Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MARKI i okolice ;)


RRobert

Recommended Posts

moreti będziesz potrzebował jeszcze decyzję dot. indywidualnego wjazdu na działkę. Załatwisz to w ciągu 2 tygodni w urzędzie w Markach. Musisz tylko dostarczyć im mapkę z naniesieonym budynkiem i zaznaczonym dokładnie i zwymiarowanym wjazdem.

 

Nie pamiętam dokłądnie, ale kosztowało to jakieś grosze, albo "nic" ;)

 

Należy jeszcze pamiętać, że wypis i wyrys z miejscowego planu ma swój termin ważności - 3 miesiące.

 

No i na koniec smutna dla Ciebie informacja (co do prądu). Jeżeli w grę wchodzi budowa lini to przyłącze budowlane będziesz miał niestety w tym samym czasie co przyłącze docelowe. Ot taki paradoks. Ja miałem podobnie, ale (!) udało mi się dogadać z sąsiadami "z naprzeciwka" i nad ich działką dojdzie do mnie kabel do tzw. prowizorki budowlanej. Całą sprawę prowadzi mi człowiek który wie co i jak, i gdzie... Prowizorkę taką załatwia w przeciągu 2 tygodni :o

 

edit...

...zapomniałem jeszcze dodać, że przy skłądaniu wniosku o PNB podsuną Ci jeszcze jeden dokument - coś w rodzaju oświadczenia o własności danej nieruchomości. Wypełniasz podpisujesz i kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rrobert, dzieki.

 

- co do tej decyzji dot. indywidoalnego wjazdu na działke - to u mnie dostep do drogi publicznej jest poprzez 80 metrowa słuzebnosc na dzialce sasiada - on juz buduje, wiec pewnie taka decyzje dostał - ktos miał taki przypadek i czy w nim trzeba jakiś dodatkowy papier???

 

- co do prądu... hmmm - rzeczywiscie moze tak być - nie spytałem, ile si eczeka na budowlany.... Ale sasiad od słzebnosci ma juz prąd budowlany na swojej działce - to jest wlasnie te 80 metrów - czyli mogę sobie od niego pociągnąć -??? jakies papiery na taka prowizorkę zalatwiałes? ew. podeslj namiary na czlowieka, który " człowiek który wie co i jak, i gdzie" ;-))

 

- przy okazji - jak si ema taką prowizorkę od sasiada - to ma sie jakis licznik? cyz rozlicza z sasiadem?

 

pzdr, wszystkich!!!

moreti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mapka do celów projektowych ile czasu jest wazna?? moze ktos wie?

i kolejne pytanie....czy moge złozyc o pozwolenie na budowe, projekt bez wiekszych zmian...juz tłumacze...w projekcie mam sciane 36 cm a wiec jednowarstwowa ale na dzien obecny nie wiem, czy tak bede budowac czy np nie zmienie na 24 plus styropian...w projekcie mam dachowke a jak zechce blachodachówke...wiec czy przy adaptacji trzeba juz teraz uwzglednic co i jak sie chce czy mozna potem, po uzyskaniu pozwolenia robic takie zmiany?

Wiem...wiem , ze pewnie to powinno sie wiedziec, ale ja kobieta jestem i zmienna tez, wiec teraz naprawde nie wiem. a ekipe mam od wrzesnia wiec niby czasu mam ale teraz musze przyspieszyc z pozwoleniem bo czasu mniej aby dokument dostac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moreti

1. co do wjazdu w Twoim przypadku to nie mam pojęcia :(

2. co do prądu to prowizorkę możesz pociągnąć skąd chcesz. Z tego co się orientuję to nie może przekraczać ona jakiejś tam długości. Ale i tak ciągniesz nie OD sąsiada, tylko z istniejącej linni. Ja pisząc o moich sąsiadach miałem na myśli, że kabel leci nad ich działką, ale od słupa (od linni) w sąsiedniej drodze. Licznik oczywiście będzie, bo to prawie to samo co przyłącze budowlane, tyle że "na skróty"i (chyba) bez projektów - stąd taki krótki czas.

3. namiar na elektryka poszedł na priv.

 

a&zb

gratulacje. No to teraz się zacznie :lol: Pamiętaj o "forumowym" dzienniku budowy ;)

 

szelma29

O mapce słyszałem różne ciekawe historie. Mianowicie "niewiasta" która informowała mnie w starostwie jakie dokumenty mam złożyć do PNB poinformowała mnie, że mama ma również 3 miesięczną "ważność". Wszystkie papiery skłądałem dosłownie ostatniego dnia jej ważności, o czym poinformowałem człowieka wydającego decyzje. Tezn z kolei był baaaaardzo ździwiony, że ktoś mówi o terminie ważności map :roll: Ale nic juz mnie chyba nie zaskoczy... Na pocieszenie dodam, że info o terminie ważności map usłyszałem z tych samych ust co informację, że działkę leśną będę musiał odrolniać :roll: :p :D :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>szelma29

 

