poważny argument.

Edytowane przez panfotograf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bwojtek, ile może kosztować brama segmentowa 400x225cm ? Co wybrać : Normstahl, Krispol czy Hormann ? Na co zwrócić uwagę przy wyborze ? Czy jest doplata za jakiś kolor czy to nie ma znaczenia ? Jaki naped ? Czy napędy od firm produkujących bramy są ok czy lepiej brać np. Nice ? Czy te wzory/mazy mają wpływ na cenę ? Jaki panel wychodzi najtaniej ? Jakie gadżety są istotne a jakie zbędne ? Hormann raczej odpada, obsługa w główne siedzibie w Komornikach tragiczna, wolałbym nie mieć z nimi nic do czynienia :) no chyba, że jednak bramy mają lepsze :) pozdrawiam adam

Brama 4000x2250 w okleinie, ręczna:

Hormann "M" LPU40 - 4534 netto

Normstahl G60 TREND lub STYLE - 4330 netto

Normstahl EURO TREND lub STYLE - 4990 netto

Wzór i kolor ma wpływ zazwyczaj na cenę. Napęd najlepiej brać proponowany przez producenta bramy by uniknąć "przepychanki" przy jakiś problemach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Długo chodziłem i oglądałem bramy.

Zamówiłem Normstahla EURO (znacznie lepsze wykonanie niż G60 więc wolałem dopłacić)

brama 5x2,25

automat

plus fotokomórka, automatyczne ryglowanie, dodatkowy pilocik

kolor, gładkie panele

za jedyne 7200 brutto z montażem

 

Dobra cena, ja zapłaciłem 7700 brutto bez dodatkowego pilota w listopadzie 2009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicza różnica od strony zewnętrznej to struktura sekcji - gładka w przypadku EURO i "woodgrain" dla G60. Większe różnice są wewnątrz...

Po pierwsze w twoim rozmiarze G60 będzie miała sprężyny naciągowe a nie skrętne. Jest to rozwiązanie mniej trwałe (skrętne za dopłątą). G60 ma też metalowe kurwery (łuku po których poruszają się rolki) i na połączenie z pozostałymi częściami prowadnic tworzą się niewielki uskoki. Przez to brama pracuje trochę głośniej. EURO ma zastosowane tandemowe rolki - teraz w nowym wykonaniu - z pełną możliwością regulacji docisku. Tandemowe rolki pracują ciszej i gwarantują większą trwałość. Do tego plastikowe osłony zawiasów i rygli.

Obejrzyj obie bramy i zdecyduj sama.

po comi te WK2 skoro jest alarm i kontaktrony

Od zadziałania alarmu (czyli momentu wejścia złodzieja do domu) do przyjazdu ekipy interwencyjnej minie 5-10 min. W tym czasie nie masz już w domu laptopa, pierścionków czy co tat teraz jest na topie u włamywaczy.

Mając WK2 najprawdopodobniej kotaktron zadziała przy pierwszych próbach podważenia bramy ale do jej zanim uda się ją otworzyć patrol już będzie przed domem!

Edytowane przez bwojtek
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przewałkowałam temat z małżem - będzie normstahl tylko jeszcze nie wim który bo tak się zastanawiam po comi te WK2 skoro jest alarm i kontaktrony????

Może mnie przekonacie? G60 czy Euro???

osobiście uważam, że jak złodziej będzie chciał wejść to i tak wejdzie - tylko złodziej-debil bedzie próbował podważać okno, wybić okno czy wytrychem otwierać drzwi. Fachowiec po prostu wejdzie, bo po miesiacu obserwacji bedzie wiedział wszystko o nas, o zabezpieczeniach itp, itd.

Do Normstahla dolicz coroczny przegląd serwisowy w wys. 200-250zł

Hormann bierze 100 - 150zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...