W kwestii zmiany technologii ścian i rozdzaju pokrycia - wydaje mi się, że wystarczy tu wpis architekta z dzienniku budowy, ewentualnie może byc potrzebne przeliczenie wytrzymałosci konstrukcji przez inzyniera z uprawnieniami. Dopóki dom nie zmienia zewnętrznych gabarytów i połozenia, to pozwolenie na budowę jest aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi....moja mapka jescze jest wazna do konca maja wiec troszke mam czasu ale teraz naszły mnie watpliwosci, ze projekt zły wybrałam...za drogi i nie za bardzo pasujacy do nasłonecznienia działki i obawiam sie , ze jak zaczne kombinowac z projektem ( zmiana technologi budowania) to waznosc mapki strace wiec juz bym chciala do konca maja załatwic i przynajmniej jedna kwestie miec z głowy. No i projekt. Nagle po ostatniej wizycie na dzialce, po obserwacji naslonecznienia , po wizualizacji w mojej glowie,po dyskusjach ze wszystkimi co sadzą, gdy juz mialam projekt na 100% to odwidzialo mi sie! Więc informacje co do technologii sa dla mnie wazne, bo jak znowu zmienie zdanie....:)

a tak na serio, nie mam pojecia jak budowac, bo sama nie wiem, co kupie...i moze sie okazac...ze to bedzie poroterm a mialam miec beton komorkowy no bo przeciez w zeszłym roku proporcje cen betonu komorkowegodo porotermu były na korzysc pierwszego...teraz to słyszałam, ze poroterm mozna łatwiej i taniej kupic...ale nie wiem czy to prawda czy plotki...bo ludzie panikuja strasznie, wiec ogłupiec mozna :D Nawet moj wykonawca do mnie wydzwania i mnie ponagla...kupuj pani..kupuj pani....

o boze...a co ja mam teraz kupowac i gdzie to trzymac jak ekipa ma wejsc od 15 wrzesnia?

ciezka sprawa z budowaniem w tym dziwnym roku 2007.

 

i jeszcze jedno pytanie: czy zmiana wysokosci scianki kolankowej tez moze byc, na zasadzie...panie Janie dawaj pan wiecej o dwa bloczki i robimy wpis do dziennika czy to trzeba ustalic u architekta w adaptacji?

aha..i teraz projekt , ktory mam "na tapecie" ma kat nachylenia 35 stopni...i to samo pytanie, czy zmiana na kąt 40 stopni to według wlasnego widzimisie czy u architekta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy robi ktoś POS? Czy w Markach trzeba na to jakies papiery składac specjalne??? Czy wrusować w plan zagospodarowania działki i zgłosić?

 

Pozdrawiam, M.

 

Ja ostatnio robiłam zgłoszenie POS - normalnie tam, gdzie PNB. W projekcie było szambo. Składałam projekt, mapę z naniesioną oczyszczalnią i jakieś oświadczenie o prawie własności do działki. Jak dzwoniłam, to dowiedziałam się że Radzymin jest jedną z tych upierdliwych gmin, gdzie wymagają dołączenia wyników badania gruntu. Ja nie dołączyłam, bo mam trochę inną oczyszczalnię (ogrodową), i oczyszczanie odbywa się w szczelnym poletku żwirowym z roślinkami, a nadmiar wody wylatuje drenażem (4 mb długości). Natomiast w tradycyjnej oczyszczalni z drenażem oczyszczanie zachodzi w gruncie,dlatego tak pilnują tej wody gruntowej.

Kazali mi złożyć jakieś wyjaśnienia projektantów, załączyłam też ulotki i mam nadzieję, że nie będą się przyczepiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

celebre24 - ooo - to dobrze wiedzieć, bo u mnie jest ok 90-100 metrów od słupa przy drodze do projektowanego domu!!!

 

Zawnioskowałem na wniosku o Złącze kablowe - ale powiedzieli, ze to nie ma znaczenia - bo to określi projektant w warunkach przylacza... a ew. jak nie bede zadowolony z waruków, to moge pisac odwołanie ;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dostałam namiary (pod stołem :wink: ) ze stoenu od przemiłej pani jak poszłam podpisać umowę o budowlankę i docelowe. Jak ktoś chce to mogę dać na priv-a namiary. Dzwoniłam pan rzeczowy i sympatyczny, tylko niestety musze czekać na pnb zeby mógł mi zrobić budowlankę. Ja mam jakieś 40m swojej drogi dojazdowej i wyliczył mi na około 2300pln w tym słup, kabel skrzynka no i oczywiście 700pln do stoenu (tylko zastanawiam się za co :evil: :evil: :evil: ) jak wszystkie koszty podłaczenia pokrywam sama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nie mam tego żwiru jeszcze, ale wiem że tego typu sprawy można spróbowac załatwić w betoniarni na ul.Okólnej i u gościa od którego brałem koparkę (mówił że piaskiem i kruszywem też się zajmuje) tel. 501210876

 

xwing

mam pytanko czy to ten sam co Ci sprzątał działeczkę po wycince??? Bo właśnie potrzebuję pana koparkowego który usunie mi korzenie po drzewach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...